Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Składka ZUS pójdzie w górę. Wiadomo, o ile więcej zapłacą Polacy
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 14.06.2024 17:27

Składka ZUS pójdzie w górę. Wiadomo, o ile więcej zapłacą Polacy

ZUS, pieniądze
Fot. materiały własne

Polacy wkrótce będą musieli zmierzyć się z kolejnymi podwyżkami. Tym razem w górę pójdzie składka ZUS. Wiadomo już, o ile więcej zapłacą polscy przedsiębiorcy w przyszłym roku. Przedstawiamy szczegóły.

Składka ZUS niebawem pójdzie w górę

W przyszłym roku znów wzrośnie opłata, którą Polacy odprowadzają do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak się okazuje, pojawiły się już wyliczenia dotyczące tego, ile wyniosą podwyżki dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Jakiś czas temu swoje przewidywania ws. wzrostu składki ZUS przedstawił w mediach społecznościowych Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich. Zgodnie z jego prognozą, opłaty wzrosną o 10 proc. Teraz portal rp.pl podał kolejne wyliczenia oparte na założeniach projektu budżetu państwa na 2025 r.

ZUS wypłaci 620 zł miesięcznie bez względu na wiek. Wiele osób o tym nie wie

Wiadomo, o ile więcej zapłacą Polacy

Jak podaje portal rp.pl, jeżeli prognozy rządu się sprawdzą, to w przyszłym roku przedsiębiorcy zapłacą o 113,63 zł więcej miesięcznie na ubezpieczenia społeczne. Okazuje się, że jest to wzrost o 1353,56 złotych w skali roku.

Jak się jednak okazuje, przedsiębiorcy będą mogli również skorzystać ze specjalnego wsparcia. Mowa tu o wakacjach od składek ZUS. Takie rozwiązanie pozwoli im naprawdę sporo zaoszczędzić. Na czym będzie polegał program?

Wakacje od ZUS. Polacy będą mogli sporo zaoszczędzić

Wakacje od ZUS to specjalne wsparcie dla polskich przedsiębiorców, dzięki któremu będą mogli przez jeden miesiąc nie płacić składek Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Program będzie przysługiwał przedsiębiorcom objętym ubezpieczeniem społecznym, którzy zatrudniają nie więcej niż 10 osób.

Taki przywilej będzie dostępny dla przedsiębiorców, których zarobki w ciągu ostatnich dwóch lat nie były wyższe niż 2 mln euro. Jak się okazuje, dzięki wakacjom od składek ZUS Polacy będą mogli zaoszczędzić nawet 1629,63 zł w skali roku.