Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Auchan otworzy sklepy w niedziele. Sieć podzieliła się swoim planem
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 20.09.2021 02:00

Auchan otworzy sklepy w niedziele. Sieć podzieliła się swoim planem

Auchan
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Auchan wprowadza usługi kurierskie, aby móc otworzyć się w niedziele. Francuski gigant handlowy zapowiada, że jeszcze we wrześniu w sklepach będzie można zrobić zakupy.

W oficjalnym komunikacie Auchan zapowiedział, że już pod koniec września wprowadzi w wybranych sklepach usługi kurierskie. Sieć zadeklarowała usługi kurierskie, choć nie ma jeszcze podpisanej umowy z żadnym operatorem. Po jego wybraniu decyzja zostanie ogłoszona publicznie.

Auchan deklaruje szacunek do prawa

Pod koniec ubiegłego tygodnia Sejm przegłosował uszczelnienie zakazu handlu. Aby daną placówkę handlową uznać również za placówkę pocztową, przychody z usług kurierskich muszą stanowić co najmniej 50 proc. wszystkich przychodów sklepu. Jeżeli uchwalone przez Sejm przepisy wejdą w życie, wiele sklepów otwartych obecnie w niedziele będzie musiało się zamknąć.

"Sieć Auchan zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa..." - brzmi deklaracja sieci zawarta w komunikacie. Dalej francuskie przedsiębiorstwo tłumaczy się ze swojej decyzji: "...oraz podąża za zmieniającymi się potrzebami współczesnych konsumentów, dla których liczy się czas i wygoda podczas zakupów oraz przy korzystaniu z innych usług związanych z organizacją życia codziennego."

Auchan decyzję o otwarciu sklepów w niedzielę podejmuje także na podstawie własnych badań przeprowadzonych na klientach: "dla klientów sieci m.in. ważne są względy pragmatyczne takie, jak szeroka oferta produktów i usług dostępnych pod jednym dachem (87%) oraz niewielka odległość sklepu od domu (85%)".

Auchan stworzy listę sklepów

Z komunikatu sieci można wywnioskować, że nie każdy sklep otworzy się w niedziele. Sieć zadeklarowała udostępnienie listy sklepów na swojej stronie internetowej.