Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Klienci aż czterech banków muszą zabezpieczyć gotówkę. W weekend mogą nie dostać się do kont
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 31.07.2020 02:00

Klienci aż czterech banków muszą zabezpieczyć gotówkę. W weekend mogą nie dostać się do kont

Przerwy w bankach czekają na klientów. Najlepiej już wypłacić gotówkę.
https://pixabay.com/tomekwalecki

Przerwy techniczne w kilku bankach

Przerwy techniczne czekają na klientów kilku banków. Jak podaje TVN24, przerwy mają wystąpić w Banku Pekao, mBanku, Banku BPS oraz T-Mobile Usługach Bankowych. Na klientów czekają utrudnienia związane z płatnością kartą oraz korzystaniem w usług bankowości mobilnej.

Przerwy w bankach obejmą głównie prace serwisowe. Pekao zapowiada, że w sobotę wieczorem od godz. 21:00 do niedzieli do godz. 2:00 klienci mogą mieć problem ze skorzystaniem z takich usług jak Pekao24, aplikacji PeoPay oraz usług maklerskich. Na podobny krok zdecydował się T-Mobile Usługi Bankowe, który w piątek od godz. 23:15 do soboty do godz. 1:30 wyłączy usługi swojego portalu.

Przerwy w bankach przez cały weekend

Największą przerwę w banku będą mieli klienci mBanku, którzy z soboty na niedzielę w godz. 2:00 - 6:30 nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. Ponadto, nie zapłacą za zakupy w internecie w godz. 2:00 - 9:00 - podano w oficjalnym komunikacie. Co więcej, między godz. 2:00, a 9:00 klienci nie będą mogli skorzystać z usług bankowości elektronicznej, natomiast w godz. 1:30 - 9:30 nie będą mieli możliwości złożenia żadnego wniosku. mBank zapowiedział także, że aplikacja moblina będzie niedostępna od godz. 2:00 do 9:00.

Przerwę w banku zapowiedział także BPS, który w nocy z piątku na sobotę przeprowadzi prace serwisowe. System bankowości elektronicznej BPS będzie niedostępny od godz. 0:00 do godz. 2:00.