BiznesINFO.pl > Energetyka > Rządowa porównywarka cen węgla. Strona umożliwia znalezienie najbliższego składu
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 28.09.2022 09:09

Rządowa porównywarka cen węgla. Strona umożliwia znalezienie najbliższego składu

węgiel-pexels-pixabay
Pixabay

Rząd uruchomił specjalną stronę, na której można porównać ceny węgla. Z portalu mogą korzystać zarówno konsumenci, jak i sprzedawcy. 

Porównywarka cen węgla

Porównywarka powstała po to, aby klienci indywidualni mogli w łatwy sposób porównać ceny węgla, a także uzyskać dane kontaktowe sprzedawców - ich tożsamość jest potwierdzona przez serwisy państwowe. Przedsiębiorcy sprzedający mają obowiązek rejestracji w portalu ciepło.gov.pl (wynika to z ustawy o szczególnych rozwiązaniach w związku z sytuacją na rynku paliw). 

Kryteria wyszukiwania na stronie to: województwo, powiat, rodzaj węgla, nazwa węgla oraz cena węgla za tonę. Porównywarka ma pomóc znaleźć dostawcę węgla w najbliższej lokalizacji. W założeniu uniemożliwi też nadużycia oraz szerzenie nieprawdziwych informacji.

W zakładce “Najczęściej zadawane pytania” zaznaczono, że portal służy tylko do sprawdzania dostępności węgla. Przez stronę nie można węgla zamówić .

"Porównywarka cen węgla jest też narzędziem promocyjnym dla sprzedawców. Daje możliwość dotarcia do dużej liczby klientów. Wpłynie na rozpoznawalność przedsiębiorcy w regionie oraz wzbudzi zaufanie do sprzedawcy, który w jasny sposób komunikuje swoje konkurencyjne ceny" - wskazała Cyfryzacja KPRM.

Rada Jarosława Kaczyńskiego

Kwestia zaopatrzenia w węgiel od miesięcy spędza Polakom sen z powiek. Można śmiało rzec, że poniekąd trwa “polowanie” na węgiel. 

Podczas spotkania z wyborcami w Siedlach prezes PiS Jarosław Kaczyński po raz kolejny zapewnił, że węgla nie zabraknie. Poradził także osobom, które chcą kupić węgiel, aby kupowały surowiec na raty. - Zamiast 3 ton węgla niech kupią teraz 1,5, a kolejne 1,5 tony dokupią sobie za kilka miesięcy - stwierdził.

Jednocześnie przypomniał o działaniach rządu związanych z kryzysem energetycznych. Wymienił tu choćby dopłaty do ogrzewania.

Tagi: węgiel Rząd