BiznesINFO.pl
węgiel-pexels-pixabay

Pixabay

Rządowa porównywarka cen węgla. Strona umożliwia znalezienie najbliższego składu

28 Września 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Rząd uruchomił specjalną stronę, na której można porównać ceny węgla. Z portalu mogą korzystać zarówno konsumenci, jak i sprzedawcy. 

Porównywarka cen węgla

Porównywarka powstała po to, aby klienci indywidualni mogli w łatwy sposób porównać ceny węgla, a także uzyskać dane kontaktowe sprzedawców - ich tożsamość jest potwierdzona przez serwisy państwowe. Przedsiębiorcy sprzedający mają obowiązek rejestracji w portalu ciepło.gov.pl (wynika to z ustawy o szczególnych rozwiązaniach w związku z sytuacją na rynku paliw). 

Kryteria wyszukiwania na stronie to: województwo, powiat, rodzaj węgla, nazwa węgla oraz cena węgla za tonę. Porównywarka ma pomóc znaleźć dostawcę węgla w najbliższej lokalizacji. W założeniu uniemożliwi też nadużycia oraz szerzenie nieprawdziwych informacji.

W zakładce “Najczęściej zadawane pytania” zaznaczono, że portal służy tylko do sprawdzania dostępności węgla. Przez stronę nie można węgla zamówić .

"Porównywarka cen węgla jest też narzędziem promocyjnym dla sprzedawców. Daje możliwość dotarcia do dużej liczby klientów. Wpłynie na rozpoznawalność przedsiębiorcy w regionie oraz wzbudzi zaufanie do sprzedawcy, który w jasny sposób komunikuje swoje konkurencyjne ceny" - wskazała Cyfryzacja KPRM.

Rada Jarosława Kaczyńskiego

Kwestia zaopatrzenia w węgiel od miesięcy spędza Polakom sen z powiek. Można śmiało rzec, że poniekąd trwa “polowanie” na węgiel. 

Podczas spotkania z wyborcami w Siedlach prezes PiS Jarosław Kaczyński po raz kolejny zapewnił, że węgla nie zabraknie. Poradził także osobom, które chcą kupić węgiel, aby kupowały surowiec na raty. - Zamiast 3 ton węgla niech kupią teraz 1,5, a kolejne 1,5 tony dokupią sobie za kilka miesięcy - stwierdził.

Jednocześnie przypomniał o działaniach rządu związanych z kryzysem energetycznych. Wymienił tu choćby dopłaty do ogrzewania.

Tagi:

węgielrząd

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

NIK skontrolowała biomasę. Widzi w niej potencjał dla produkcji energii

Czytaj więcej >

Energetyka

Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość

Czytaj więcej >

Energetyka

Tauron apeluje do części klientów. Jeśli chcą płacić mniej za prąd, muszą zmienić umowy

Czytaj więcej >
Dostawcy kombinują, podwyżki ceny prądu stają się faktem

Energetyka

Rachunki za prąd będą wyższe pomimo zamrożenia cen

Czytaj więcej >
Program "Mój prąd" rozpocznie się już wkrótce. Fot. pxhere.com

Energetyka

Urząd Regulacji Energetyki wyzerował stawkę opłaty OZE

Czytaj więcej >

Energetyka

Biedaszyby w Wałbrzychu. Mieszkańcy wykopują węgiel z… ogródka

Czytaj więcej >