wakacje
Pixabay/jarmoluk
Autor Radosław Święcki - 21 Lutego 2020

Lawinowo spadają ceny wakacji za granicą. To jest dobry moment na zakup wycieczki

Wakacje za granicą? Jeśli nie chcesz przepłacić, to nadchodzi na to najlepszy moment. Decydując się na wyjazd na przełomie lutego i marca, zapłacimy średnio 300-600 zł mniej niż jeszcze dwa tygodnie temu

Wakacje u progu wiosny? Okazuje się, że to najlepszy moment, jeśli nie chcemy, by zagraniczny wypoczynek zrujnował nasze portfele.

Jak informuje serwis Innpoland.pl (powołując się na dane portalu Wakacje.pl), ceny w biurach podróży wyraźnie poszły w dół. Największe obniżki widać na wycieczkach z sezonu zimowego, czyli z wylotem w lutym i w marcu.

– Turyści, którzy zarezerwowali na naszym portalu wyjazdy w 7. tygodniu roku, za wyjazd zimą zapłacili średnio o 12% mniej niż kupujący tydzień wcześniej. Różnice cenowe wakacji letnich są mniejsze, to ok. 1% spadku średniej wartości zakupów – mówi Klaudyna Fudala, rzeczniczka Wakacje.pl.

Wakacje na przedsprzedaży się opłacają

Jeśli chcemy załapać się na korzystne ceny, to musimy szybko podjąć decyzję, gdyż sezon zimowy w biurach podróży za chwilę się skończy. Za wyjazdy organizowane pod koniec lutego i w marcu zapłacimy średnio o 300-600 zł mniej niż jeszcze dwa tygodnie temu.

Gdzie najchętniej wypoczywamy zimą? Króluje przede wszystkim Egipt, Hiszpania (Wyspy Kanaryjskie) i Malta. Z kolei amatorzy narciarstwa wybierają Włochy.
Eksperci zwracają uwagę, że poprzedni i obecny sezon pokazują, że coraz rzadziej decydujemy się na wakacje last minute, a o urlopie myślimy z większym wyprzedzeniem. Dowodzi tego fakt, iż przedsprzedaż na tegoroczne wakacyjne oferty zaczęła się już w sierpniu...zeszłego roku.

Wakacje w przedsprzedaży w większości biur podróży kupimy do końca marca, od kwietnia będziemy musieli zapłacić cenę katalogową. Dlaczego warto skorzystać z przedsprzedaży?

– Przede wszystkim chodzi o przeceny i kwotę, jaką mamy zapłacić jednorazowo. W przedsprzedaży biura podróży obniżają ceny nawet o kilkadziesiąt procent, a my w momencie rezerwacji płacimy tylko zaliczkę. Pozostałą kwotę dopłacamy z reguły 30 dni przed wylotem, co pozwala na sprawniejsze zarządzenie domowym budżetem. W przedsprzedaży dostajemy też różne bonusy, a wiele biur podróży daje też gwarancję najniższej ceny naszych wakacji – tłumaczy Klaudyna Fudala.

Przez cały okres przedsprzedaży ceny wyjazdów na lato utrzymują się na podobnym poziomie. Ostatni tydzień przyniósł jednak obniżkę o ok. 100-150 zł (ok. 6600-6900 zł za cały wyjazd). Najchętniej wybieranymi kierunkami letnich wakacji są Turcja, Grecja i Bułgaria, ale też Egipt i Hiszpania. Po kilku latach przerwy do łask wraca Tunezja. Coraz większa popularność zyskują egzotyczne miejsca, jak Kenia czy Malediwy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News