Warszawa jednym z najlepszych miast pod względem płac
Autor Przemysław Terlecki - 17 Sierpnia 2019

W jednych krocie, w innych ochłapy. GUS podało miasta najwyższych płac

Warszawa, Jaworzno, Grudziądz i inne znaleźć możemy na liście, która zestawiła płace w polskich miastach. Jak się okazuje, rozstrzał płac jest spory. W zestawieniu znalazło się 66 miast na prawach powiatu.

Warszawa, ale także Jaworzno i Jastrzębie-Zdrój to trzy miasta, które zostały wyszczególnione przez Główny Urząd Statystyczny jako miasta z najwyższymi średnimi zarobkami w Polsce. Wśród 66 miast na prawach powiatu wyżej wymienione okazały się najlepsze. Jastrzębie-Zdrój może pochwalić się średnią płacą na poziomie 8121 złotych. To miasto, w którym zarabia się zdecydowanie najlepiej, bo to aż 168% średniej krajowej.

Warszawa znalazła się, co może zaskakiwać, na drugim miejscu w zestawieniu. Przeciętna płaca w stolicy polski wynosi bowiem 6433 złote, co stanowi 133% średniej krajowej. Podium natomiast zamyka, tak samo jak w przypadku miejsca pierwszego miasto ze Śląska, a mowa o Jaworznie.

Średnia płaca w tym mieście wynosi 5848 złotych, co stanowi 121% średniej płacy w Polsce. Jaworzno wyprzedziło więc Płock, który jeszcze w zeszłym roku znajdował się na miejscu trzecim. Swoją drogą w Płocku GUS wykazał przeciętną płacę na poziomie 5705 złotych, czyli 118% średniej krajowej.

Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną kolejne pieniądzeNie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną kolejne pieniądzeCzytaj dalej

Warszawa na drugim miejscu, stolicę pobiło Jastrzębie-Zdrój

Dobre zarobki osiągniemy także w innych miastach kraju, które znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia GUS. Mowa o takich lokalizacjach jak Sopot (5701 złotych), Katowice (5699 złotych), Gdańsk (5642 złote), Gliwice (5451 złotych), Dąbrowa Górnicza (5451 złotych) oraz Kraków (5368 złotych). Bankier.pl wskazuje, że najbliższa pensja średniej krajowej wykazana została w Ostrołęce - 4832 złote.

Najgorzej zaś spośród miast na prawach powiatu wypadł Grudziądz. Jak wynika z danych GUS w mieście tym możemy liczyć "jedynie na" 3743 złote, czyli 77% średniej krajowej. Koniec zestawienia razem z Grudziądzem tworzą Piotrków Trybunalski - 3765 złotych, Tarnobrzeg - 3808 złotych, a także Przemyśl - 3828 złotych oraz Nowy Sącz z wynikiem 3861 złotych średniej pensji.

ING Bank ostrzega. Klientów czekają utrudnieniaING Bank ostrzega. Klientów czekają utrudnieniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Peugeot 308 już za 538 pln miesięcznie. Zapisz się na jazdy już dziś
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Prezent ślubny czekał na otwarcie aż 9 lat. Młoda para nie spodziewała się tego, co znajdzie w środku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News