Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Tyle płacą za wygrane w Lotto. Wiadomo, jak się je oblicza
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 22.04.2024 12:00

Tyle płacą za wygrane w Lotto. Wiadomo, jak się je oblicza

lotto
Fot. Materiały Prasowe Totalizator Sportowy

Zakłady Lotto niezmiennie pozostają w czołówce najchętniej wybieranych gier losowanych w Polsce. Wysokie sumy wygranych padają niemalże co tydzień, a nierzadko zdarza się, że ktoś zdobywa ponad milion złotych. Ile można wygrać po dobrym wytypowaniu liczb w Lotto?

Najwyższa wygrana w Lotto

Polacy chętnie decydują się na branie udziału w grach liczbowych. Niektórzy wciąż pamiętają najwyższą wygraną w historii Lotto i mają nadzieję, że spotka ich taki sam łut szczęścia. 16 marca 2017 roku gracz ze Skrzyszowa otrzymał 36 726 210,20 zł za poprawne wytypowanie liczb. W historii Lotto znalazło się jeszcze sześciu szczęśliwców, który wygrali kwotę przekraczającą 30 milionów złotych. W 2024 roku za sprawą losowania kilka osób już zyskały status milionera. Najwyższa wygrana padła w 23 marca w Kluczborku – 18 939 913, 40 zł.

Ile włożyć do koperty na komunię? Ważna jedna rzecz

Kiedy losowanie Lotto?

Ostatnie losowanie Lotto odbyło się sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 22. Niestety, nikt z graczy nie wytypował poprawnych sześciu liczb, które poskutkowałyby wygraną w wysokości 6 milionów złotych. 

Kolejnych zwycięzców będziemy mogli poznać już we wtorek, 23 kwietnia, o tej samej godzinie. Transmisje z losowania można oglądać na antenie TVP 3, oraz na stronie lotto.pl.

ZOBACZ TAKŻE: ZUS waloryzuje popularne świadczenie, wypłaca już 1431 zł. Są pewne warunki

Ile płacą za wygraną w Lotto?

Otrzymanie tak wysokiej kwoty warunkowane jest tym, czy wyłącznie jedna osoba odgadnie zwycięskie liczby. W przeciwnym wypadku wygraną trzeba będzie dzielić. W przypadku niższego stopnia wygranych, obliczenia dokonuje się, biorąc pod uwagę kwotę kumulacji w danym losowaniu, oraz liczbę osób, które poprawnie wytypowały liczby. Wyjątkiem od tej reguły jest nagroda IV stopnia, tzw. trójka, która wynosi niezmiennie 24 tys. zł.

Co w przypadku wyższych stopni wygranych? Obliczane są one procentowo, w związku z czym nagroda III stopnia wynosi średnio 13 procent z sumy przeznaczonej na wygrane, a II stopnia – średnio 8 procent. Zwycięzca bierze kwotę z kumulacji w przypadku nagrody głównej, a jeśli nikt inny nie odgadł zwycięskich liczb, może liczyć na niemałą sumę pieniędzy.

 

Źródło: polsat.pl