Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wybuch w fabryce amunicji. Ranna została pracownica zakładu
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 29.04.2021 02:00

Wybuch w fabryce amunicji. Ranna została pracownica zakładu

Wybuch w fabryce amunicji
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

MESKO S.A. będący producentem amunicji poinformował o wybuchu na terenie swojego zakładu w Skarżysku Kamiennej w woj. Świętokrzyskim. Policja prowadzi dochodzenie na miejscu zdarzenia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co dokładnie wydarzyło się w zakładzie MESKO S.A.

  • Kto ucierpiał w wypadku

  • Czym zajmuje się MESKO S.A.

Wybuch w zakładzie MESKO S.A.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie polskiego producenta sprzętu militarnego MESKO S.A., do wybuchu na terenie zakładu doszło rano w czwartek. Zakład zadeklarował powołanie specjalnej komisji, która zbada przyczyny feralnego zdarzenia.

Z informacji zwartych w komunikacie wynika, że na skutek wypadku ranna została jedna pracownica zakładu. Służby ratownicze zostały powiadomione niezwłocznie.

Poszkodowana w eksplozji kobieta przetransportowana została do szpitala śmigłowcem. Bankier.pl podaje, że miała objawy poparzenia ciała i dróg oddechowych.

Jako miejsce zdarzenia MESKO S.A. wskazała linię produkcyjną, która po wypadku została odpowiednio zabezpieczona, w celu przeprowadzenia czynności wyjaśniających.

Policja na razie nie komentuje sprawy, jednak przystąpiła już do czynności mających na celu wyjaśnienie przyczyn wypadku.

MESKO S.A. ma prawie 100 lat

MESKO S.A. jest producentem amunicji i członkiem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Historia zakładu sięga 1924 r. kiedy to władze II RP przystąpiły do tworzenia Centralnego Okręgu Przemysłowego na obszarze centralnej Polski. Z produktów zakładu korzystają Siły Zbrojne RP.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]