BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Szydło = "Symbol niemocy PiS w Europie" - mocne komentarze polskich polityków

16 Lipca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Beata Szydło nie została wybrana na na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych w PE. Drugi raz. "Kompromitacja" komentują politycy.

Była premier Polski, a obecnie europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych w Parlamencie Europejskim. Za jej kandydaturą głosowało 19 europosłów, przeciw było 34, a wstrzymało się dwóch eurodeputowanych. Szydło była jedyną kandydatką na to stanowisko. Co więcej, dostała ona mniejsze poparcie niż za pierwszym razem. Politycy pytają - Jak można się tak kompromitować? 

Komentarze polityków: dlaczego Beata Szydło zgodziła się na ponowne upokorzenie?

Kolejna próba zdobycia stanowiska przez Beatę Szydło była szeroko komentowana w mediach telewizyjnych i social mediach przez polityków różnych frakcji.

Jak pisze TVN24, Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej uważa, że wynik głosowania spowodowany był tym, że europosłowie pamiętają działania Szydło z czasów, gdy stała na czele polskiego rządu i właśnie dlatego jej nie poparli. Zaś Marcin Kierwiński z PO komentował - dziś wszystkie najgorsze cechy z czterech lat rządów PiS uosabia Beata Szydło. Dlatego nie jest wybierana.

Tak po ludzku to żal Beaty Szydło - padła ofiarą albo nieudaczności albo złośliwości swoich kolegów z PiS; Kolejne złamanie reguł i zasad przyzwoitości; Symbol niemocy PiS w Europie - piszą inni politycy. 

To nam pokazuje pozycję rządu PiS i frakcji PiS-owskiej w Europie. Nie mają żadnego znaczenia, nikt się z nimi nie liczy - mówił o porażce Szydło Czesław Mroczek w Polsat News, a Mariusz Witczak na swoim profilu pisał: A co myśleliście w PiS?! Że Europa daruje wam topienie w błocie unijnych pieniędzy dla Polaków?! Daruje skręt na Wschód i rosyjski węgiel?! Ile jeszcze razy muszą przegrać osoby typu Szydło, żebyście nauczyli się szanować swój kraj?!

Zaś Beata Szydło po ogłoszeniu wyników powiedziała:

Z łatwością mówicie o kimś, kogo nie znacie, że nie szanuje wartości. (...) Być może jestem jedną z niewielu osób w tej sali, dla których te prawdziwe wartości europejskie, które tworzą naszą wspólnotę i z których nasza wspólnota wyrosła, są bardzo ważne.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >