Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Lawinowo spadają ceny wakacji za granicą. To jest dobry moment na zakup wycieczki
Radosław Święcki
Radosław Święcki 21.02.2020 01:00

Lawinowo spadają ceny wakacji za granicą. To jest dobry moment na zakup wycieczki

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Wakacje u progu wiosny? Okazuje się, że to najlepszy moment, jeśli nie chcemy, by zagraniczny wypoczynek zrujnował nasze portfele.

Jak informuje serwis Innpoland.pl (powołując się na dane portalu Wakacje.pl), ceny w biurach podróży wyraźnie poszły w dół. Największe obniżki widać na wycieczkach z sezonu zimowego, czyli z wylotem w lutym i w marcu.

– Turyści, którzy zarezerwowali na naszym portalu wyjazdy w 7. tygodniu roku, za wyjazd zimą zapłacili średnio o 12% mniej niż kupujący tydzień wcześniej. Różnice cenowe wakacji letnich są mniejsze, to ok. 1% spadku średniej wartości zakupów – mówi Klaudyna Fudala, rzeczniczka Wakacje.pl.

Wakacje na przedsprzedaży się opłacają

Jeśli chcemy załapać się na korzystne ceny, to musimy szybko podjąć decyzję, gdyż sezon zimowy w biurach podróży za chwilę się skończy. Za wyjazdy organizowane pod koniec lutego i w marcu zapłacimy średnio o 300-600 zł mniej niż jeszcze dwa tygodnie temu.

Gdzie najchętniej wypoczywamy zimą? Króluje przede wszystkim Egipt, Hiszpania (Wyspy Kanaryjskie) i Malta. Z kolei amatorzy narciarstwa wybierają Włochy.Eksperci zwracają uwagę, że poprzedni i obecny sezon pokazują, że coraz rzadziej decydujemy się na wakacje last minute, a o urlopie myślimy z większym wyprzedzeniem. Dowodzi tego fakt, iż przedsprzedaż na tegoroczne wakacyjne oferty zaczęła się już w sierpniu...zeszłego roku.

Wakacje w przedsprzedaży w większości biur podróży kupimy do końca marca, od kwietnia będziemy musieli zapłacić cenę katalogową. Dlaczego warto skorzystać z przedsprzedaży?

– Przede wszystkim chodzi o przeceny i kwotę, jaką mamy zapłacić jednorazowo. W przedsprzedaży biura podróży obniżają ceny nawet o kilkadziesiąt procent, a my w momencie rezerwacji płacimy tylko zaliczkę. Pozostałą kwotę dopłacamy z reguły 30 dni przed wylotem, co pozwala na sprawniejsze zarządzenie domowym budżetem. W przedsprzedaży dostajemy też różne bonusy, a wiele biur podróży daje też gwarancję najniższej ceny naszych wakacji – tłumaczy Klaudyna Fudala.

Przez cały okres przedsprzedaży ceny wyjazdów na lato utrzymują się na podobnym poziomie. Ostatni tydzień przyniósł jednak obniżkę o ok. 100-150 zł (ok. 6600-6900 zł za cały wyjazd). Najchętniej wybieranymi kierunkami letnich wakacji są Turcja, Grecja i Bułgaria, ale też Egipt i Hiszpania. Po kilku latach przerwy do łask wraca Tunezja. Coraz większa popularność zyskują egzotyczne miejsca, jak Kenia czy Malediwy.

Tagi: wakacje