BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Robert Lewandowski startuje z jeszcze jednym biznesowym pomysłem

26 Października 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Robert Lewandowski planuje następną inwestycję - informuje Business Insider. Gwiazda reprezentacji Polski wraz ze wspólnikami zamierza otworzyć w Warszawie restaurację. Kilkupoziomowy lokal ma zostać otwarty na terenie Browarów Warszawskich.

Robert Lewandowski otwiera restaurację

Robert Lewandowski startuje z kolejną inwestycją. Tym razem piłkarz Bayernu Monachium wraz z Jerzym Krzanowskim i Jackiem Trybuchowskim planuje otwarcie restauracji - informuje Business Insider Polska. Lokal będzie miał kilka pięter i będzie się mieścił w budynku XIX-wiecznej warzelni przy nowej ulicy Haberbuscha i Schielego na terenie Browarów Warszawskich. W przyszłym roku powstaną tam też mieszkania, biurowce i inne lokale, między innymi gastronomiczne.

Właścicielami restauracji mają zostać Robert Lewandowski, Jerzy Krzanowski, współwłaściciel Grupy Nowy Styl, a także Jacek Trybuchowski, były członek zarządu AmRest.

Jacek Trybuchowski w rozmowie z Business Insider Polska postanowił podzielić się planami zagospodarowania lokalu. Restauracja ma zająć całą warzelnię i będzie działać na czterech piętrach - Na samym dole powstanie bar sportowy, na kolejnych dwóch piętrach - restauracja z elementami sportowymi, innym klimatem i menu, a na samej górze będzie z kolei sala otwierana przy okazji różnych wydarzeń - tłumaczy.

Otwarcie w przyszłym roku

Otwarcie restauracji jest planowane na przyszły rok. - Nie chcemy, aby to była jakaś wyrafinowana, z wyszukaną kuchnią, restauracja, tylko miejsce, gdzie każdy spędzi w przyjemnej i swobodnej atmosferze swój czas. Będzie można tu wpadać na śniadanie, spotykać się na biznesowy lunch, zjeść kolację z rodziną, a wieczorem obejrzeć mecz. Z ofertą chcemy trafić do każdego - powiedział Trybuchowski.

Nazwa lokalu nie jest jeszcze znana. Jak mówi Trybuchowski, najbardziej sportowa część restauracji będzie się mieścić na samym dole, z kolei na wyższych piętrach będzie już mniej “sportowo”. Na inwestycję wspólnicy chcą przeznaczyć przynajmniej 5 milionów złotych.

Lewandowski dalej inwestuje

Robert Lewandowski to nie tylko świetny piłkarz, ale i biznesmen. Gwiazda Bayernu Monachium inwestowała już w dom mediowy, agencję marketingową, startupy oraz restaurację. Od czterech lat Lewandowski jest także współwłaścicielem firmy deweloperskiej. W zeszłym agencja mediowa "Lewego" uzyskała 2,2 mln zysku netto w pierwszym pełnym roku swojej działalności. Można sie spodziewać, że warszawska restauracja Lewandowskiego również odniesie sukces.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >