Andrzej Duda o najdziwniejszej sytuacji swojej 5-letniej prezydentury
wikipedia/Radosław Czarnecki
Autor Radosław Święcki - 29 Maja 2020

Duda: Razem z żoną zdębieliśmy. Prezydent opowiedział o najdziwniejszej sytuacji podczas prezydentury

Andrzej Duda od kilku tygodni cyklicznie odpowiada na pytania internautów, dzięki czemu daje się poznać opinii publicznej od bardziej niepolitycznej strony. Podczas ostatniego Q&A został zapytany o najdziwniejszą sytuację podczas swojej prezydentury.

Andrzej Duda woli internautów od dziennikarzy

Andrzej Duda z pewnością przejdzie do historii jako prezydent, który nie organizuje konferencji prasowych z prawdziwego zdarzenia, podczas których dziennikarze mają możliwość zadawania głowie państwa pytań. Niechętnie również udziela wywiadów mediom, które bez entuzjazmu obserwują działania jego obozu politycznego (najczęściej gości w TVP INFO, sporadycznie w Polsacie, z kolei w TVN od czasu odejścia ze stacji Bogdana Rymanowskiego nie pojawił się bodaj ani razu).

Prezydent chętnie za to odpowiada na pytania internautów. Organizowany od kilku tygodni Q&A ma zastąpić spotkania w terenie, które Andrzej Duda musiał ograniczyć ze względu na pandemię koronawirusa. Dzięki tej formule prezydent stara się pokazać opinii publicznej od mniej formalnej strony. Odpowiada na pytania dotyczące wyborów prezydenckich (to w trakcie Q&A po raz pierwszy publicznie przyznał, że trzeba rozważyć przesunięcie wyborów 10 maja), obsady Sądu Najwyższego, ale pojawiają się też pytanie kompletnie niepolityczne.

- Czy po kwarantannie wpadnie pan do mnie na grilla na karkówkę? – zapytał Andrzeja Dudę podczas jednego z ostatnich Q&A jeden z internautów. – Mam nadzieję, że gdy stan epidemiczny minie do tego dojdzie. Rozumiem, że pan zaprasza, a ja mam do tej karkówki dostarczyć napoje chmielowe? Da się to zrobić, spokojnie – odpowiedział prezydent.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy

Andrzej Duda o najdziwniejszej sytuacji

Podczas ostatniego Q&A Andrzej Duda został zapytany o najdziwniejszą sytuację podczas swojej niespełna pięcioletniej prezydentury. Prezydent przywołał zdarzenie ze stycznia tego roku, kiedy to w Pałacu Prezydenckim podczas spotkania ze strażakami, jeden z nich klęknął przed swoją dziewczyną, wyjął pierścionek i poprosił ją o rękę.

- Z żoną zdębieliśmy - powiedział prezydent. Czytelnikom, którzy nie pamiętają tej sytuacji spieszymy poinformować, że wybranka strażaka odpowiedziała "tak".

Przypomnijmy, że w tym tygodniu minęła dokładnie piąta rocznica wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. 24 maja 2015 roku ówczesny eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości pokonał w II turze głosowania urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego stosunkiem głosów 51,5: 48,5 proc. Urząd prezydenta objął 6 sierpnia 2015 roku.

NBP wypuścił nowe monety. Różnią się diametralnie od tych, które mamy w portfelachNBP wypuścił nowe monety. Różnią się diametralnie od tych, które mamy w portfelachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana. Interweniowała policja, wiele osób oburzonych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. 5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania
Gdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczneGdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczneCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News