Bill Gates
Wikipedia/Kuhlmann /MSC
Autor Maria Glinka - 13 Czerwca 2020

Bill Gates odniósł się do zarzutów na swój temat. Ostry komentarz miliardera

Bill Gates zabrał głos w sprawie teorii spiskowych, których pojawia się coraz więcej w związku z aktywnością przedsiębiorcy w czasie pandemii. Zdaniem miliardera stawiane mu zarzuty są na tyle absurdalne, że aż trudno się im zaprzecza.

Pierwsza teoria: Bill Gates wszczepi ludziom mikroczipy

Bill Gates padł ofiarą teorii spiskowych ze względu na swoje dodatkowe aktywności. Poza tym, że jest założycielem firmy Microsoft od lat wraz żoną angażuje się w pomoc humanitarną. Poprzez fundację Bill & Melinda Gates Foundation przekazuje miliardy dolarów, dzięki którym opracowywane są alternatywne źródła energii, dostarczane urządzenia sanitarne lub przeprowadzane szczepienia. To między innymi dzięki Billowi Gatesowi udało się opracować szczepionkę na polio, która pustoszyła społeczeństwa kilkadziesiąt lat temu – podaje komputerswiat.pl.

Poza tym Bill Gates uczestniczy w pracach ID2020. Jest to organizacja, która opracowuje system dostępu do cyfrowych certyfikatów tożsamości dla ponad miliarda ludzi, którzy nie posiadają dokumentów w wersji papierowej.

Ile zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachIle zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachCzytaj dalej

Te dwie sfery działania Billa Gatesa połączyli konspiratorzy, którzy twierdzą, że miliarder chciałby jednocześnie opracować szczepionkę na koronawirusa i udostępniać cyfrowe certyfikaty, a stąd już blisko do wszczepienia ludziom identyfikujących mikroczipów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Aż 333 tys. Polaków ma już wielki problem z pobieraną emeryturą. ZUS alarmuje: liczba ciągnie rośnie
2. Hannie Lis puściły nerwy. Bez pohamowania zaatakowała najważniejsze osoby w państwie

Druga teoria: Bill Gates zarabia na koronawirusie

Te zarzuty skomentował sam Bill Gates. „Nigdy nie brałem udziału w sprawach związanych z mikroczipami. To jest tak głupie lub dziwne, że aż trudno się temu zaprzecza” – oznajmił miliarder, który znalazł się w ogniu krytyki od momentu wybuchu pandemii.

Wszystko dlatego, że wielu zwolenników teorii spiskowych twierdzi, że Bill Gates jest powiązany z koronawirusem, ponieważ w 2015 r. ostrzegał przed ryzykiem pojawienia się epidemii, która zbierze pokaźne żniwo na całym świecie. Teraz miałby osiągać profity z pandemii dzięki opracowywaniu szczepionki.

1 lipca będzie ważnym dniem dla milionów Polaków. Nadchodzą duże zmiany w podatkach1 lipca będzie ważnym dniem dla milionów Polaków. Nadchodzą duże zmiany w podatkachCzytaj dalej

Jednak bieżące działania Billa Gatesa przeczą tej teorii – poprzez fundację przekazał ponad 300 mln dolarów na poszukiwanie skutecznego remedium na koronawirusa. Nawet tak ogromne zaangażowanie nie przekonuje wszystkich Amerykanów – ok. 28 proc. w nie wierzy, a Bill Gates wyznał, że „nieco go to martwi”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media obiegła zaskakująca wiadomość. Nowe obostrzenia we wtorek nad polskim morzem
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Ochrona lidera PiS jest coraz droższa. Dziennie wydają na nią tyle, ile wielu Polaków nie zarabia w miesiącOchrona lidera PiS jest coraz droższa. Dziennie wydają na nią tyle, ile wielu Polaków nie zarabia w miesiącCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News