BiznesINFO.pl
Emerytury i renty Poczta Polska

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Emerytury i renty w czasie pandemii. Świadczenia będą inaczej przekazywane

21 Października 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Emerytury i renty wciąż docierają do wielu emerytów nie na konta bankowe, a w tradycyjne sposób, poprzez przekaz pocztowy. Tymczasem Poczta Polska w związku z pandemią wprowadza spore zmiany.

Emerytury i renty do wielu osób trafiają listownie, Poczta Polska zmienia zasady z powodu pandemii

Emerytury i renty, jeśli przychodzą listownie, wymagają pokwitowania do odbioru. W związku z tym często trafiają się przypadki wypisanego awizo i później odbioru pieniędzy na poczcie. Jednak w wypadku, gdy starsza osoba trafi na kwarantannę, sytuacja robi się znacznie utrudniona. Taka osoba ani nie pójdzie na pocztę, ani nie odbierze bezpośrednio pieniędzy od listonosza.

Sama Poczta Polska wprowadziła nowe zasady, które mają dotyczyć osób na kwarantannie. Osoby poddane izolacji nie będą otrzymywać przesyłek poleconych, które zostaną bezpłatnie przechowane na poczcie i dostarczone po zakończeniu okresu kwarantanny. Dlatego na ten czas można się spodziewać, że listy od komornika, czy sądu do nas nie przyjdą. Co jednak z emeryturami i rentami?

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?2. (https://wtv.pl/obostrzenia-231020-mk-seniorzy "WP: "Seniorzy będą mieli zakaz wychodzenia z domu". Ujawniono drakońskie plany, które rząd miałby ogłosić dziś")3. Godziny dla seniorów dla dużo młodszych niż poprzednio. Polacy zapominają o ważnej zmianie 

Emerytury i renty dostarczone na specjalnych zasadach

Gdyby nowe zasady dotyczyły także emerytur i rent, wiele osób zostałoby pozbawionych jakichkolwiek środków do utrzymania. Jednak i o tym Poczta Polska pomyślała, opracowując specjalne zasady. Listonosze dalej będą dostarczać im pieniądze, ale zostanie to zrobione z zachowaniem dodatkowych zasad ostrożności. Opublikowano komunikat dokładnie ten proces. 

- Pieniądze są wcześniej przeliczane komisyjnie w placówkach pocztowych. Odbierając od listonosza świadczenie, należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości (co najmniej 1,5 metra). Ta specjalna procedura dotyczy wszystkich przekazów pieniężnych, aby umożliwić przesyłanie osobom potrzebującym zasiłków i innych świadczeń - można dowiedzieć się w komunikacie Poczty Polskiej.

Konrad KarpiukAutor

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >