Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Szydło = "Symbol niemocy PiS w Europie" - mocne komentarze polskich polityków
Paulina Musianek
Paulina Musianek 22.03.2022 09:13

Szydło = "Symbol niemocy PiS w Europie" - mocne komentarze polskich polityków

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Była premier Polski, a obecnie europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych w Parlamencie Europejskim. Za jej kandydaturą głosowało 19 europosłów, przeciw było 34, a wstrzymało się dwóch eurodeputowanych. Szydło była jedyną kandydatką na to stanowisko. Co więcej, dostała ona mniejsze poparcie niż za pierwszym razem. Politycy pytają - Jak można się tak kompromitować? 

Komentarze polityków: dlaczego Beata Szydło zgodziła się na ponowne upokorzenie?

Kolejna próba zdobycia stanowiska przez Beatę Szydło była szeroko komentowana w mediach telewizyjnych i social mediach przez polityków różnych frakcji.

Jak pisze TVN24, Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej uważa, że wynik głosowania spowodowany był tym, że europosłowie pamiętają działania Szydło z czasów, gdy stała na czele polskiego rządu i właśnie dlatego jej nie poparli. Zaś Marcin Kierwiński z PO komentował - dziś wszystkie najgorsze cechy z czterech lat rządów PiS uosabia Beata Szydło. Dlatego nie jest wybierana.

Tak po ludzku to żal Beaty Szydło - padła ofiarą albo nieudaczności albo złośliwości swoich kolegów z PiS; Kolejne złamanie reguł i zasad przyzwoitości; Symbol niemocy PiS w Europie - piszą inni politycy. 

To nam pokazuje pozycję rządu PiS i frakcji PiS-owskiej w Europie. Nie mają żadnego znaczenia, nikt się z nimi nie liczy - mówił o porażce Szydło Czesław Mroczek w Polsat News, a Mariusz Witczak na swoim profilu pisał: A co myśleliście w PiS?! Że Europa daruje wam topienie w błocie unijnych pieniędzy dla Polaków?! Daruje skręt na Wschód i rosyjski węgiel?! Ile jeszcze razy muszą przegrać osoby typu Szydło, żebyście nauczyli się szanować swój kraj?!

Zaś Beata Szydło po ogłoszeniu wyników powiedziała:

Z łatwością mówicie o kimś, kogo nie znacie, że nie szanuje wartości. (...) Być może jestem jedną z niewielu osób w tej sali, dla których te prawdziwe wartości europejskie, które tworzą naszą wspólnotę i z których nasza wspólnota wyrosła, są bardzo ważne.