BiznesINFO.pl
Zmiany w rządzie. Dymisja jednego z ministrów wydaje się pewna

Flickr/Kancelaria Premiera

Jeden z ministrów nie zagrzeje długo na stanowisku. Niemal pewna dymisja

23 Września 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Wszystko wskazuje na to, że kolejne w ostatnim czasie zmiany w rządzie to kwestia dni. Z powodu sprzeciwu wobec ustawy o ochronie zwierząt z gabinetem Mateusza Morawieckiego pożegna się jeden z ministrów. Nie chodzi o Zbigniewa Ziobro.

Zmiany w rządzie. Odejdzie niepokorny minister?

Niezależnie od tego czy koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską i Porozumieniem Jarosława Gowina przetrwa zmiany w rządzie są nieuniknione, gdyż zapowiadana na przełom września i października rekonstrukcja rządu zostanie przeprowadzona. Potwierdził to w rozmowie z Polsat News wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.- Kiedy już wzburzone wody koalicyjne się uspokoją i wtedy wrócimy do tego, i wtedy ten skład rządu wróci na tapetę - powiedział w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim Fogiel.

Jeszcze przed rekonstrukcją rządu z Radą Ministrów może się pożegnać minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Powód? Minister zagłosował przeciw ustawie o ochronie zwierząt za co został już (wraz z 14 innymi posłami) zawieszony w prawach członka PiS. Wicerzecznik PiS przyznał, że w sprawie przyszłości szefa resortu rolnictwa “decyzja już zapadła”. – Nie chcę wyprzedzać, uprzedzać pana premiera, to jego prawo i rola, żeby mówić o zmianach w rządzie, aczkolwiek tak, decyzja już zapadła - powiedział Fogiel.

Warto podkreślić, że Ardanowski wskazywany był jako pewna ofiara rekonstrukcji na długo przed konfliktem wokół ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Co ciekawe, wśród jego możliwych następców jeszcze kilka tygodni temu najczęściej wskazywano byłego ministra środowiska, a w pierwszym rządzie PiS (2005-2007) wiceministra rolnictwa Henryka Kowalczyka. Tyle, że Kowalczyk również zagłosował przeciwko wspomnianej ustawie i został zawieszony w prawach członka PiS. 

Przypomnijmy, że Jan Krzysztof Ardanowski pełni stanowisko ministra rolnictwa od czerwca 2018 roku, kiedy to zastąpił w tej roli obecnego eurodeputowanego PiS Krzysztofa Jurgiela. Jeśli polityk pożegna się z rządem, będzie to kolejna w ciągu ostatniego miesiąca dymisja. Pod koniec sierpnia rezygnację ze sprawowanych stanowisk złożyli minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Tagi:

rekonstrukcja rząduPiS

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Linia lotnicza Flyr ogłasza upadłość. To już kolejny europejski przewoźnik

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Absurdalne oskarżenia niemieckiego magazynu. Twierdzi, że Polska odpowiada za wybuch II wojny światowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zaskakujący list od ZUS-u. Kobieta dowiedziała się, że naruszono ochronę jej danych osobowych

Czytaj więcej >
GIS o wodzie z kranu

Polska i Świat

Drożeje woda w miastach. Nawet trzykrotne podwyżki kosztów

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Urzędnicy lada moment ruszą z kontrolami. Zapukają i sprawdzą nie tylko źródła ogrzewania

Czytaj więcej >
Telewizor i Netflix

Polska i Świat

Netflix planuje ograniczyć dzielenie konta przez użytkowników.

Czytaj więcej >