BiznesINFO.pl > Zakupy

Zakupy

hala targowa-targ-bazar-handel-sprzedaż-biznesinfo
26.11.2022 12:55 Niedziele handlowe. W 2023 roku będzie ich jeszcze mniej

W przyszłym roku Polacy będą mogli zrobić niedzielne zakupy w sześć pełnych dni i jeden… połowiczny – donoszą Wiadomości Handlowe. Wszystko dlatego, że Wigilia Bożego Narodzenia przypada właśnie w siódmy dzień tygodnia, a ustawa o zakazie niedzielnego handlu precyzuje, jak należy wówczas postąpić. Wśród sieci handlowych nie brakuje jednak sprytnych pomysłów na obejście zakazu.

zakupy
25.11.2022 11:24 Black Friday. Dobrze zorganizowana akcja może przynieść firmom korzyści

Koszty prowadzenia działalności i firm stale rosną. Czy w takim przypadku opłaca się więcej wydawać na działania marketingowe i obniżać ceny na Black Friday? Zdaniem ekspertów warto to zrobić.

Zakaz handlu obowiązuje w tym roku w niemal wszystkie niedziele
19.11.2022 13:44 Black Friday. Niektórzy klienci przestają wierzyć w okazyjne ceny

Według badań, od 50 do 90 proc. Polaków wie, czym jest Black Friday. Obecny wielki dzień obniżek w sklepach przypada 25 listopada. Zdaniem ekspertów potencjał akcji został utracony.

EN 01355731 0010
10.11.2022 17:57 Polacy "zbroją" się w produkty do ogrzewania. Boimy się srogiej zimy

Przygotowania do sezonu grzewczego to obecnie dominujący temat. Polacy już od września szykują się na spadek temperatur, co potwierdzają dane sprzedażowe Empik.com.

sklep
10.11.2022 13:29 10 listopada Biedronka, Auchan i Netto otwarte dłużej. 11 listopada sklepy nieczynne

Dziś niektóre sklepy będą otwarte dłużej. Jutro, tj. 11 listopada, większość placówek handlowych będzie zamknięta.

Allegro
05.11.2022 09:23 Allegro podnosi ceny abonamentu Smart! Zmienią się też warunki darmowej dostawy

Klienci korzystający z Allegro Smart będą musieli liczyć się z podwyżkami opłat. Od 21 listopada zaczną obowiązywać nowe ceny usługi.

paragon
23.10.2022 20:22 Zrobiliśmy zakupy w sklepie osiedlowym w Wielkopolsce. Paragon mówi sam za siebie

Czy ceny za produkty spożywcze w sklepach osiedlowych w Polsce, znacznie różnią się od siebie w różnych regionach naszego kraju? Jeżeli akurat robiłeś niedawno zakupy i zaopatrywałeś się w produkty, które znalazły się na naszej liście(zachowałeś paragon lub pamiętasz ceny), będziesz miał okazję się o tym przekonać.Zakupów dokonaliśmy 22 października 2022 roku. Zrobiliśmy je w sklepie osiedlowym w mieście znajdującym się północnej części województwa wielkopolskiego.

biedronka
04.08.2022 14:13 Biedronki będą otwarte w niedzielę. Ominą zakaz handlu

Biedronka ominie zakaz handlu. W najbliższą niedzielę 7 sierpnia otwarte ma być nawet kilkaset sklepów. Sklepy mają działać jako placówki medyczne.

telefon
23.07.2022 20:54 Odroczona płatność BLIK pojawi się w ofertach banków. Jest kluczowa zgoda

Już niebawem banki zaoferują swoim klientom płatności odroczone za pomocą BLIK. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził już na to zgodę.

packet-5503969 1920
22.03.2022 09:33 Zwrot‌ ‌towaru‌ ‌– ‌kto‌ ‌ponosi‌ ‌koszty?‌ ‌

Prawo konsumenta gwarantuje osobie kupującej towar na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa możliwość odstąpienia od umowy i rezygnacji z zakupu w ciągu 14 dni. Sprzedawca musi przyjąć zwracany towar oraz opłacić koszt wysyłki, jednak nie w każdej sytuacji. Jakie są wyjątki od reguły i jak należy postępować w przypadku chęci zwrotu zakupionego towaru? Kto ponosi koszty zwrotu oraz wysyłki?

supermarket-gbfbd8dade 1920
22.03.2022 09:32 Rząd znosi zakaz niedzielnego handlu w dwóch województwach

Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, w szczególności przy trasach, którymi poruszają się osoby przemieszczające się z Ukrainy, możliwe jest otwarcie sklepów. Zakaz handlu w niedzielę przestaje tymczasowo obowiązywać w dwóch województwach – ogłosił rzecznik rządu Piotr Müller podczas konferencji prasowej.– W szczególności w woj. podkarpackim i lubelskim, w szczególności przy trasach, po których poruszają się osoby przemieszczające się z terenu Ukrainy, możliwe jest otwarcie sklepów w niedzielę. Właśnie ze względu na to, że działamy w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem wyższego dobra - w tym wypadku osób, które uciekają przed wojną – powiedział Müller.Rzecznik rządu zaznaczył, że otwarcie sklepu nie będzie karane. Wcześniej zaapelowała o to Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.– Jestem w kontakcie z Główną Inspektor Pracy Katarzyną Łażewską-Hrycko. Wprowadzimy w tym zakresie odpowiednie regulacje prawne – zapewniła szefowa resortu.

lidl-sklep-warszawa-biznesinfo
22.03.2022 09:31 Kultowa promocja Lidla powraca. Kupisz 6 zapłacisz za 3

Od czwartku, 03.02 do soboty, 05.02, użytkownicy aplikacji Lidl Plus, będą mogli skorzystać z oferty na piwa w ramach akcji 3+3 gratis. Aktywując kupon w dniach promocji, zapłacimy jedynie za 3 piwa, a kolejne 3 najtańsze spośród 6 wybranych otrzymamy gratis. Kupon można wykorzystać raz w trakcie trwania akcji. Oferta specjalna, która w tym tygodniu będzie dostępna z aplikacją Lidl Plus, będzie dotyczyła piw w butelce, marek takich jak Somersby, Desperados i Lech Free. Jest to więc idealna okazja, by zaopatrzyć się w ulubione pozycje na nadchodzący weekend, bądź uzupełnić domowe zapasy.

Biedronka-sklep-wejście-logo-biznesinfo
22.03.2022 09:31 Biedronka podnosi ceny i się tłumaczy

Biedronka jest uznawana za jeden z najtańszych dyskontów spożywczych, jednak ostatnio bardzo negatywnie zaskoczyła swoich klientów i podwyższyła ceny w swoich sklepach. Sieć tłumaczy się ze swojego postępowania.24 stycznia Biedronka podniosła ceny wielu produktów spożywczych. W przypadku niektórych produktów podwyżki wyniosły nawet kilkanaście procent. O 17 proc. zdrożał chleb tostowy maślany (kosztował 2,99 zł, nowa cena to 3,49 zł), a olej rzepakowy (1 l) Kujawski o 10 proc. (9,99 zł - 10,99 zł).– Realia rynkowe doprowadziły do sytuacji, w której zmiany cen niektórych produktów stały się nieuniknione – poinformowało biuro prasowe Biedronki, odnosząc się do informacji na temat rosnących cen w jej sklepach. Sieć podkreśla, że mimo to nadal zachowuje konkurencyjność w porównaniu z ofertami innych.– Regularne zmiany cen w cyklach tygodniowych są normalną praktyką w handlu detalicznym, tym bardziej na początku roku. Żyjąc w dobie rosnącej inflacji, prowadziliśmy dłuższe niż zwykle negocjacje z wszystkimi naszymi dostawcami, aby zmiany cen wynikające z drastycznych wzrostów kosztów surowców, energii, transportu oraz akcyzy były jak najmniej odczuwalne dla naszych klientów – podkreślił w komunikacie Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Carrefour-express-biznesinfo
22.03.2022 09:30 Carrefour może lada chwila zniknąć z Polski. Sklepy ruszą pod nowym szyldem

Carrefour obecnie zajmuje 10. miejsce wśród firm handlowych na świecie. – Roczna sprzedaż w tej sieci przekracza 70,7 mld euro, informują wiadomoscihandlowe.pl. Auchan jest na tej liście pod koniec trzeciej dziesiątki ze sprzedażą na poziomie 31,6 mld euro. Blooberg zwraca uwagę, że "obecnie Auchan nie ma lepszego partnera do fuzji niż Carrefour". Jak przypomina agencja, Auchan już wcześniej proponował warunki na jakich miałoby dojść do przejęcia, chodziło o około 17 miliardów euro, z czego 12 miliardów euro w gotówce, a resztę w akcjach nienotowanych na giełdzie.Jak podaje agencja Bloomberg Auchan rozważa zaproponowanie wykupienia akcji Grupy Carrefour. Wartość transakcji miałaby wynieść ok. 19 mld euro. Jeśli tak się stanie, francuska sieć stanie się jednym z największych detalistów na świecie. Według informacji agencji Bloomberg Grupa Auchan prowadzi obecnie rozmowy z funduszami inwestycyjnymi, na temat połączenia sił aby zrealizować transakcję przejęcia Grupy Carrefour. Agencja wyjaśnia, że sieci walczą o utrzymanie klientów, ponieważ ci coraz częściej wybierają zakupy w sieci oraz w dyskontach. Jeśli dojdzie do połączenia, nowa gigantyczna sieć handlowa z pewnością znalazłaby się w pierwszej 10. największych detalistów na świecie, niektórzy sugerują, że mogłoby to być nawet 6. miejsce.

pilne swiat (1)
22.03.2022 09:30 Koniec z tanimi meblami z Ikea. Gigant podniesie ceny nawet o 50 proc.

Grupa Ingka, która jest operatorem szwedzkiej sieci Ikea, zapowiedziała podwyżki cen ze względu na problemy z transportem i dostępem do surowców. Od 2022 r. ceny w IKEA wzrosną o ok. 9 proc w skali globalnej, jednak różnica wzrostu będzie zależna od sytuacji w danym kraju. Będzie miał na to wpływ m.in. od dostęp do surowców czy poziom inflacji. Jeden z ulubionych sklepów meblowych Polaków już niedługo nie będzie taki tani jak dotychczas. – Niestety, teraz, po raz pierwszy, odkąd wyższe koszty zaczęły wpływać na globalną gospodarkę, musimy przenieść część tych zwiększonych obciążeń finansowych na naszych klientów– poinformował w oświadczeniu Tolga Öncü, kierownik ds. operacji detalicznych w IKEA Retail. Öncü dodał, że posunięcie to zapewni Ikea „konkurencyjność i odporność”, ale dodał, że „przystępność cenowa zawsze będzie dla nas kamieniem węgielnym”. Szwedzki gigant zdobył uznanie Polaków i niemal w każdym mieszkaniu można znaleźć choć detal z tego sklepu. Dlatego nic dziwnego, że klienci zareagowali na podwyżki bardzo negatywnie. Wiele osób swoimi spostrzeżeniami o dużych podwyżkach cen dzielili się w sieci. Ikea postanowiła się odnieść do licznych komentarzy.– W Ikea dokładamy wszelkich starań, by nasze ceny były możliwie niskie i stabilne. Jednakże sytuacja na świecie mocno wpływa na transport i powoduje utrudnienia w dostępie do surowców. Uderza to w wiele branż i dotyka także Ikea – czytamy w mediach społecznościowych IKEA.

flaga
22.03.2022 09:30 By obejść zakaz w swoim kraju, Niemcy jadą po fajerwerki do Polski

Sprzedaż fajerwerków jest zabroniona w Niemczech drugi rok z rzędu z powodu Covid. Nasi sąsiedzi znaleźli jednak sposób na zaopatrzenie się w sztuczne ognie. Chcąc przeciwstawić się rządowemu zakazowi sprzedaży fajerwerków w kraju przed obchodami Nowego Roku, tłumnie udają się przez granicę do polskich sklepów i fabryk. Podał The Guardian. W jednym z warsztatów fajerwerków w Słubicach, w zachodniej Polsce, w pobliżu granicy z Niemcami, ludzie, którzy podróżowali z całych Niemiec, zgłaszali się w tym tygodniu w kolejce do trzech godzin, wypełniając bagażniki samochodów i furgonetek. Zakaz sprzedaży fajerwerków to jeden z szeregu środków wprowadzanych po świętach Bożego Narodzenia, gdy Niemcy przygotowują się na nową falę koronawirusa wywołaną przez wariant Omicron. W sylwestra prywatne spotkania będą ograniczone do maksymalnie 10 osób, które zostaną zaszczepione lub wyleczone, z wyłączeniem dzieci poniżej 14 roku życia. Kluby i dyskoteki nie mogą być otwierane, a restauracje mogą działać tylko na ściśle określonych warunkach.

Ważne
22.03.2022 09:30 Papier toaletowy może stać się dobrem luksusowym. Kolejny produkt niewiarygodnie drożeje

Papier toaletowy, chusteczki do nosa i ręczniki kuchenne stają się zauważalnie droższe - podaje niemiecki dziennik "Kronen Zeitung". Duży niemiecki producent Essity, do którego należą takie marki, jak: Zewa, Tempo i Tork - potwierdził zapowiadane drastyczne wzrosty cen.Essity – producent znanych w Polsce marek Zewa, Tempo i Tork zapowiedział 20-procentową podwyżkę cen papieru toaletowego, chusteczek do nosa i ręczników kuchennych.– To, co dzieje się w naszej branży w ciągu ostatnich kilku tygodni, przekracza wszelkie normy – powiedział Volker Zöller, szef działu dóbr konsumenckich w Essity.Podwyżki cen firma tłumaczy znaczącym wzrostem cen surowców i energii. – Szczególnie ceny pulpy celulozowej wystrzeliły w kosmos – wyjaśniał Zöller. Poza problemem wysokich kosztów surowca tym firma Essity ma problemy logistyczne, ich koszty w niektórych przypadkach wzrosły czterokrotnie. To jeszcze pogorszyło sytuację. – Nie wygląda na to, by sytuacja miała ulec poprawie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wzrost cen jest zatem nieunikniony – zapowiedział Zöller.Jak widać miks inflacji z zatorami w logistyce to problem wielu branż od żywności przez artykuły chemiczne czy usługi.

lidl-warszawa-biznesinfo (2)
22.03.2022 09:29 Półki Lidla będą uginać się od popularnego produktu. Ustawią się kolejki

Co roku na świątecznych stołach Polaków króluje karp. Lidl zapowiedział, że rybę będzie można zakupić w ich dyskoncie w promocyjnej cenie. Dodatkowo nie musimy się martwić o to, że ryba będzie przebywała w niehumanitarnych warunkach.Świeży karp w płatach jest również dostępny we wszystkich sklepach Lidl Polska, a w przedświąteczny weekend jego cena wyniesie 1,99 zł/100 g cena obowiązuje przy zakupach za minimum 199 zł, limit wynosi 2 kg. Promocja trwa od 18 do 19 grudnia.Sieć zapewnia klientów, że ma atrakcyjną cenowo ofertę karpia, wyłącznie ze sprawdzonych gospodarstw rybnych. Dostawy świeżych ryb do sklepów Lidl Polska odbywają się codziennie. Co więcej, firma podkreśla, że od początku swojej działalności sprzedaje wyłącznie oprawionego, porcjowanego karpia, ponieważ zależy jej na dobrostanie zwierząt.

lidl-warszawa-biznesinfo (1)
22.03.2022 09:29 Lidl właśnie rzucił na półki hit totalny. Klienci bez wątpienia będą zachwyceni

Na półkach Lidla pojawił się akcent modowy. W dyskoncie można kupić ciepłe sukienki, które będą idealne na jesień i zimę. Klasyczne wzory mogą być świetną stylizacją na święta. Dodatkowo nie zrujnują naszego budżetu, bo ich cena jest zaskakująco niska.Lidlu wprowadził do swojej oferty ciepłe modele sukienek, z dzianiny. Lidl zapewnia, że są ciepłe, miłe w dotyku oraz przyjemne dla ciała. Sukienki są w różnych kolorach i wzorach, a ich ceny zaczynają się od 31 zł. Mogą być dobrym wyborem na chłodne dni i można z nich stworzyć wiele ciekawych stylizacji.

targowisko (16)
22.03.2022 09:29 W wigilijnych potrawach może zabraknąć orzechów włoskich. Ich dostawa jest praktycznie wstrzymana

Są uwielbiane przez Polaków i wykorzystywane do wielu świątecznych potraw, w tym roku może ich zabraknąć w wielu domach. Mowa o orzechach włoskich. Informację o problemach z dostępnością orzechów włoskich podała “Rzeczpospolita”.Powodów, dlaczego orzechów włoskich jest mniej "RZ" podaje kilka. Należą do nich: pogoda i pożary w Kalifornii, która jest największym producentem orzechów w USA, eksportujących ich najwięcej na świecie. Kolejnym problemem mają być zapchane porty. W magazynach nie ma już miejsca, a np. przed zakładami pod Sacramento, w których orzechy włoskie są obierane i czyszczone, stoją kartony z orzechami o wartości 10 mln dolarów – podaje dziennik. Transport morski jest sparaliżowany przez zwiększoną liczbę dostaw z krajów azjatyckich. Problem zaczął się z początkiem pandemii, gdy amerykanie masowo robili zakupy online - najczęściej importowane, często wielkogabarytowe. Paczki trafiają do najsprawniej działających portów na Zachodnim Wybrzeżu. Tam, gdzie są największe amerykańskie plantacje orzechów i migdałów. Przez co porty są zatłoczone.Jak poinformowała "Rzeczpospolita" problemy z dostępnością orzechów mają się pojawiać w całej Europie, w Ameryce Łacińskiej i Azji - poza Chinami. Dostawy mogą nie zdążyć, dotrzeć przed świętami. Na braki orzechów włoskich na półkach skarżą się już m.in.: Niemcy.– Według California Walnut Board organizacji producentów orzechów włoskich, z portów kalifornijskim odpłynie w tym roku o ponad połowę mniej orzechów niełuskanych i o 20 proc. mniej łuskanych. W przypadku migdałów ten spadek wyniesie 19 proc. W Oakland, który leży w północnej Kalifornii, ten spadek dla orzechów włoskich wyniesie aż 75 proc. – czytamy w "Rzeczpospolitej".

online-zakupy
22.03.2022 09:29 Podczas zakupów on-line lawinowo wyciekły dane. Sprawdzono ile osób ucierpiało

Za nami czarny piątek i cyber monday czyli największe święta konsumpcjonizmu w roku. Wiele osób szaleje na wyprzedażach i robi zakupy w sieci. Niestety nie wszyscy są ostrożni podczas robienia zakupów. Ofiarą wycieku danych padło blisko 1,3 mln Polaków podczas e-zakupów - wynika z badania dot. rzetelności sklepów internetowych. Ok. 760 tys. konsumentów zapytano podczas składania zamówienia w e-sklepie o PESEL, który nie jest niezbędny przy tego typu transakcjach. Z badania "Rzetelność sklepów internetowych" na zlecenie ChronPESEL.pl i Rzetelnej Firmy, współpracujących z Krajowym Rejestrem Długów najczęściej z prośbą o PESEL robiący zakupy online spotykali się podczas dokonywania płatności (43 proc. wskazań) oraz w trakcie rejestracji w serwisie sklepu (29 proc.). W przypadku 17 proc. badanych sprzedający poprosił o niego podczas wystawiania faktury. Jak wynika z badania co czwarty ankietowany słyszał o wycieku danych osobowych klientów ze sklepu, z którego korzystał. A w przypadku 6 proc. osób robiących zakupy w internecie, do udostępnienia ich danych niepowołanym osobom rzeczywiście doszło. – Biorąc pod uwagę liczbę internautów w Polsce robiących zakupy w sieci, z taką sytuacją musiało zmierzyć się już ponad 1,3 mln osób – wskazał w rozmowie z PAP ekspert serwisu ChronPESEL.pl Bartłomiej Drozd.

vegetables-g4219b53e1 1920
22.03.2022 09:28 Biedronka i Lidl będą miały sporą konkurencję, powstanie państwowa sieć sklepów

Rząd planuje stworzyć państwową sieć sklepów spożywczych, która będzie w stanie zawalczyć w Polsce z wielkimi koncernami. Dzięki niej klienci mieliby płacić mniej, a rolnicy zarabiać więcej. Pierwsze informacje o powstaniu państwowej sieci sklepów pojawiły się pod koniec maja tego roku. Holding spożywczy powinien zacząć działać już w przyszłym roku.– Holding spożywczy powinien rozpocząć swoją działalność, polegającą na łamaniu monopolu i zmów cenowych, jeszcze przed sezonem owoców miękkich w 2022 roku – poinformował w niedzielę wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Szefowie resortów rolnictwa i aktywów państwowych Henryk Kowalczyk i Jacek Sasin podpisali w miniony piątek umowę o współpracy między oboma ministerstwami przy tworzeniu holdingu spożywczego. – Mam nadzieję, że po przejściu pełnej ścieżki legislacyjnej i prawnej ten holding, jeśli zostanie zarejestrowany, mam nadzieję, że jeszcze przed sezonem owoców miękkich będzie mógł łamać monopol i zmowy cenowe – podkreślił na antenie TVP1 Kowalczyk. Niedawno Sejm uchwalił odpowiednią ustawę, która pozwoli przekazać aktywa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) na rzecz tworzenia holdingu spożywczego. Rząd tworząc sieć sklepów, chce stworzyć silny państwowo podmiot - polską grupę spożywczą.

biedronka-sklep-promocja-biznesinfo (1)
22.03.2022 09:28 Biedronka kusi klientów niskimi cenami. Jednak już za chwilę ulubione promocje się kończą

Biedronka stale walczy o klienta na polskim rynku. Kusi licznymi promocjami, które skutecznie przyciągają na zakupy do popularnego dyskontu. Lubiane promocje już niedługo dobiegną końca.Niedawno Biedronka wprowadziła promocję, w której sprzedawała masło za połowę ceny. Masło Extra Polskie można teraz kupić taniej. Gdy przy kasie okaże się kartę Moja Biedronka, to klient otrzyma voucher w wysokości 50 proc. ceny na następne zakupy. Limit dzienny to trzy opakowania na kartę. Jaja z chowu ściółkowego Moja Kurka, kl. A, rozmiar M, 30 sztuk bez karty Moja Biedronka takie opakowanie kosztuje 15,99 zł. Po okazaniu jej przy kasie zapłacimy trzy złote mniej. Taka promocja obowiązywać będzie jednie w piątek (19 listopada) i sobotę (20 listopada).

prezenty dla koleżanki z pracy
22.03.2022 09:26 Urodziny koleżanki z pracy? Zobacz wyjątkowe inspiracje prezentowe!

W wielu firmach panuje niepisana tradycja, że gdy zbliżają się urodziny jednego z pracowników, reszta kolegów kupuje dla niego prezent. Często jest to symboliczna kwota od każdej z osób, ale jak wiemy, w grupie siła, więc w połączeniu może powstać z tego naprawdę oryginalny prezent. Osoba obdarowana poczuje się wówczas doceniona i lubiana, a jest to bardzo ważne w środowisku pracy. W dzisiejszym wpisie podzielimy się z Wami naszymi propozycjami na prezent dla koleżanki z pracy, który wywoła uśmiech na jej twarzy.

Marek BAZAK/East News
22.03.2022 09:25 Lidl rozdaje piwo za darmo i to nie jedno. Promocja potrwa 2 dni

Lidl ponownie uruchamia kultową promocję. Przy zakupie piwa można otrzymać aż 4 butelki za darmo. Sieciówka szykuje się na tłumy klientów, ponieważ akcja trwa tylko dwa dni.Z tego artykułu dowiesz się:Jaką promocję wprowadził LidlKto może wziąć w niej udziałJakie dodatkowe korzyści mogą przynieść zakupy w niemieckiej sieciówce

Wolt Market jest już w Polsce
22.03.2022 09:25 Wolt Market chce podbić polski rynek. Zakupy spożywcze dostaniesz pod drzwi w ciągu 30 minut

Z ziemi fińskiej do Polski. W naszym kraju ruszył właśnie pierwszy sklep sieci Wolt Market. Zakupy będzie w nim można zrobić jedynie drogą online. Mamy je otrzymać w ciągu ok. pół godziny.Z tego artykułu dowiesz się:Wolt Marek rusza w PolsceGdzie zlokalizowany jest pierwszy sklep sieciCzym sieć chce konkurować z innymi graczami

Chemia z Niemiec / Niemcy
22.03.2022 09:24 Niemcy sami zapowiedzieli. Ich rodzime produkty będą niestety drożeć

Rosnące ceny to problem z którym zmagają się nie tylko Polacy, ale też nasi zachodni sąsiedzi. Niedawne badanie monachijskiego instytutu Ifo wskazuje, że coraz więcej firm w Niemczech planuje podwyżkę cen swoich towarów lub usług. Z tego artykułu dowiesz się:Rośnie liczba firm w Niemczech planujących podwyżki cenW których branżach w szczególności można spodziewać się podwyżekJakie są przyczyn podwyżek

pixabay, jarmoluk
22.03.2022 09:24 AliExpress już nie takie tanie. Od jutra zmiany

Nowy pakiet VAT dla e-commerce to prawdziwa rewolucja nie tylko dla zakupów na AliExpress, ale również dla zmian w podatkach. Warto wiedzieć na co należy zwrócić uwagę.Z tego artykułu dowiesz się:Jak nowy pakiet VAT wpłynie na zakupy onlineJakie jesz szykują się zmiany