BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Robert Lewandowski startuje z jeszcze jednym biznesowym pomysłem

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Robert Lewandowski otwiera restaurację

Robert Lewandowski startuje z kolejną inwestycją. Tym razem piłkarz Bayernu Monachium wraz z Jerzym Krzanowskim i Jackiem Trybuchowskim planuje otwarcie restauracji - informuje Business Insider Polska. Lokal będzie miał kilka pięter i będzie się mieścił w budynku XIX-wiecznej warzelni przy nowej ulicy Haberbuscha i Schielego na terenie Browarów Warszawskich. W przyszłym roku powstaną tam też mieszkania, biurowce i inne lokale, między innymi gastronomiczne.

Właścicielami restauracji mają zostać Robert Lewandowski, Jerzy Krzanowski, współwłaściciel Grupy Nowy Styl, a także Jacek Trybuchowski, były członek zarządu AmRest.

Jacek Trybuchowski w rozmowie z Business Insider Polska postanowił podzielić się planami zagospodarowania lokalu. Restauracja ma zająć całą warzelnię i będzie działać na czterech piętrach - Na samym dole powstanie bar sportowy, na kolejnych dwóch piętrach - restauracja z elementami sportowymi, innym klimatem i menu, a na samej górze będzie z kolei sala otwierana przy okazji różnych wydarzeń - tłumaczy.

Otwarcie w przyszłym roku

Otwarcie restauracji jest planowane na przyszły rok. - Nie chcemy, aby to była jakaś wyrafinowana, z wyszukaną kuchnią, restauracja, tylko miejsce, gdzie każdy spędzi w przyjemnej i swobodnej atmosferze swój czas. Będzie można tu wpadać na śniadanie, spotykać się na biznesowy lunch, zjeść kolację z rodziną, a wieczorem obejrzeć mecz. Z ofertą chcemy trafić do każdego - powiedział Trybuchowski.

Nazwa lokalu nie jest jeszcze znana. Jak mówi Trybuchowski, najbardziej sportowa część restauracji będzie się mieścić na samym dole, z kolei na wyższych piętrach będzie już mniej “sportowo”. Na inwestycję wspólnicy chcą przeznaczyć przynajmniej 5 milionów złotych.

Lewandowski dalej inwestuje

Robert Lewandowski to nie tylko świetny piłkarz, ale i biznesmen. Gwiazda Bayernu Monachium inwestowała już w dom mediowy, agencję marketingową, startupy oraz restaurację. Od czterech lat Lewandowski jest także współwłaścicielem firmy deweloperskiej. W zeszłym agencja mediowa "Lewego" uzyskała 2,2 mln zysku netto w pierwszym pełnym roku swojej działalności. Można sie spodziewać, że warszawska restauracja Lewandowskiego również odniesie sukces.

Tagi:

WarszawaPolskainwestycje

Podobne artykuły

Finanse

Straż Graniczna załapała się na prezent wart 20 mln zł. Funkcjonariusze mają się z czego cieszyć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

W 2022 roku powstało w Polsce 32 tys. stron nowego prawa. Samo czytanie zajęłoby kilka tygodni
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Nowe święto państwowe. PiS chce ustanowić je jak najszybciej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Płatne parkowanie w stolicy również w weekendy? Jest stanowisko warszawskiego ratusza
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS ostrzega. Nieświadomie możesz udostępnić swoje dane
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ukradli worki z setkami tysięcy złotych i rozpłynęli się w powietrzu. Policja prosi o pomoc
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]