zmiana czasu
Unspalsh/Sonja Langford
Autor Paulina Musianek - 9 Października 2019

Nadchodząca zmiana czasu jedną z ostatnich. Pożegnamy przestawianie zegarków

Zmiana czasu już za kilka dni, być może ostatnia w historii. Kiedy przestawiamy zegarki? Teraz pośpimy o godzinę dłużej.

Zmiana czasu nastąpi już za trochę ponad dwa tygodnie. Zmiana czasu z letniego na zimowy odbędzie się w ostatni weekend października, w nocy z soboty 26 października na niedzielę 27 października. Zegarki trzeba będzie wtedy cofnąć o godzinę, z 3:00 na 2:00. Oznacza to, że będziemy mogli pospać godzinę dłużej. Z drugiej strony osoby, które pracują w nocy, będą miały zmianę wydłużoną o tę godzinę.

Zmiana czasu na zimowy 2019

Od lat dwa razy w roku przestawiamy wskazówki zegarów. Mimo to za każdym razem znajdą się osoby, które obudzą się w niedzielny poranek totalnie nieświadomi zmiany czasu. Na szczęście technologia i w tym przypadku nas wyręcza. Zegarki w komputerach, laptopach czy smartfonach zmieniają się automatycznie.

Ci, którym nigdy nie podobała się konieczność zmiany swoich nawyków (jak np. wstawanie o takiej samej godzinie) ucieszą się, że nadchodząca zmiana czasu będzie przedostatnią w historii, w związku ze zmianami, jakie przyjął Parlament Europejski.

Biedronka przeżyje szturm. Kurczaka sprzedają za 50 groszyBiedronka przeżyje szturm. Kurczaka sprzedają za 50 groszyCzytaj dalej

W marcu tego roku w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie dotyczące zniesienia zmiany czasu w krajach należący do Unii Europejskiej. Projekt nowelizacji zakłada, że ostatnia zmiana czasu w państwach członkowskich miałaby mieć miejsce w 2021 roku - jeśli tylko dany kraj członkowski będzie tego chciał. Przed rozpoczęciem prac nad nowelizacją Komisja Europejska przeprowadziła szerokie konsultacje, w których wzięło udział kilka milionów osób. Około 80% opowiedziało się za tym, by czasu nie zmieniać, możemy więc mieć nadzieję, że większość państw wspólnoty, w tym Polska, zdecyduje się zrezygnować ze zmian czasu. W takim przypadku ostatni raz zegarki zostaną przestawione w ostatnią niedzielę października 2021.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach żona dowiedziała się prawdy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News