BiznesINFO.pl
Andrzej Duda

biznesinfo.pl

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem

24 Października 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem - poinformował rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski. Przeprowadzony w piątek test dał wynik pozytywny.

Andrzej Duda zakażony koronawirusem

O zakażeniu prezydenta Andrzeja Dudy koronawirusem poinformował prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Prezydent Andrzej Duda, jak informuje radio RMF FM miał zarazić się koronawirusem od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.

- Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - czytamy w tweecie, którego w sieci opublikował Błażej Spychalski z Kancelarii Prezydenta.

Tymczasem Andrzej Duda czuje się dobrze. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Błażeja Spychalskiego z Kancelarii Prezydenta, kluczowy członek jest pod stałą opieką.- Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - podał Spychalski.

Sam rzecznik poinformował, że w związku z zakażeniem prezydenta udaje się na kwarantannę. - W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u Prezydenta RP informuję że udaję się na kwarantannę - napisał Spychalski. 

Przypomnijmy, ż jeszcze wczoraj prezydent Andrzej Duda składał gospodarską wizytę na Stadionie Narodowym w związku z budową szpitala tymczasowego dla zakażonych koronawirusem. Prezydent wręczył również odznaczenie Idze Świątek. 

1. Rząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jedno2. Pawłowicz mówiła o "menelach, którzy ją zaatakowali". Oni mają nagranie, jest w sieci3. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy

Prezydent Andrzej Duda to kolejny w ostatnim czasie polski polityk zakażony koronawirusem. Wczesniej zachorowali m.in. były minister zdrowia Łukasz Szumowski, nowy szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek czy wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. Z kolei na kwarantannie znaleźli się w ostatnich tygodniach premier Mateusz Morawiecki, a także wicepremierzy Jacek Sasin, Piotr Gliński, a w ostatnich dniach również Jarosław Kaczyński. 

Życzenia zdrowia dla prezydenta Andrzeja Dudy płyną z różnych stron sceny politycznej. Przekazał je m.in. europoseł Lewicy, były premier Marek Belka.

- Prezydentowi Andrzejowi Dudzie życzę zdrowia i jak najłagodniejszego przebiegu tego zakażenia. Mam nadzieję, że to nieszczęśliwe zdarzenie nauczy kilka osób większej odpowiedzialności za innych, za siebie i za własne słowa - napisał na Twitterze Belka. 

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o rekordowej liczbie 13 632 nowych zakażeń koronawirusem i śmieci 153 osób. Od początku pandemii na koronawirusa w Polsce zachorowało ponad 228 tys. osób, zaś liczba zgonów to 4 172 osoby.

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

atpeka iberion

Polska i Świat

Rząd przyjął projekt ustawy o wyrobach medycznych

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Droga szybkiego ruchu ekspresowa S8 N/z Stacja paliw Orlen - tankowanie benzyny

Polska i Świat

Rząd ma stację paliw, na której tankować może każdy. Jest taniej

Czytaj więcej >
BiznesInfo

Polska i Świat

Posiadacze kopciuchów nie powinni zwlekać z wymianą pieca. Grożą im wysokie kary

Czytaj więcej >
z ost chwili

Polska i Świat

Trwa konferencja Ministerstwa Zdrowia. Jest mowa o obostrzeniach i cmentarzach

Czytaj więcej >
Sędziowie zapowiadają, że zignorują wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Polska i Świat

Sędziowie zapowiadają, że zignorują wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Czytaj więcej >
Biznesinfo

Polska i Świat

Minimalna emerytura w 2022 r. ma wynosić 1312 zł

Czytaj więcej >