Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kaczyński zdradził szczegóły nowego programu rolnego PiS
Paulina Musianek
Paulina Musianek 11.08.2019 02:00

Kaczyński zdradził szczegóły nowego programu rolnego PiS

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Kaczyński zapowiedział, że 7 września będzie można usłyszeć, jak wygląda nowy program rolny PiS. Głównym jego celem będzie utrzymanie i rozszerzenie dotychczasowych programów wsparcia wsi i rolnictwa.

Kaczyński w Zbuczynie o bolączkach rolników

Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego przemówienia na pikniku w Zbuczynie k. Siedlec (Mazowieckie) podkreślał, jak ważną gałęzią gospodarki jest rolnictwo. Wspomniał o bolączkach rolników, takich jak np. walka z siłami natury.

To jest kwestia niepewności, ile będzie kosztowało to, co się wyprodukuje. Niesłychanie istotna jest sprawa cen – by praca w gospodarstwie rolnym się opłacała, by można było z niej przyzwoicie żyć – mówił prezes PiS. 

Kaczyński zdradził, że 7 września znany już będzie nowy program rolny partii, który ujmie takie elementy jak czyste powietrze, program Mój Prąd, program kanalizacyjno-wodociągowy, wapnowanie gleb, utylizacja azbestu i zbieranie folii porolniczej. 

Na krowy i świnie będzie więcej pieniędzy

Mamy 500 zł od krowy i 100 zł od świni - ten program jest realizowany i będzie na niego więcej pieniędzy niż początkowo sądziliśmy - zapowiedział Jarosław Kaczyński. Nie omieszkał również wspomnieć, że w transferach na politykę społeczną PiS przeznaczył na ten cel dodatkowo 80 mld zł. Zaznaczył, że prawie 50% tych pieniędzy trafiło na wieś.

Polskość wyrosła ze wsi

My przecież popieramy polską wieś nie tylko dlatego, że uważamy, iż każdy Polak musi mieć realnie równe prawa, a nie tylko te zapisane w konstytucji, ale dlatego, że wiemy, iż wieś jest źródłem wartości, że polskość wyrosła ze wsi - stwierdził Kaczyński nawołując do zebranych, aby zagłosowali na listę Prawa i Sprawiedliwości - Zjednoczonej Prawicy w nadchodzących wyborach. Jak podkreślał, te wybory są dużo ważniejsze wybory niż europejskie.