Nietrafiony prezent
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 26 Grudnia 2019

Niechcianych prezentów dostajemy tysiące. Sposoby na to, co z nimi zrobić

Prezent często może być nietrafiony. Nie zależy to z reguły od złych intencji Mikołaja, lecz od nieświadomości, co nam sprawi frajdę. Prezent najczęściej możemy zwrócić, ale zależy to od dobrej woli sprzedającego.

Z reguły to zwrotu prezentu wystarczyć nam może jedynie paragon lub wyciąg z płatności kartą. Większe sieci handlowe dają z reguły taką możlwiość swoim klinetom. Termin na zwrot produktu, to najcześciej około kilkunastu dni. Nie zawsze jednak sklepy dają taką możliwość, chociaż z reguły możemy produkt zamienić, np. na inny rozmiar w przypadku ubrań.

Wymiana prezentu w sklepie internetowym

Zupełnie inne prawo istnieje w przypadku zakupów przez internet. W tym przypadku możemy śmiało zwrócić zamówiony towar w przeciągu 14 dni od zakupu.

Co gdy nie da się wymienić prezentu

Jako, że nie dostajemy prezentów z racunkiem, a nie chcemy urazić tego, kto nas obdarował, to najlepiej oddać jest po prostu prezent komuś potrzebującemu. Możemy też skorzystać z aukcji internetowej i zobaczyć, czy ktoś szuka akurat takiej rzeczy, która nas nie interesuje.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News