Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 02.09.2019 02:00

Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Jak wynika z danych podawanych przez money.pl w internetowym biznesie wciąż dominują mężczyźni, jednak kobiety mają w tym rynku coraz większy udział. 40% sklepów internetowych jest już więc prowadzona przez panie. 

Duży wzrost pań w tym sektorze pojawił się dzięki świadczeniu 500 plus. Chodzi tutaj oczywście o stworzenie platformy sprzedażowej, bo późniejsze uruchomienie całego łańcucha dostaw jest już nieco trudniejsze, ale nie niemożliwe. Z powodu ciągłej potrzeby obecności przy dziecku, matki nie mogłyby pracować poza domem, ale praca zdalna nie jest aż tak absorbująca, bowiem przy pracy można jednocześnie pilnować dziecka. 

500 plus wystarczy 

Z wyliczeń przeprowadzonych przez money.pl 500 plus jest wystarczającym środkiem dla uruchomienia e-sklepu. Na koszty takiego przedsięwzięcia składa się bowiem: wykupienie domeny (1 zł), opracowanie regulaminu strony (około 160 zł jeśli robi to osoba zwenętrzna), instalacja certyfikatu SSL, który umożliwi obecność w wyszukiwarce google i uwiarygodni stronę (90 zł), oprogramowanie do osługi platformy, to wydatek rzędu 30 zł miesięcznie. Jak widać więc, koszty na początku nie przerażają. 

Podatki w e-sklepie 

Ważne zmiany w przypadku prowadzenia sklepu internetowego zaszły od 1 września 2019 roku. Prowadzący sklepy internetowe stali się bowiem "vatowcami" jak to określa się w żargonie przedsiębiorców. Dotyczy to jednak jedynie sklepów, które osiągają przychody wyższe niż 200 tys. zł. W innych przypadkach nie trzea płacić podatku od dostarczanych usług i produktów.

Tagi: 500 plus