Wnętrze samolotu, dziecko
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 27 Września 2019

Lot samolotem obok małego dziecka. Jedna z linii chce przed tym ostrzegać pasażerów

Linia lotnicza z Japonii Japan Airlines postanowiła wprowadzić system, który ostrzeże innych podróżnych, gdzie miejsca zarezerwowali rodzice z małymi dziećmi. Według linii ma to pomóc pasażerom chcącym spędzić lot w ciszy i spokoju na uniknięciu ryzyka słuchania krzyku i płaczu dzieci. Pomysł jednak wywołał kontrowersję.

Cały pomysł opiera się na stworzeniu specjalnej aplikacji, która będzie zaznaczała te miejsca, które zarezerwowane zostały przez osoby podróżujące z dziećmi w wieku od 8 dni do 2 lat - podaje portal Forsal.

Nie wiadomo jednak czy linia zdecyduje się na wprowadzenie rozwiązania przy wszystkich lotach.

Taki pomysł wywołał kontrowersje w mediach społecznościowych. Część osób gratulowała liniom pomysłu i dziękowali za rozwiązanie, zwłaszcza podczas długich lotów. Pojawiły się nawet głosy o wporwadzeniu lotów z zakazem wpuszczania na pokład małych dzieci.

Dużo z komentujących wspominało jednak o tym, że podróż z małymi dziećmi, to i tak mocno stresujące wyzwanie dla rodziców. Teraz będą czuli się dodatkowo napiętnowani z powodu zabierania dzieci na pokład. Inni sugerowali za to oznaczenie też głośno chrapiących i pijących alkohol pasażerów, którzy często też potrafią zrobić dużo zamieszania.

Japan Airlines to już trzecia linia w Azji, która zdecydowała się na taki krok. Póki co żadna linia europejska nie deklaruje chęci wprowadzenia podobnyhc regulacji.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News