By Santeri Viinamäki, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50767975
By Santeri Viinamäki, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50767975
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Czerwca 2020

Jest sposób na obniżkę cen benzyny. Samorządy uruchamiają miejskie stacje paliw

Ceny benzyny w Polsce nie rozpieszczają, ale władze samorządowe mają sposób na obniżkę. Kolejne samorządy decydują się na budowę i uruchomienie miejskich stacji paliw. W takich miejscach ceny benzyny mają być niższe od tych na komercyjnych stacjach - informuje PortalSamorzadowy.pl.

Ceny benzyny w dół. Samorządy walczą z komercyjnymi stacjami

Jak podaje PortalSamorzadowy.pl, miejsce stacje paliw są uruchamiane m.in. po to, żeby za sprawą niższych cen benzyny wymusić ich obniżenie również na stacjach komercyjnych. Choć względy finansowe nie są tu najważniejsze, to miasta i spółki komunalne liczą na to, że uda się uzyskać dodatkowe dochody.

Spadek po rodzicach z okropnym długiem. Jest prosty sposób, by tego uniknąćSpadek po rodzicach z okropnym długiem. Jest prosty sposób, by tego uniknąćCzytaj dalej

Orlen musiał obniżyć ceny benzyny w Płocku

Pierwsza miejska stacja paliw powstała w Płocku i choć mogłoby się wydawać, że w tym mieście ceny benzyny powinny być niższe ze względu na bliskość Orlenu, to tak nie było. Serwis zwraca uwagę, że stosunkowo wysokie ceny benzyny w Płocku pozostały, jednak już nie na tak wysokim poziomie jak wcześniej. Robert Pawłowski ze spółki zarządzającej stacją mówi wprost na łamach portalu, że celem działalności była obniżka cen na innych stacjach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Miejskie stacje paliw działają także m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Koninie, Tarnowie, Ostrołęce czy Stalowej Woli. Wszędzie zostały uruchomione po to, żeby wymusić obniżenie cen benzyny na stacjach komercyjnych. I to się udało.

Miasta mają swój sposób na obniżkę ceny benzyny

Spółki komunalne zarządzające stacjami czerpią zyski nie tylko ze sprzedaży paliwa, ale także innych produktów. Jednak ze względu na publiczny charakter działalności, możliwości sprzedażowe są ograniczone. Dochód więc jest, jednak nie na tyle duży, by można było na tym opierać działalność.

- 5-6 mln zł brutto obrotu na takiej małej stacji to jest naprawdę sporo. Dochód mamy niewielki, bo marża jest nieduża, a trzeba też utrzymać pracowników. Musimy jednak pamiętać, że celem nie było zarabianie pieniędzy, tylko obniżenie cen benzyny do racjonalnego poziomu - mówi w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl prezes MPK Tarnów Jerzy Wiatr.

Miejskie stacje paliw działają na tyle dobrze, że chcą je otwierać kolejne samorządy. Niedawno budowę takich stacji zapowiedziano m.in. w Chełmie, Włodawie, Tomaszowie Mazowieckim i we Włocławku.

Coraz więcej osób skazanych na emeryturę niższą od minimalnej. Są ofiarami jednej sprawyCoraz więcej osób skazanych na emeryturę niższą od minimalnej. Są ofiarami jednej sprawyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

529 tys. emerytów w najcięższej sytuacji, raport obnaża prawdę. Też możesz być wśród nich529 tys. emerytów w najcięższej sytuacji, raport obnaża prawdę. Też możesz być wśród nichCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News