BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Tesco łagodzi ból zwolnienia swoim pracownikom

27 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Tesco od kilku dni masowo zwalnia pracowników, jednak na pożegnanie, poza ustawowymi odprawami, zapewnia zwalnianym pracownikom dodatkowe benefity.

Tesco żegna się z pracownikami

Tesco Polska od 22 sierpnia przeprowadza masowe zwolnienia. Potrwają one aż do października, pracę straci ponad 2 tys. osób. Na osłodę Tesco ma zamiar wypłacić im specjalny dodatek. 

"Chcemy zapewnić pełne wsparcie dla osób, które w wyniku zmian zmieniają swoje stanowiska pracy lub opuszczają naszą firmę. Jak zawsze w takich przypadkach, priorytetem dla nas pozostaje zminimalizowanie liczby osób, które zakończą pracę w Tesco. Jeśli tylko będzie to możliwe, chcemy oferować pracownikom inne stanowiska w naszych strukturach" - napisał w wiadomości do pracowników Martin Behan, dyrektor zarządzający sieci Tesco w Polsce.

Takie podejście jest efektem rozmów pomiędzy przedstawicielami Tesco Polska, a związkowcami. Gdy strony nie doszły do porozumienia (związkowcy domagali się jednolitych dodatkowych świadczeń dla pracowników i nie zgodzili się na zwolnienia), Tesco przedstawiło regulamin grupowych zwolnień. Zgodnie z nim do zwolnień dojdzie, ale każdy zwalniany pracownik otrzyma dodatek w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia.

Dodatkowo odprawy

Oprócz tego przysługują im też ustawowe odprawy. Ci, którzy w Tesco pracują mniej niż dwa lata, otrzymają dodatek w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, pracujący od dwóch do ośmiu lat dostaną dwie dodatkowe pensje, a ci ze stażem powyżej 8 lat - dodatek w wysokości trzech pensji, jak informuje portal "Dla Handlu".

"Opierając się na przepisach prawa, chcemy zapewnić, że wszystkie osoby, które zakończą pracę w Tesco w ramach procesu zwolnień grupowych, otrzymają odpowiednie wsparcie, w tym także dodatkowe świadczenie ze strony pracodawcy. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, którzy opuszczą naszą firmę, za wszystko, co robili dla naszych klientów przez minione miesiące i lata" – napisał Martin Behan.

Tesco Polska zwalnia pracowników z powodu zamykania kolejnych sklepów sieci. Łącznie Tesco sprzedaje aż 12 swoich placówek.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >