Andrzej Duda
biznesinfo.pl
Autor Radosław Święcki - 24 Października 2020

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem - poinformował rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski. Przeprowadzony w piątek test dał wynik pozytywny.

Andrzej Duda zakażony koronawirusem

O zakażeniu prezydenta Andrzeja Dudy koronawirusem poinformował prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Prezydent Andrzej Duda, jak informuje radio RMF FM miał zarazić się koronawirusem od jednego z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.

- Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - czytamy w tweecie, którego w sieci opublikował Błażej Spychalski z Kancelarii Prezydenta.

t

Popularna sieciówka szykuje się na prawdziwy szturm. Już wystawia palety z ryżem, konserwami i pasztetemPopularna sieciówka szykuje się na prawdziwy szturm. Już wystawia palety z ryżem, konserwami i pasztetemCzytaj dalej

Tymczasem Andrzej Duda czuje się dobrze. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Błażeja Spychalskiego z Kancelarii Prezydenta, kluczowy członek jest pod stałą opieką.- Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - podał Spychalski.

Sam rzecznik poinformował, że w związku z zakażeniem prezydenta udaje się na kwarantannę. - W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u Prezydenta RP informuję że udaję się na kwarantannę - napisał Spychalski.

Przypomnijmy, ż jeszcze wczoraj prezydent Andrzej Duda składał gospodarską wizytę na Stadionie Narodowym w związku z budową szpitala tymczasowego dla zakażonych koronawirusem. Prezydent wręczył również odznaczenie Idze Świątek.

Coca-Cola szykuje się na potężne zmiany. Gigant zdecydowanie zaczyna ciąć kosztyCoca-Cola szykuje się na potężne zmiany. Gigant zdecydowanie zaczyna ciąć kosztyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Rząd szykuje specjalne mandaty dla rodziców. Wystarczy, że dziecko w szkole zrobi jedno
2. Pawłowicz mówiła o "menelach, którzy ją zaatakowali". Oni mają nagranie, jest w sieci
3. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy

Prezydent Andrzej Duda to kolejny w ostatnim czasie polski polityk zakażony koronawirusem. Wczesniej zachorowali m.in. były minister zdrowia Łukasz Szumowski, nowy szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek czy wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. Z kolei na kwarantannie znaleźli się w ostatnich tygodniach premier Mateusz Morawiecki, a także wicepremierzy Jacek Sasin, Piotr Gliński, a w ostatnich dniach również Jarosław Kaczyński.

Życzenia zdrowia dla prezydenta Andrzeja Dudy płyną z różnych stron sceny politycznej. Przekazał je m.in. europoseł Lewicy, były premier Marek Belka.

- Prezydentowi Andrzejowi Dudzie życzę zdrowia i jak najłagodniejszego przebiegu tego zakażenia. Mam nadzieję, że to nieszczęśliwe zdarzenie nauczy kilka osób większej odpowiedzialności za innych, za siebie i za własne słowa - napisał na Twitterze Belka.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o rekordowej liczbie 13 632 nowych zakażeń koronawirusem i śmieci 153 osób. Od początku pandemii na koronawirusa w Polsce zachorowało ponad 228 tys. osób, zaś liczba zgonów to 4 172 osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "To piekło milionów Polek"
  2. To już oficjalne. Od jutra cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą
  3. Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domów
  4. Ujawniamy gdzie zatankujesz i nie przepłacisz. Nie wierzyliśmy, że na stacji można kupić tak tanie paliwo
  5. Szpital na Stadionie Narodowym szuka chętnych do pracy. Znamy stawkę za godzinę
  6. Brat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serce
  7. Najczęściej popełniane błędy w pieczeniu ciast. Ich skutki są koszmarem, a tak łatwo ich uniknąć
Kluczowa zmiana w sklepach Biedronki. Wszyscy powinni o niej wiedziećKluczowa zmiana w sklepach Biedronki. Wszyscy powinni o niej wiedziećCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News