BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy idzie na rekord. Licznik o 16:00 pokazywał fortunę
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 22.03.2022 08:31

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy idzie na rekord. Licznik o 16:00 pokazywał fortunę

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy idzie na kolejny rekord
Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL , via Wikimedia Commons

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile pieniędzy zebrała do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  • Co można kupić na aukcjach WOŚP

  • Jak wpłacać pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra mimo wszystko

To już 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem “Finał z głową” wolontariusze zbierają środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Za zebrane środki zostaną zakupione specjalistyczne sprzęty, m.in. wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

Środki na koncie fundacji rosną w zastraszająco szybkim tempie. O godzinie 16:15 Licznik Fundacji wskazywał zawrotną sumę - 67 586 042 złote.

Dziś Jurek Owsiak mówił w Studiu WOŚP, że myślał, że imprezę trzeba będzie odwołać Finał, jednak Polacy pokazali, że się na to nie zgadzają i tak ważnego wydarzenia nie może zabraknąć w kalendarzu na 2021 rok. Termin został więc przeniesiony i wszystko zagrało tak, jak trzeba.

Tegoroczne aukcje

Co roku z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowane są różnego typu aukcje. W tych aktorzy, politycy, sportowcy i inne znane osobistości wystawiają cenne przedmioty i nie tylko.

W tym roku wylicytować można było m.in. kolację w tajskiej restauracji w Krakowie z uwielbianym przez Polaków krytykiem kulinarnym i podróżnikiem - Robertem Makłowiczem. To jednak nie wszystko. Po godzinie 12:00 ruszyła kolejna tura licytacji, której zwycięzca będzie mógł zjeść kolację z Alicją Majewską i Andrzejem Piasecznym.

Na aukcjach można licytować także: sernik, który osobiście upiecze i dostarczy do twojego mieszkania Dawid Podsiadło, sprzątanie mieszkania przez Andrzeja Chyrę, pióra wieczne od pary prezydenckiej i wiele, wiele innych.

Bieg "Policz się z cukrzycą"

Co roku, od 15 lat, przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany jest bieg “Policz się z cukrzycą”, który zawsze cieszył się sporym zainteresowaniem. W ubiegłym roku rozdano 7 tys. pakietów dla uczestników.

Jednak tegoroczne zainteresowanie biegiem przerosło najśmielsze oczekiwania - rozdano aż 15 tys. koszulek. Inna grupa miłośników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydowała się morsować, by uczcić kolejny Finał WOŚP i zachęcić do zdrowego trybu życia.

Jak można wpłacić pieniądze na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Wydawałoby się, że w dobie epidemii zbieranie na WOŚP może być niezwykle trudnym zadaniem, jednak nic bardziej mylnego! Pieniądze można standardowo wrzucać do puszek jednego z 75 tys. wolontariuszy, korzystając z eSkarbonki, SMS-em pisząc wiadomość o treści SERCE na numer 75 565, a także przez aukcje i licytacje.