carrefour
Flickr/Elliott Brown
Autor Paulina Musianek - 28 Września 2019

Carrefour rzuca rękawicę Rossmannowi. Wchodzi na rynek z siecią drogerii

Carrefour wchodzi na rynek beauty i otwiera własną sieć drogerii, która będzie specjalizowała się w naturalnych kosmetykach bez parabenów, alergenów i konserwantów.

Carrefour już w środę 2 października, zaprezentuje własną sieć sklepów drogeryjnych Sources. Pierwsza drogeria znajduje się w paryskiej dzielnicy Marais, przy ulicy Sainte-Croix-de-la-Bretonnerie 38.

Carrefour rusza z nowym konceptem

Sources to koncept poświęcony urodzie, naturalnej pielęgnacji i trendzie “czystego piękna”, który opiera się na używaniu tylko tych marek kosmetycznych, które z formuł swoich produktów wykluczyły takie substancje jak parabeny czy alergeny. Według konta marki Instagram, które już prężnie działa, aż 75 składników kosmetyków zostało „umieszczonych na czarnej liście” sklepów Source, co oznacza, że drogerie będą oferowały tylko naturalne i bezpieczne kosmetyki.

Carrefour zamierza zintensyfikować swoją pozycję w segmencie urody, rynku, który stoi w obliczu „wysokiej konkurencji”, wyróżniając się poprzez skupienie się na niszy wspomnianego trendu “czystego piękna”. Konsumenci, szczególnie ci z Europy Zachodniej, są coraz bardziej świadomi składu produktów i chcą kosmetyki wybierają z rozwagą biorąc pod uwagę, co zawierają.

Masz mieszkanie w bloku? 12 milionów Polaków dostanie pieniądze od rząduMasz mieszkanie w bloku? 12 milionów Polaków dostanie pieniądze od rząduCzytaj dalej

Według badań przeprowadzonych przez Ifop 72% Francuzek używało chociaż raz organicznych produktów kosmetycznych w ciągu, a 57% z nich kupiło w ostatnim roku przynajmniej jeden taki produkt. Odsetek ten się prawie się podwoił w ciągu ośmiu lat z 33% w 2010 r. do 58% w 2018 r.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy krok Carrefoura w drodze do zyskania przewagi na rynku beauty. Sieć testowała już ten koncept w centrach handlowych, takich jak instytut kosmetyczny Soï Villiers-en biere.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Żona polskiego milionera korzysta z 500+? Szczere wyznanie gwiazdy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News