Banknoty 50 zł
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 2 Września 2019

Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze

Sklepy internetowe to coraz popularniejsza forma zarobków młodych matek. Kobiety przebywając na urlopach macierzyńskich i dostając 500 plus mogą śmiało pozowlić sobie na rozwinięcie internetowego biznesu i to niemal bez wychodzenia z domu.

Jak wynika z danych podawanych przez money.pl w internetowym biznesie wciąż dominują mężczyźni, jednak kobiety mają w tym rynku coraz większy udział. 40% sklepów internetowych jest już więc prowadzona przez panie.

Duży wzrost pań w tym sektorze pojawił się dzięki świadczeniu 500 plus. Chodzi tutaj oczywście o stworzenie platformy sprzedażowej, bo późniejsze uruchomienie całego łańcucha dostaw jest już nieco trudniejsze, ale nie niemożliwe. Z powodu ciągłej potrzeby obecności przy dziecku, matki nie mogłyby pracować poza domem, ale praca zdalna nie jest aż tak absorbująca, bowiem przy pracy można jednocześnie pilnować dziecka.

500 plus wystarczy

Z wyliczeń przeprowadzonych przez money.pl 500 plus jest wystarczającym środkiem dla uruchomienia e-sklepu. Na koszty takiego przedsięwzięcia składa się bowiem: wykupienie domeny (1 zł), opracowanie regulaminu strony (około 160 zł jeśli robi to osoba zwenętrzna), instalacja certyfikatu SSL, który umożliwi obecność w wyszukiwarce google i uwiarygodni stronę (90 zł), oprogramowanie do osługi platformy, to wydatek rzędu 30 zł miesięcznie. Jak widać więc, koszty na początku nie przerażają.

Wyspa Kuba w Warszawie - niepowtarzalna okazja na doświadczenie karaibskiej egzotyki już we wrześniu!Wyspa Kuba w Warszawie - niepowtarzalna okazja na doświadczenie karaibskiej egzotyki już w tym miesiącu!Czytaj dalej

Podatki w e-sklepie

Ważne zmiany w przypadku prowadzenia sklepu internetowego zaszły od 1 września 2019 roku. Prowadzący sklepy internetowe stali się bowiem "vatowcami" jak to określa się w żargonie przedsiębiorców. Dotyczy to jednak jedynie sklepów, które osiągają przychody wyższe niż 200 tys. zł. W innych przypadkach nie trzea płacić podatku od dostarczanych usług i produktów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  4. Podczas chrzcin rodzice zniknęli w zakrystii. Gdy wrócili, goście nie mogli uwierzyć w to, co widzą

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News