Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Duże zmiany w Orlenie. Powołano nowy zarząd spółki
Michał Górecki
Michał Górecki 17.04.2024 13:08

Duże zmiany w Orlenie. Powołano nowy zarząd spółki

Orlen
Fot. materiały własne

Orlen powołał nowy zarząd. Spółka przekazała informacje o decyzjach kadrowych we wtorkowy wieczór 16 kwietnia, czyli w dniu powołania nowych członków. Kim jest Magdalena Bartoś i Robert Soszyński?

Orlen ma nowy zarząd. Magdalena Bartoś i Robert Soszyński

Spółka Orlen poinformowała we wtorkowym komunikacie (16 kwietnia) o powołaniu nowego składu osobowego: koncern zyskał wiceprezeskę Zarządu ds. Finansowych, wiceprezesa Zarządu ds. Strategii i Zrównoważonego Rozwoju i członka Zarządu ds. Upstrem. Kim są ludzie powołani na nową kadrę?

Tak będą wyglądały ceny prądu w 2024 roku. Podano maksymalną stawkę

Nowy zarząd Orlenu. Kim jest Magdalena Bartoś i Robert Soszyński?

Magdalena Bartoś została wiceprezeską zarządu ds. finansowych, a Robert Soszyński wiceprezesem strategii i zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo Wisław Prugara został powołany na członka zarządu - a Józef Węgrecki tę funkcję straci po 30 kwietnia br. 

Jednocześnie Rada Nadzorcza poinformowała o nierozstrzygnięciu postępowania na członka zarządu ds. sprzedaży detalicznej i podjęła decyzję o ponownym wszczęciu postępowania. 

Magdalena Bartoś, nowa wiceprezes, jest absolwentką Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Była dyr. zarządzającą ds. ekonomiczno-finansowych w PGE (Polska Grupa Energetyczna), zarządzała finansami przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych - w tym spółek publicznych. Była też członkinią zarządu ds. ekonomiczno-finansowych w spółce Enea Operator Sp z o. o., a wcześniej - Nike Poland. "Rzeczpospolita" dodaje, że ostatni (w latach 2019-2023) była członkinią zarządu W.A.G. payments solutions, gdzie miała odpowiadać m.in. za przygotowanie i przeprowadzenie debiutu grupy na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych.

Robert Soszyński w 2008 r. był prezesem zarządu CIECH Service Sp. z o. o., a w latach 2008-2011 - PERN Przyjaźń S.A. Funkcję wiceprezesa pełnił w 2015 r. Polskim LNG SA, w w latach 2018-2021… zastępcę prezydenta Warszawy.

Orlen: wymiana kadr niemal dobiegła końca

Przypomnijmy, że nowym prezesem Orlenu, po Danielu Obajtku, został Ireneusz Fąfara. Funkcję objął od 11 kwietnia po tym, jak wygrał konkurs z 258 innymi pretendentami do fotela prezesa największej firmy w Polsce. Fąfara był już wcześniej w strukturach - w latach 2010-2018 był prezesem litewskiej spółki Orlenu.