BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Kaczyński zdradził szczegóły nowego programu rolnego PiS

11 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Kaczyński ogłosił, że 7 września poznany nowy program rolny Prawa i Sprawiedliwości. "Te wszystkie działania mają dalej poprawiać sytuację na wsi" - mówił.

Kaczyński zapowiedział, że 7 września będzie można usłyszeć, jak wygląda nowy program rolny PiS. Głównym jego celem będzie utrzymanie i rozszerzenie dotychczasowych programów wsparcia wsi i rolnictwa.

Kaczyński w Zbuczynie o bolączkach rolników

Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego przemówienia na pikniku w Zbuczynie k. Siedlec (Mazowieckie) podkreślał, jak ważną gałęzią gospodarki jest rolnictwo. Wspomniał o bolączkach rolników, takich jak np. walka z siłami natury.

To jest kwestia niepewności, ile będzie kosztowało to, co się wyprodukuje. Niesłychanie istotna jest sprawa cen – by praca w gospodarstwie rolnym się opłacała, by można było z niej przyzwoicie żyć – mówił prezes PiS. 

Kaczyński zdradził, że 7 września znany już będzie nowy program rolny partii, który ujmie takie elementy jak czyste powietrze, program Mój Prąd, program kanalizacyjno-wodociągowy, wapnowanie gleb, utylizacja azbestu i zbieranie folii porolniczej. 

Na krowy i świnie będzie więcej pieniędzy

Mamy 500 zł od krowy i 100 zł od świni - ten program jest realizowany i będzie na niego więcej pieniędzy niż początkowo sądziliśmy - zapowiedział Jarosław Kaczyński. Nie omieszkał również wspomnieć, że w transferach na politykę społeczną PiS przeznaczył na ten cel dodatkowo 80 mld zł. Zaznaczył, że prawie 50% tych pieniędzy trafiło na wieś.

Polskość wyrosła ze wsi

My przecież popieramy polską wieś nie tylko dlatego, że uważamy, iż każdy Polak musi mieć realnie równe prawa, a nie tylko te zapisane w konstytucji, ale dlatego, że wiemy, iż wieś jest źródłem wartości, że polskość wyrosła ze wsi - stwierdził Kaczyński nawołując do zebranych, aby zagłosowali na listę Prawa i Sprawiedliwości - Zjednoczonej Prawicy w nadchodzących wyborach. Jak podkreślał, te wybory są dużo ważniejsze wybory niż europejskie.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >