Ile zarabia Magdalena Ogórek?
wikipedia/Stiopa
Autor Radosław Święcki - 22 Maja 2020

Ile zarabia Magdalena Ogórek? Kwoty robią naprawdę olbrzymie wrażenie

Ile zarabia Magdalena Ogórek? Jeśli wierzyć wicemarszałkowi Senatu Bogdanowi Borusewiczowi, gwiazda TVP Info a w przeszłości kandydatka na prezydenta zarabia rocznie ponad pół miliona złotych. Sama zainteresowana tym informacjom zaprzecza.

Ile zarabia Magdalena Ogórek?

Ile zarabia Magdalena Ogórek? Kwestia uposażenia jednej z czołowych gwiazd TVP Info stała się przedmiotem zainteresowania po tym jak w czwartek rzekomą wysokość zarobków byłej kandydatki na prezydenta ujawnił wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Senator a w przeszłości jeden z czołowych opozycjonistów PRL wziął udział w czwartkowym posiedzeniu senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu, które było poświęcone sytuacji w radiowej Trójce. Borusewicz skarżył się na stronniczość dziennikarzy Polskiego Radia i TVP.

Kraje, do których Polacy będą mogli pojechać jeszcze w te wakacje. Warto pamiętać przy planowaniu wakacjiKraje, do których Polacy będą mogli pojechać jeszcze w te wakacje. Warto pamiętać przy planowaniu wakacjiCzytaj dalej

- Komentatorzy czy osoby, które prowadzą wywiady, pani Ogórek, pani Hejke, pan Rachoń. Ludzie pracujący w telewizji. Ja nie wiem, czy pani Ogórek nie wystarczy te 600 tysięcy rocznie, które na podstawie umowy zlecenia otrzymuje w telewizji, czy jeszcze trzeba jej dodać – stwierdził wicemarszałek Senatu.

Suma podana przez Borusewicza wywołała gorącą dyskusję na Twitterze. Roczne zarobki w wysokości 600 tys. zł oznaczałyby, że miesięcznie niedoszła prezydent zarabia ok. 50 tys. zł. Publicysta „Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz stwierdził, że Ogórek opłacało się nie wygrywać poprzednich wyborów prezydenckich, gdyż w Pałacu Prezydenckim „przymierałaby głodem”.

Informacje o rzekomych zarobkach Ogórek zdementował Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

- Całkowicie dementuję informacje przekazane przez marszałka Bogdana Borusewicza jakoby Magdalena Ogórek zarabiała w TVP 600 tys. rocznie. To nieprawda – napisał na Twitterze Olechowski.

Poważne problemy w dwóch dużych bankach. Klienci nie mogą zapłacić, a pieniądze i tak znikają z kontaPoważne problemy w dwóch dużych bankach. Klienci nie mogą zapłacić, a pieniądze i tak znikają z kontaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące doniesienia

Później głos zabrała sama zainteresowana.

- Miło, że marszałek PO Borusewicz mnie docenia, ale takie stawki wrócą dopiero, gdyby wygrał Trzaskowski – napisała na Twitterze Magdalena Ogórek.

Ile zatem w rzeczywistości zarabia gwiazda TVP? Z tym pytaniem do publicznej telewizji zwróciło się radio TOK FM.

- Wysokość zarobków pracowników i współpracowników TVP to informacje objęte ochroną danych osobowych i jako takie nie mogą być ujawniane – odpowiada rozgłośni TVP.

Nie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USANie tylko z Ameryki do Polski. Rodzime seriale też sprzedajemy za granicę, jeden furorę zrobił nawet w USACzytaj dalej

Niedoszła prezydent gwiazdą TVP

Przypomnijmy, że o Magdalenie Ogórek zrobiło się głośno na początku 2015 roku, kiedy to została kandydatką na prezydenta z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Kandydatura ta była ogromnym zaskoczeniem, gdyż Ogórek – choć od lat była związana z SLD (kandydowała z list tej partii do Sejmu w 2011 roku, współpracowała również z byłym liderem Sojuszu Grzegorzem Napieralskim) – szerszej publiczności była znana jako komentatorka spraw dotyczących Kościoła, a także dziennikarka (związana była wówczas z TVN 24 BIS) i aktorka (zagrała epizodyczne role w popularnych serialach „Na dobre i na złe”, czy „Lokatorzy).

Udział Ogórek w wyborach prezydenckich zakończył się dla Ogórek klęską, gdyż zdobyła zaledwie 2,38 proc. głosów. Ale już rok później zaczęła się jej medialna kariera w przejętej przez PiS TVP. Ogórek została gospodynią programów „Studio Polska”, a także „O co chodzi?”. Pod koniec 2016 roku została jedną ze współprowadzących programu „W tyle wizji”.

Prof. Marian Zembala w ważnym apelu do Polaków. Chodzi o kluczowe dwa tygodnieProf. Marian Zembala w ważnym apelu do Polaków. Chodzi o kluczowe dwa tygodnieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  2. Polskie media podały przykre informacje. Poważny wypadek w skateparku zakończył się tragedią, nie żyje młody chłopak
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowek
Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęNajwiększe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News