BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

3 klientów na kasę nie zawsze zasadą. Niektóre sklepy przymykają oczy

7 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Biedronka, Lidl i inne duże sieci nie mają problemu z przestrzeganiem nowych regulacji odnośnie liczby klientów mogących jednocześnie przebywać w danym momencie w sklepie. W trudniejszej sytuacji są mniejsze sklepy, które nie mają pilnujących porządku och

W Biedronce liczy ochrona, jak w mniejszych sklepach?

Przypomnijmy, że wprowadzone w zeszłym tygodniu przez rząd obostrzenia zakładają, że w sklepie będzie może przebywać w danym momencie trzy razy więcej ludzi, niż jest w nim kas. Oznacza to, że jeśli w supermarkecie jest np. 10 kas, to zakupy będzie mogło robić w danej chwili maksymalnie 30 osób. W przypadku osiedlowego sklepu, gdzie jest jedna kasa, liczba maksymalnych klientów to zaledwie trzy.

O ile większe sieci jak Biedronka czy Lidl nie mają problemów z przestrzeganiem nowych zasad, bo porządku pilnują ochroniarze, to już mniejsze sklepy są w trudniejszej sytuacji.

Właściciel kilku mniejszych placówek handlowych w rozmowie z Wirtualną Polską mówi, że w jego sklepach liczenie klientów jest na głowie kasjerek. Przedsiębiorca nie ukrywa jednak, że przestrzeganie narzuconych zasad jest trudne.

- No bo jak to niby robić? Zatrudnić specjalną osobę, która będzie zamykać drzwi, jak przyjdzie trzecia osoba? Fantastyczny pomysł, ale ja teraz staję na rzęsach, żeby nie zwalniać ludzi, a o zatrudnianiu nowych to w ogóle nie ma mowy – mówi sklepikarz.

- To nie jest tak, że w sklepach jest dziesięciu klientów na kasę, że nikt tego nie pilnuje. Ale na pewno mniejszy handel po prostu przymyka na to oczy, czy są cztery osoby na kasę czy pięć – dodaje.

Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 02.04.2021. Napad na bankomat przy supermarkecie Tesco przy ul. Estrady. Do wyrwania bankomatu sprawcy uzyli koparki skradzionej z pobliskiej budowy.

Handel

Netto od listopada znacznie większe. Przejmie sklepy po Tesco

Czytaj więcej >
Podpis dokumentu

Handel

Jak ustrzec się przed kombinacjami deweloperów? Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
materiały partnera

Handel

Zapowiedź Forum Rozwoju Branży Konopnej. Warszawa, 26 sierpnia

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 05.01.2019. n/z Kurier dorecza przesylke.

Handel

Artykuły zoologiczne z rekordową sprzedażą. Zwłaszcza przez internet

Czytaj więcej >
Nanushki, Lena i Tomek

Handel

Produkują i projektują wyłącznie w Polsce. Nanushki z nietypową metodą na sukces

Czytaj więcej >
DM Drogerie Markt wchodzą do Polski

Handel

DM drogerie wchodzą do Polski. Wiemy jak idą przygotowania [TYLKO U NAS]

Czytaj więcej >