BiznesINFO.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Poczta Polska wygrała przetarg o wartości 910 mln zł na doręczanie świadczeń z ZUS

16 Lipca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Poczta Polska zwyciężyła w przetargu na doręczanie świadczeń z ZUS. Umowa ma obowiązywać przez 4 lata. Mimo pędzącej cyfryzacji obywateli nadal będą odwiedzali listonosze.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka jest wartość umowy, którą Poczta Polska podpisała z ZUS-em

  • Co wygrana w przetargu oznacza dla obywateli

  • Jakie sukcesy przetargowe ma na koncie Poczta Polska

Poczta Polska kontynuuje współpracę z ZUS-em

Poczta Polska pochwaliła się kolejnym sukcesem. W oficjalnym komunikacie spółka przekazała, że wygrała przetarg na dostarczanie świadczeń z ZUS. 

Umowa zakłada dostarczanie przekazów w formie gotówkowej przez kolejne cztery lata. Interia donosi, że kontrakt opiewa na 910 mln zł.

Sam udział Poczty Polskiej w przetargu ogłoszonym przez ZUS ma charakter strategiczny z uwagi na długość trwania umowy. Jednak kooperacja będzie korzystna przede wszystkim dla obywateli.

Dzięki umowie listonosze będą mogli w dalszym ciągu przekazywać świadczenia Polakom, którzy preferują przekazy gotówkowe. Wiceprezes zarządu Andrzej Bodziony zapewnił, że Poczta Polska będzie docierała do każdego bez względu na miejsce zamieszkania. - Niezależnie czy mieszkają w małych miejscowościach, czy w dużych miastach - przekonywał przedstawiciel spółki.

Poczta Polska bez zakłóceń nawet w czasie pandemii

Bodziony przypominał, że działania spółki nie ograniczyło nawet nadejście koronawirusa. Poczta Polska dokładała wszelkich starań, aby emeryci i renciści otrzymywali regularne i dodatkowe świadczenia z ZUS na czas. Ten model działania zamierza kontynuować przez kolejne lata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mimo że według oficjalnych wyliczeń ZUS prawie 75 proc. osób otrzymuje renty i emerytury bezpośrednio na konto bankowe to niektórzy w dalszym ciągu preferują gotówkę. Dzięki umowie seniorzy nie muszą obawiać się cyfryzacji.

W 2020 r. Poczta Polska wzięła udział w prawie 1,9 tys. przetargach na usługi pocztowe o łącznej wartości prawie 1,7 mld zł. Aż 96,5 proc. z nich zakończyło się sukcesem operatora. 

Od przyszłego roku świadczenia z ZUS tylko na konto?

Za sprawą nowej umowy z ZUS-em Poczta Polska będzie stała na straży obecnych emerytów. Jednak osoby, które zawnioskują o świadczenie po 1 stycznia 2022 r. nie będą już mogły korzystać z usług listonoszy.

Dlaczego? W maju rząd przyjął nowelizację, która wprowadza bezgotówkową formę świadczeń emerytalno-rentowych. Obecnie seniorzy mogą samodzielnie zadecydować, czy chcą otrzymać przelew na konto, czy ich świadczenie ma dostarczać Poczta Polska. Od początku przyszłego roku nowi emeryci nie będą wybrać opcji gotówkowej.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Tagi:

Poczta PolskaZUSemeryci

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Chiny podróżnik

Polska i Świat

Chiny łagodzą restrykcje covidowe. Ludzie masowo protestowali przeciw polityce zero covid

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Wojsko wezwie na obowiązkowe ćwiczenia. Za niestawienie się w jednostce grożą poważne kary

Czytaj więcej >
Ministerstwo Rolnictwa przekazało wspaniałe wieści dotyczące produkcji jabłek

Polska i Świat

Sytuacja w rolnictwie jest zła. A będzie jeszcze gorzej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zapłacisz dużą karę, jeżeli nie załatwisz jednej ważnej sprawy

Czytaj więcej >
Viktor Orban ujawnił szczegóły swojej rozmowy z Władimirem Putinem

Polska i Świat

Rada Europejska chce wspomóc Ukrainę miliardami euro, Węgry mówią "nie"

Czytaj więcej >
emeryci

Polska i Świat

Ważne zmiany dla emerytów i rencistów od 1 stycznia 2023 roku

Czytaj więcej >