Inspekcje z sanepidu i interwencje policji
Biznes Info
Autor Wiktoria Pękalak - 14 Lutego 2021

Turyści ruszyli w góry. Zaraz za nimi inspektorzy

Najazd turystów na Zakopane - tak moglibyśmy scharakteryzować dobiegający końca weekend w górach. Nie obyło się jednak bez inspekcji sanepidu, czy interwencji policji. Funkcjonariusze mieli pełne ręce roboty. Musieli nawet zbierać nietrzeźwych z ulicy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co działo się w weekend w Zakopanem
  • Jakie zgłoszenia otrzymała policja
  • Czego dotyczyły inspekcje sanepidu

Inspekcje sanepidu i interwencje policji - weekend w Zakopanem

Według relacji rzecznika policji, podczas bieżącego weekendu w Zakopanem można było oglądać iście dantejskie sceny. Po tym jak premier Mateusz Morawiecki ogłosił odmrożenie hoteli i pensjonatów w polskie góry ściągnęły tłumy turystów.

„Noc z piątku na sobotę dla zakopiańskich policjantów była bardzo ciężka. Mieliśmy mnóstwo interwencji związanych z najazdem turystów. Zaangażowane były wszystkie patrole. Minionej nocy w Zakopanem było bardzo dużo nietrzeźwych osób, a niektórych trzeba było zbierać wprost z ulicy, żeby nie zamarzli. W ciągu doby wylegitymowaliśmy 156 osób i podjęliśmy 60 interwencji. Zatrzymana została jedna osoba z narkotykami” - relacjonował rzecznik policji.

Bijatyki i dzikie tańce na Krupówkach

Wiele interwencji miała mieć miejsce w hotelach i pensjonatach, podaje PAP. Do najbardziej osobliwego zdarzenia doszło na Krupówkach, gdzie około 22. tłum kilkudziesięciu osób ludzi zaczął spontanicznie śpiewać i tańczyć. Kiedy grupa bawiących się turystów dostrzegła policję, część osób rozbiegła się, a niektórzy otrzymali mandaty za nielegalne zgromadzenie i brak maseczek.

Miniona noc w Zakopanem nie należała do spokojnych. Na jednej z zakopiańskich stacji benzynowej nietrzeźwy klient zdemolował sklep. Policja wzięła też udział w pościgu za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze otrzymali także zgłoszenie dotyczące bójki na ulicy, w której udział wzięło 10 osób.

„Spodziewamy się, że dzisiejszej nocy może być podobnie, więc będziemy reagowali na wszelkie zgłoszenia” - przekazał rzecznik policji.

Inspekcje sanepidu

O bezpieczeństwo turystów zadbał również sanepid, który skontrolował, czy Polacy na pewno przestrzegają zasad. Sprawdzono m.in. czy przestrzegany jest zakaz zgromadzeń, zakaz jedzenia w restauracjach, czy obowiązek noszenia maseczek.

Właściciele hoteli i pensjonatów muszą pamiętać też, by nie przekraczali limitu 50 proc. obłożenia hoteli i pensjonatów.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News