Najwyższe ceny złota od 8 lat
PublicDomainPictures
Autor Radosław Święcki - 30 Czerwca 2020

Kolosalny skok ceny złota. Tak drogie nie było od 8 lat

Ceny złota przekroczyły 1800 dolarów za uncję, czyli poziom nienotowany od 2011 roku. Zainteresowanie kruszcem to efekt m.in. obaw związanych z pandemią koronawirusa.

Rekordowe złoto

O rekordowych cenach złota pisze – powołując się na Bloomberga – Polska Agencja Prasowa. Przekroczyły one we wtorek poziom 1800 dolarów za uncję. Jest to poziom nienotowany od ośmiu lat, kiedy to we wrześniu 2011 r. złoto było najdroższe w historii, przekraczając poziom 1920 dolarów.

Skąd popyt na kruszec? Według agencji złoto uważane jest za bezpieczną przystań w obecnych czasach, o czym świadczy fakt, że drożało od początku kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa.

Sankcje wobec Rosji przedłużone. UE stawia sprawę ostroSankcje wobec Rosji przedłużone. UE stawia sprawę ostroCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. "Jest fatalnie". Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji

Ceny złota – jak zauważa TVN 24 Biznes – wzrosły od początku roku o 17 proc., a w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku aż o 26 proc.

Z przywołanych prognoz Goldman Sachs wynika, że w ciągu najbliższego roku złoto może osiągnąć rekordowy poziom 2000 dolarów za uncję.

- Złoto korzysta z rosnących obaw, że skala pandemii COVID-19 była niedoszacowana – mówi – cytowany przez portal - Gavin Wendt, ekspert w firmie analitycznej MineLife Pty.

Wakacyjne 500 plus. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o bonie turystycznymWakacyjne 500 plus. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o bonie turystycznymCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakujące
  2. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  3. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  4. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  5. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Ogromny wzrost emerytur. Nawet 600 zł, emeryci sami mogą sprawdzić różnicęOgromny wzrost emerytur. Nawet 600 zł, emeryci sami mogą sprawdzić różnicęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News