SpaceX owner and Tesla CEO Elon Musk poses as he arrives on the red carpet for the Axel Springer Awards ceremony, in Berlin, on December 1, 2020. (Photo by Britta Pedersen / POOL / AFP)
East News, BRITTA PEDERSEN/AFP/East News
Autor Kamila Jeziorska - 4 Lutego 2021

Elon Musk znowu namieszał na rynkach. Jednym wpisem na Twitterze zmienił notowania

Dogecoin zaczyna wyrastać na ulubioną walutę Elona Muska. Media społecznościowe mają niesamowitą moc, bowiem dzięki Tweetom Muska, dogecoin podskoczył na wartości, aż dziesięciokrotnie. Czyżby na rynku szykowało się prawdziwe przetasowanie?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak na rynku radzi sobie dogecoin
  • W jaki sposób Elon Musk wpłynął na wartość kryptowaluty
  • Jakie kroki podjęły firmy odpowiedzialne za dogecoina

Dogecoin z pomocą Elona Muska

Elon Musk kilka dni temu ogłosił, że na jakiś czas znika z Twittera. Przerwa nie trwała długo, bo zaledwie dwa dni, a Elon Musk powrócił z przytupem i od razu wpłynął na rynek kryptowalut, a konkretnie na samego dogecoina.

Dogecoin powstał w 2013 r. jako alternatywa dla popularnego bitcoina. Dogecoin stworzony został przez przez Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera. Nazwa dogecoin'a nawiązuje do memów z popularnym i zabawnym pieskiem.

Elon Musk kilkukrotnie zatweetował o kryptowalucie dogecoin, a dzięki temu odnotowuje ona obecnie spory wzrost wartości. Portal pl.investing.com informuje, że wzrost plasuje się na poziomie 50 proc., natomiast gry-online.pl mówią o dziesięciokrotnym przebiciu. Oczywiście wartość dogecoina wciąż odstaje od dolara i jest warty zaledwie 0,078 dolara, ale wzrost jaki zanotował w ciągu jednego dnia, daje do myślenia potencjalnym inwestorom.

Dogecoin rośnie w siłę

Zaledwie 28 stycznia jeden dogecoin wart był 0,0074 dolara, natomiast 29 stycznia jego wartość zwiększyła się o niemal tysiąc procent. Co więcej, łączna wartość wszystkich dogecoinów poskoczyła do 9 mld dolarów.

Dogecoin już w 2019 r. został zauważony przez Elona Muska, który określił go swoją ulubioną walutą. Z kolei 4 lutego wrzucił na swoje twitterowe konto wymowne zdjęcie, do którego potem dodał wpis "Doge". Dogecoin został przez niego określony "walutą ludu". Nic zatem dziwnego, że konto śledzone przez 45 mln osób na całym świecie wpłynęło na rynek kryptowalut.

Obecnie dogecoin znajduje się w dziesiątce najdroższych kryptowalut na rynku. Jego posiadacze mogą czuć się wygranymi, bowiem pomimo ogromnego zainteresowania "osoby odpowiedzialne za aplikację inwestycyjną Robinhood" ograniczyły możliwości inwestowania w dogecoina.

Elon Musk Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News