Biedronka jest w stanie upilnować liczebność klientów, mniejsze sklepy niekoniecznie
publicdomainpictures.com
Autor Radosław Święcki - 7 Kwietnia 2020

3 klientów na kasę nie zawsze zasadą. Niektóre sklepy przymykają oczy

Biedronka, Lidl i inne duże sieci nie mają problemu z przestrzeganiem nowych regulacji odnośnie liczby klientów mogących jednocześnie przebywać w danym momencie w sklepie. W trudniejszej sytuacji są mniejsze sklepy, które nie mają pilnujących porządku ochroniarzy.

W Biedronce liczy ochrona, jak w mniejszych sklepach?

Przypomnijmy, że wprowadzone w zeszłym tygodniu przez rząd obostrzenia zakładają, że w sklepie będzie może przebywać w danym momencie trzy razy więcej ludzi, niż jest w nim kas. Oznacza to, że jeśli w supermarkecie jest np. 10 kas, to zakupy będzie mogło robić w danej chwili maksymalnie 30 osób. W przypadku osiedlowego sklepu, gdzie jest jedna kasa, liczba maksymalnych klientów to zaledwie trzy.

Nie musisz łamać kwarantanny, by dostać mandat na 500 zł. Wystarczy niepozorne kłamstwoNie musisz łamać kwarantanny, by dostać mandat na 500 zł. Wystarczy niepozorne kłamstwoCzytaj dalej

O ile większe sieci jak Biedronka czy Lidl nie mają problemów z przestrzeganiem nowych zasad, bo porządku pilnują ochroniarze, to już mniejsze sklepy są w trudniejszej sytuacji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Nie żyje dziennikarka, żona b. polskiego premiera. Smutne wieści potwierdził A. Macierewicz

Właściciel kilku mniejszych placówek handlowych w rozmowie z Wirtualną Polską mówi, że w jego sklepach liczenie klientów jest na głowie kasjerek. Przedsiębiorca nie ukrywa jednak, że przestrzeganie narzuconych zasad jest trudne.

- No bo jak to niby robić? Zatrudnić specjalną osobę, która będzie zamykać drzwi, jak przyjdzie trzecia osoba? Fantastyczny pomysł, ale ja teraz staję na rzęsach, żeby nie zwalniać ludzi, a o zatrudnianiu nowych to w ogóle nie ma mowy – mówi sklepikarz.

Godziny dla seniora piętrzą problemy. W sklepach interweniuje policjaGodziny dla seniora piętrzą problemy. W sklepach interweniuje policjaCzytaj dalej

- To nie jest tak, że w sklepach jest dziesięciu klientów na kasę, że nikt tego nie pilnuje. Ale na pewno mniejszy handel po prostu przymyka na to oczy, czy są cztery osoby na kasę czy pięć – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News