TVP debata prezydencka
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa 26.04.2019. n/z Flagi roznych kanalow Telewizji Polskiej.
Autor Przemysław Terlecki - 23 Kwietnia 2020

TVP potwierdza, będzie debata prezydencka. Jest już data i nazwisko prowadzącego

TVP przeprowadzi debatę prezydencką - jak podała właśnie Gazeta Wyborcza. Nadawca publiczny już rozsyła zaproszenia na wydarzenie.

TVP rozsyła już zaproszenia na wydarzenie pod nazwą "Debata Prezydencka 2020". Jak podaje Gazeta Wyborcza, znana jest już data wydarzenia oraz nazwisko prowadzącego starcie kandydatów na fotel prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Jak się okazuje, debata odbędzie się za niecałe dwa tygodnie, ponieważ mowa o 6 maja - to środa. Na 4 dni przed zapowiadanymi przez Prawo i Sprawiedliwość wyborami korespondencyjnymi. Tego też dnia Senat ma najpóźniej przesłać do Sejmu dalej ustawę regulującą przeprowadzenie wyborów właśnie w postaci korespondencyjnej.

Debata w TVP z prezenterem "Wiadomości"

Wiadomo też, kto poprowadzi debatę w Telewizji Polskiej. To znana widzom "Wiadomości TVP" postać - prezenter Michał Adamczyk. Warto zwrócić uwagę, że Adamczyk nie cieszy się dobrą opinią wśród zwolenników opozycji, ze względu na notorycznie pojawiające się oskarżenia o nierzetelność na korzyść Prawa i Sprawiedliwości.

Gazeta Wyborcza podaje, że uczestnicy debaty odpowiadać będą na pytania z 5 kategorii. Mowa tutaj o takich dziedzinach jak polityka zagraniczna, bezpieczeństwo, polityka społeczna, gospodarka oraz ustrój państwa. Źródło wskazuje także, iż na koniec debaty każdy z uczestników będzie miał minutę na swobodną wypowiedź podsumowującą stanowisko danego kandydata w poruszanych wcześniej sprawach.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News