BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 14.06.2020. n/z Logo sieci sklepow Auchan.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Auchan otworzy sklepy w niedziele. Sieć podzieliła się swoim planem

20 Września 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Auchan wprowadza usługi kurierskie, aby móc otworzyć się w niedziele. Francuski gigant handlowy zapowiada, że jeszcze we wrześniu w sklepach będzie można zrobić zakupy.

W oficjalnym komunikacie Auchan zapowiedział, że już pod koniec września wprowadzi w wybranych sklepach usługi kurierskie. Sieć zadeklarowała usługi kurierskie, choć nie ma jeszcze podpisanej umowy z żadnym operatorem. Po jego wybraniu decyzja zostanie ogłoszona publicznie.

Auchan deklaruje szacunek do prawa

Pod koniec ubiegłego tygodnia Sejm przegłosował uszczelnienie zakazu handlu. Aby daną placówkę handlową uznać również za placówkę pocztową, przychody z usług kurierskich muszą stanowić co najmniej 50 proc. wszystkich przychodów sklepu. Jeżeli uchwalone przez Sejm przepisy wejdą w życie, wiele sklepów otwartych obecnie w niedziele będzie musiało się zamknąć.

"Sieć Auchan zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa..." - brzmi deklaracja sieci zawarta w komunikacie. Dalej francuskie przedsiębiorstwo tłumaczy się ze swojej decyzji: "...oraz podąża za zmieniającymi się potrzebami współczesnych konsumentów, dla których liczy się czas i wygoda podczas zakupów oraz przy korzystaniu z innych usług związanych z organizacją życia codziennego."

Auchan decyzję o otwarciu sklepów w niedzielę podejmuje także na podstawie własnych badań przeprowadzonych na klientach: "dla klientów sieci m.in. ważne są względy pragmatyczne takie, jak szeroka oferta produktów i usług dostępnych pod jednym dachem (87%) oraz niewielka odległość sklepu od domu (85%)".

Auchan stworzy listę sklepów

Z komunikatu sieci można wywnioskować, że nie każdy sklep otworzy się w niedziele. Sieć zadeklarowała udostępnienie listy sklepów na swojej stronie internetowej.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Zakaz handlu

Handel

Sejm uszczelnił zakaz handlu w niedzielę. Nie będzie już tak łatwo otwierać sklepy

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Emeryt liczy pieniadze.

Handel

Nadwyżki z pieniędzy na kartach SIM mają trafić w ręce państwa. UOKiK ma inną wizję

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z Zakup nieruchomosci, pismo Sadu Rejonowego Wydzial Ksiag Wieczystych i pieniadze, oplata skarbowa

Handel

Sky Tower sprzedany. Ma już nie kojarzyć się z Leszkiem Czarneckim

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

LPG długo nie będzie tanieć. Wszystko z powodów politycznych

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa 01.10.2018. n/z Starsza kobieta idzie z wozkiem na zakupy.

Handel

3 podstawowe produkty spożywcze zdrożeją. Wszystko przez suszę

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa ulica Lewandow N/Z Jedyny w Polsce ekologiczny sklep "Zabka" zasilany w calosci odnawialnymi zrodlami energii - przed sklepem antysmogowa kostka brukowa o fotokatalitycznej powierzchni, skladajaca sie z nanoczasteczek dwutlenku wegla oraz EKOmat, stojak na rowery i stacja napraw rowerow

Handel

Żabka prezentuje totalną nowość. Sklepy będą też "przychodniami lekarskimi"

Czytaj więcej >