BiznesINFO.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Poczta Polska wygrała przetarg o wartości 910 mln zł na doręczanie świadczeń z ZUS

16 Lipca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Poczta Polska zwyciężyła w przetargu na doręczanie świadczeń z ZUS. Umowa ma obowiązywać przez 4 lata. Mimo pędzącej cyfryzacji obywateli nadal będą odwiedzali listonosze.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaka jest wartość umowy, którą Poczta Polska podpisała z ZUS-em

  • Co wygrana w przetargu oznacza dla obywateli

  • Jakie sukcesy przetargowe ma na koncie Poczta Polska

Poczta Polska kontynuuje współpracę z ZUS-em

Poczta Polska pochwaliła się kolejnym sukcesem. W oficjalnym komunikacie spółka przekazała, że wygrała przetarg na dostarczanie świadczeń z ZUS. 

Umowa zakłada dostarczanie przekazów w formie gotówkowej przez kolejne cztery lata. Interia donosi, że kontrakt opiewa na 910 mln zł.

Sam udział Poczty Polskiej w przetargu ogłoszonym przez ZUS ma charakter strategiczny z uwagi na długość trwania umowy. Jednak kooperacja będzie korzystna przede wszystkim dla obywateli.

Dzięki umowie listonosze będą mogli w dalszym ciągu przekazywać świadczenia Polakom, którzy preferują przekazy gotówkowe. Wiceprezes zarządu Andrzej Bodziony zapewnił, że Poczta Polska będzie docierała do każdego bez względu na miejsce zamieszkania. - Niezależnie czy mieszkają w małych miejscowościach, czy w dużych miastach - przekonywał przedstawiciel spółki.

Poczta Polska bez zakłóceń nawet w czasie pandemii

Bodziony przypominał, że działania spółki nie ograniczyło nawet nadejście koronawirusa. Poczta Polska dokładała wszelkich starań, aby emeryci i renciści otrzymywali regularne i dodatkowe świadczenia z ZUS na czas. Ten model działania zamierza kontynuować przez kolejne lata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mimo że według oficjalnych wyliczeń ZUS prawie 75 proc. osób otrzymuje renty i emerytury bezpośrednio na konto bankowe to niektórzy w dalszym ciągu preferują gotówkę. Dzięki umowie seniorzy nie muszą obawiać się cyfryzacji.

W 2020 r. Poczta Polska wzięła udział w prawie 1,9 tys. przetargach na usługi pocztowe o łącznej wartości prawie 1,7 mld zł. Aż 96,5 proc. z nich zakończyło się sukcesem operatora. 

Od przyszłego roku świadczenia z ZUS tylko na konto?

Za sprawą nowej umowy z ZUS-em Poczta Polska będzie stała na straży obecnych emerytów. Jednak osoby, które zawnioskują o świadczenie po 1 stycznia 2022 r. nie będą już mogły korzystać z usług listonoszy.

Dlaczego? W maju rząd przyjął nowelizację, która wprowadza bezgotówkową formę świadczeń emerytalno-rentowych. Obecnie seniorzy mogą samodzielnie zadecydować, czy chcą otrzymać przelew na konto, czy ich świadczenie ma dostarczać Poczta Polska. Od początku przyszłego roku nowi emeryci nie będą wybrać opcji gotówkowej.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >