BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Tesco łagodzi ból zwolnienia swoim pracownikom

27 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Tesco od kilku dni masowo zwalnia pracowników, jednak na pożegnanie, poza ustawowymi odprawami, zapewnia zwalnianym pracownikom dodatkowe benefity.

Tesco żegna się z pracownikami

Tesco Polska od 22 sierpnia przeprowadza masowe zwolnienia. Potrwają one aż do października, pracę straci ponad 2 tys. osób. Na osłodę Tesco ma zamiar wypłacić im specjalny dodatek. 

"Chcemy zapewnić pełne wsparcie dla osób, które w wyniku zmian zmieniają swoje stanowiska pracy lub opuszczają naszą firmę. Jak zawsze w takich przypadkach, priorytetem dla nas pozostaje zminimalizowanie liczby osób, które zakończą pracę w Tesco. Jeśli tylko będzie to możliwe, chcemy oferować pracownikom inne stanowiska w naszych strukturach" - napisał w wiadomości do pracowników Martin Behan, dyrektor zarządzający sieci Tesco w Polsce.

Takie podejście jest efektem rozmów pomiędzy przedstawicielami Tesco Polska, a związkowcami. Gdy strony nie doszły do porozumienia (związkowcy domagali się jednolitych dodatkowych świadczeń dla pracowników i nie zgodzili się na zwolnienia), Tesco przedstawiło regulamin grupowych zwolnień. Zgodnie z nim do zwolnień dojdzie, ale każdy zwalniany pracownik otrzyma dodatek w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia.

Dodatkowo odprawy

Oprócz tego przysługują im też ustawowe odprawy. Ci, którzy w Tesco pracują mniej niż dwa lata, otrzymają dodatek w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, pracujący od dwóch do ośmiu lat dostaną dwie dodatkowe pensje, a ci ze stażem powyżej 8 lat - dodatek w wysokości trzech pensji, jak informuje portal "Dla Handlu".

"Opierając się na przepisach prawa, chcemy zapewnić, że wszystkie osoby, które zakończą pracę w Tesco w ramach procesu zwolnień grupowych, otrzymają odpowiednie wsparcie, w tym także dodatkowe świadczenie ze strony pracodawcy. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, którzy opuszczą naszą firmę, za wszystko, co robili dla naszych klientów przez minione miesiące i lata" – napisał Martin Behan.

Tesco Polska zwalnia pracowników z powodu zamykania kolejnych sklepów sieci. Łącznie Tesco sprzedaje aż 12 swoich placówek.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >