Wnętrze samolotu, dziecko
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 27 Września 2019

Lot samolotem obok małego dziecka. Jedna z linii chce przed tym ostrzegać pasażerów

Linia lotnicza z Japonii Japan Airlines postanowiła wprowadzić system, który ostrzeże innych podróżnych, gdzie miejsca zarezerwowali rodzice z małymi dziećmi. Według linii ma to pomóc pasażerom chcącym spędzić lot w ciszy i spokoju na uniknięciu ryzyka słuchania krzyku i płaczu dzieci. Pomysł jednak wywołał kontrowersję.

Cały pomysł opiera się na stworzeniu specjalnej aplikacji, która będzie zaznaczała te miejsca, które zarezerwowane zostały przez osoby podróżujące z dziećmi w wieku od 8 dni do 2 lat - podaje portal Forsal.

Nie wiadomo jednak czy linia zdecyduje się na wprowadzenie rozwiązania przy wszystkich lotach.

Taki pomysł wywołał kontrowersje w mediach społecznościowych. Część osób gratulowała liniom pomysłu i dziękowali za rozwiązanie, zwłaszcza podczas długich lotów. Pojawiły się nawet głosy o wporwadzeniu lotów z zakazem wpuszczania na pokład małych dzieci.

Znamy najtańszy ze sklepów. Wyprzedził nawet BiedronkęZnamy najtańszy ze sklepów. Wyprzedził nawet BiedronkęCzytaj dalej

Dużo z komentujących wspominało jednak o tym, że podróż z małymi dziećmi, to i tak mocno stresujące wyzwanie dla rodziców. Teraz będą czuli się dodatkowo napiętnowani z powodu zabierania dzieci na pokład. Inni sugerowali za to oznaczenie też głośno chrapiących i pijących alkohol pasażerów, którzy często też potrafią zrobić dużo zamieszania.

Japan Airlines to już trzecia linia w Azji, która zdecydowała się na taki krok. Póki co żadna linia europejska nie deklaruje chęci wprowadzenia podobnyhc regulacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Żona polskiego milionera korzysta z 500+? Szczere wyznanie gwiazdy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News