Mandatory Credit: Photo by David Oxberry / Mood Board / Rex Features ( 1262327a ) MODEL RELEASED Business man with head in hands sitting at office desk, side view My Work
EAST NEWS
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Kwietnia 2020

Rząd ułatwia procedury umożliwiające zwolnienie. Pracownicy budżetówki nie mogą być pewni posad

Zwolnienia w budżetówce są nieuniknione. Rząd chce uprościć procedury zwalniania urzędników - informuje “Rzeczpospolita”.

Zwolnienia w budżetówce. Rząd nie będzie miał litości

Rząd chce sobie zapewnić możliwość zwalniania urzędników dzięki zapisom w drugiej tarczy antykryzysowej. Zwolnienia w budżetówce będą łatwiejsze dzięki uproszczeniu procedur zwalniania lub obniżania wymiaru czasu pracy. Jak pisze "Rz", odbije się to też na wynagrodzeniach urzędników i pracowników zatrudnionych na podstawie stosunku pracy w KPRM i pozostałych urzędach.

Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyPoczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyCzytaj dalej

Zwolnienia w budżetówce nieuniknione

Zwolnienia w budżetówce będą uzależnione od tego, czy negatywne efekty gospodarcze pandemii spowodują stan zagrożenia dla finansów publicznych państwa. Kluczowy będzie wyższy od zakładanego w ustawie budżetowej wzrost deficytu budżetu państwa lub państwowego długu publicznego - pisze “Rz”.

Czy ceny mieszkań spadną? Ważne informacje dla szukających własnego MCzy ceny mieszkań spadną? Ważne informacje dla szukających własnego MCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

Niestety, zwolnienia w budżetówce są nieuniknione. Ekonomiści już teraz wskazują na spadek wpływów z podatków i składek i nie mają wątpliwości, że czeka nas wzrost deficytu finansów publicznych.

Zwolnienia w budżetówce. Będą odprawy

Jak podaje “Rz”, przy zwolnieniach w budżetówce i obniżce wynagrodzeń nie będą stosowane ograniczenia wynikające z przepisów o zwolnieniach grupowych, ale zwalniani mogą liczyć na odprawy w wysokości od jednej do trzech pensji w zależności od stażu pracy.

- Administracja najwyraźniej zadbała o możliwość rozstawania się z pracownikami na uproszczonych zasadach, pozostawiając przedsiębiorcom prywatnym, których finanse także cierpią w czasie kryzysu, wszystkie dotychczasowe rygory w tym zakresie - mówi na łamach “Rz” Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan.

Więcej w “Rzeczpospolitej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News