Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Eurojackpot. Do wygrania 155 mln zł
Maria Glinka
Maria Glinka 20.02.2021 01:00

Eurojackpot. Do wygrania 155 mln zł

Eurojackpot z potężną kumulacją
Flickr/Tim Reckmann, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy odbędzie się kumulacja Eurojackpot

  • Jaka była ostatnia największa wygrana w tej grze

  • Na czym polega losowanie

Eurojackpot z wyjątkową kumulacją

Fani Eurojackpot mają powody do zadowolenia. W ostatnim losowaniu padły liczby 27, 35, 36, 38, 41 oraz 5 i 7. Żaden z graczy nie zdobył nagrody I stopnia. Portal money.pl podaje, że w Polsce padły tylko nagrody IV stopnia. Sześć osób, którym sprzyjał los, otrzymają po 96 710,60 zł.

Brak głównej wygranej podbija stawkę kolejnego losowania Eurojackpot. Dlatego też już w przyszłym tygodniu do zgarnięcia będzie ogromna suma pieniędzy - aż 155 mln zł.

Jednak od finansowej zdobyczy w Eurojackpot odprowadza się należność na poczet Urzędu Skarbowego. Podatek od wygranej wynosi 10 proc. i jest pobierany ryczałtem, co oznacza, że zwycięzcy nie muszą dopełniać żadnych formalności z tym związanych.

Jeżeli w przyszłotygodniowym losowaniu główna nagroda padnie łupem Polaka to po odliczeniu podatku będzie mógł liczyć na 139,5 mln zł. Dzięki szczęściu obywatela fiskus wzbogaci się na kwotę 15,5 mln zł.

Kolejna ogromna kumulacja Eurojackpot

O tym, że „trzeba grać, aby wygrywać” potężne stawki przekonały się jak dotąd dwie osoby z Polski. Główna wygrana padła po raz pierwszy 10 maja 2019 r. Szczęśliwiec zdobył wtedy aż 193 mln zł. I nagroda padła również 11 września 2020 r. - zwycięzca wzbogacił się o ponad 96 mln zł.

Jednak w Eurojackpot wygrywają nie tylko Polacy. Najwyższa możliwa suma, czyli 90 mln euro (ponad 403 mln zł) padła jak dotąd osiem razy. Zdecydowanie najczęściej los uśmiecha się do graczy z Niemiec.

Jak grać w Eurojackpot?

Eurojackpot wdarł się przebojem na rynek gier liczbowych w 2012 r. Na początku losowanie obejmowało 17 krajów europejskich. Od 9 września 2017 r. w Eurojackpot mogą brać udział także Polacy.

Losowania odbywają się raz w tygodniu w piątki między 20:00 a 21:00 w Helsinkach. Za organizację przedsięwzięcia odpowiada fińska loteria Veikkaus Oy. Retransmisję z wydarzenia oferuje strona www.lotto.pl.

Jeden zakład ulubionej gry Europejczyków kosztuje 12,50 zł. Chcąc wziąć udział w zabawie, należy wybrać pięć liczb z 50 oraz dwie liczby z 10. Można zaznaczyć je samodzielnie lub obstawić na „chybił trafił”.

W Eurojackpot można grać zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. W tym celu należy udać się do punktu Lotto lub wejść na stronę lotto.pl. Warto pamiętać, aby zachować kupon - jest to bowiem jedyny dowód udziału w grze i podstawa do wypłaty wygranej. O pilnowanie talonu nie muszą martwić się osoby, które grają online lub w aplikacji. Dowodem udziału w grze jest w tym wypadku elektroniczny zapis transakcji w systemie sprzedaży, który jest automatycznie przypisany do konta gracza.