BiznesINFO.pl

Angel Poland Grup/materiały dewelopera

Sprzedano apartament o powierzchni 700 mkw. To jedna z rekordowych transakcji na polskim rynku

21 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

Deweloper Angel Poland Group sprzedał apartament o powierzchni prawie 700 mkw. Anonimowy nabywca zapłacił za luksusowe mieszkanie 15 mln zł. Lokal znajduje się w zabytkowych zabudowaniach poklasztornych na zbiegu ulic Koletek i Sukienniczej w Krakowie.

Ogromna przestrzeń i malowidła znanego artysty

Oryginalny niemalże 700-metrowy penthouse mieści się w dawnym klasztorze sióstr Koletek. Z okien obiektu rozpościera się widok na Wawel. Już prawie 20 lat temu kompleks wraz z działką wykupił deweloper Angel Poland Group. Stare budynki poddano renowacji, a oprócz tego wybudowano też jeden nowy. Efektu dopełnił piękny ogród.

Wewnątrz poklasztornej nieruchomości powstały 222 apartamenty Angel Wawel (wszystkie już sprzedano) i prawdziwa mieszkaniowa perełka, czyli Apartament Królewski. Deweloper zapewnia na swojej stronie internetowej, że to jedna z najbardziej luksusowych inwestycji w Polsce. Mieszkańcy kompleksu mają do dyspozycji m.in. podziemny parking, strefę SPA z basenem, łaźnią parową i suchą sauną, kino, piwniczkę na wino, bibliotekę, salę gier oraz cafe bar.

Angel Poland Group - zdj - facebook

Na stronie bryla.pl czytamy, że 700-metrowy apartament tworzą cztery kondygnacje, pomiędzy którymi można przemieszczać się przy pomocy windy. Udogodnień jest sporo, tak jak różnych pomieszczeń — jest kilka sypialni, łazienek i kuchni, strefa rekreacyjna i fitness, gabinet do pracy i salon. Jest wysoki na 9 metrów i znajduje się w dawnej kaplicy, której ściany zdobią malowidła międzywojennego artysty — Jana Bukowskiego.

Angel Poland Group/materiały dewelopera

Kiedyś był droższy

Apartament Królewski wystawiono na sprzedaż kilka lat temu. W 2013 roku portal bryla.pl informował, że cena wywoławcza w licytacji mieszkania to 20 mln zł. Z kolei w 2019 roku Gazeta Krakowska podawała, że nowy właściciel będzie musiał za nie zapłacić 18,5 mln zł.

Ostatecznie stanęło na 15 mln zł. W przeciwieństwie zatem do większości produktów i usług — mieszkanie nie podrożało.

Tegoroczny rekord padł w Warszawie

Zakup Apartamentu Królewskiego to jak na razie druga co do wielkości transakcja na polskim rynku mieszkaniowym w tym roku. Pierwsze miejsce należy do luksusowego mieszkania z wieży Złota 44 w Warszawie. Nowy właściciel 480-metrowego apartamentu zapłacił za niego 23 mln zł.

***

Zdjęcia wykorzystane w artykule pobrano z facebookowego profilu Angel Poland Group.

Tagi:

mieszkanieceny w polsceKraków

Podobne artykuły

Polska i Świat

“Cudowne uzdrowienie”. Mężczyzna stracił znaczny stopień niepełnosprawności, choć nie był na komisji
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >
Maria Gil-Sobczyk

Redaktor Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]