BiznesINFO.pl
Wieszanie billboardu

youtube/railreklam

Billboard wymierzony w PLL LOT blokowany przez firmy reklamowe

3 Września 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Związkowa Alternatywa planuje uderzyć w PLL LOT specjalnie przygotowanym billboardem. Niestety dla niej, już 3 firmy reklamowe zadeklarowały, że nie wywieszą plakatu na swoich nośnikach.

Przygotowany przez Związkową Alternatywę billboard dotyczy zarobków w LOT. 30 sierpnia związek wystąpił do prezesa firmy o ujawnienie wysokości jego zarobków podczas pandemii. ZA pisze w swoim komunikacie o obniżeniu stewardessom pensji o połowę.

Mobbing w PLL LOT?

Dodatkowo Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa i Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego wystosowały także pisma do Państwowej Inspekcji Pracy w sprawie mobbingu w PLL LOT.

Nie jest to jedyna skarga ZA na działania PLL LOT. 24 sierpnia związkowcy złożyli także zawiadomienie do PIP dotyczące łamania przez polskiego przewoźnika przepisów dotyczących używania języka polskiego.

"Spółka wycofała język polski z podręcznika CCM (zbiór wiadomości i obowiązujących procedur  personelu pokładowego) – całkowicie zastępując go językiem angielskim. Wprowadzano wszelkie szkolenia  i prezentacje w języku obcym (pomimo obecności na szkoleniach samych Polaków i posiadania tych samych  prezentacji w wersji polskiej - wcześniej dostępnej)." - czytamy w liście do Państwowej Inspekcji Pracy.

Kontrowersyjny billboard

Listy do PIP nie są jednak jedynym sposobem walki dla Związkowej Alternatywy. Organizacja przygotowała także billboard szkalujący działania LOTu. Firmy, do których należy większość powierzchni reklamowych, odmawiają jednak powieszenia billboardów na swoich nośnikach. ZA informuje, że zrobiły to już 3 firmy: Ströer, AMS i Clear Channel.

plakatLOT print (1)-1

Plakat Związkowej Alternatywy

- Ze stroerem mieliśmy już gotową umowę i billboard miał się pojawić między innymi przed wejściem do siedziby PLL LOT. W ostatniej chwili firma wycofała się jednak z umowy na billboard o tej treści. - skarży się Piotr Szumlewicz przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Szumlewicz przypomina także o niedawnych kampaniach billboardowych prolife: - Warto przypomnieć, że niedawno cała Polska została wypełniona billboardami fundamentalistycznych środowisk prolife i nie przypominamy sobie, by ktokolwiek blokował ich billboardy -.

Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Mezczyzna wyjmuje korespondencje z ZUS-u

Praca

ZUS nadal przypomina o ważnej aktualizacji. Inaczej możemy wpaść w tarapaty

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Napis ZUS i pieniadze.

Praca

ZUS ma informacje dla przedsiębiorców. Chodzi o ich emerytury

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Dokumenty ZUS.

Praca

ZUS ostrzega: masz 3 dni na wskazanie poprawnego adresu. Potem możesz stracić zwolnienie lekarskie

Czytaj więcej >
ZUS ostrzega

Praca

ZUS ostrzega: nieuwaga może nas pozbawić zwolnienia lekarskiego

Czytaj więcej >
/EAST NEWS

Praca

Związkowcy piszą list do niemieckiego ministra, bo polski rząd nie reaguje od dawna

Czytaj więcej >
Sukcesja rodzinna w firmach

Praca

Firmy rodzinne w dobie koronawirusa. Jak podchodzimy do sukcesji?

Czytaj więcej >