Kaczyński
Autor Paulina Musianek - 11 Sierpnia 2019

Kaczyński zdradził szczegóły nowego programu rolnego PiS

Kaczyński ogłosił, że 7 września poznany nowy program rolny Prawa i Sprawiedliwości. "Te wszystkie działania mają dalej poprawiać sytuację na wsi" - mówił.

Kaczyński zapowiedział, że 7 września będzie można usłyszeć, jak wygląda nowy program rolny PiS. Głównym jego celem będzie utrzymanie i rozszerzenie dotychczasowych programów wsparcia wsi i rolnictwa.

Kaczyński w Zbuczynie o bolączkach rolników

Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego przemówienia na pikniku w Zbuczynie k. Siedlec (Mazowieckie) podkreślał, jak ważną gałęzią gospodarki jest rolnictwo. Wspomniał o bolączkach rolników, takich jak np. walka z siłami natury.

To jest kwestia niepewności, ile będzie kosztowało to, co się wyprodukuje. Niesłychanie istotna jest sprawa cen – by praca w gospodarstwie rolnym się opłacała, by można było z niej przyzwoicie żyć – mówił prezes PiS.

Kaczyński zdradził, że 7 września znany już będzie nowy program rolny partii, który ujmie takie elementy jak czyste powietrze, program Mój Prąd, program kanalizacyjno-wodociągowy, wapnowanie gleb, utylizacja azbestu i zbieranie folii porolniczej.

Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościStarsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościCzytaj dalej

Na krowy i świnie będzie więcej pieniędzy

Mamy 500 zł od krowy i 100 zł od świni - ten program jest realizowany i będzie na niego więcej pieniędzy niż początkowo sądziliśmy - zapowiedział Jarosław Kaczyński. Nie omieszkał również wspomnieć, że w transferach na politykę społeczną PiS przeznaczył na ten cel dodatkowo 80 mld zł. Zaznaczył, że prawie 50% tych pieniędzy trafiło na wieś.

Polskość wyrosła ze wsi

My przecież popieramy polską wieś nie tylko dlatego, że uważamy, iż każdy Polak musi mieć realnie równe prawa, a nie tylko te zapisane w konstytucji, ale dlatego, że wiemy, iż wieś jest źródłem wartości, że polskość wyrosła ze wsi - stwierdził Kaczyński nawołując do zebranych, aby zagłosowali na listę Prawa i Sprawiedliwości - Zjednoczonej Prawicy w nadchodzących wyborach. Jak podkreślał, te wybory są dużo ważniejsze wybory niż europejskie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News