BiznesINFO.pl
Marek BAZAK/East News

Marek BAZAK/East News

Poczta Polska pomoże ci uzyskać 300 zł na dziecko. Wniosek złożysz w 938 punktach

3 Lipca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Poczta Polska angażuje się w pomoc rodzinom. W wybranych placówkach pocztowych będzie można uzyskać wsparcie w składaniu wniosków o 300 plus drogą elektroniczną. To jedyna metoda zgłaszania się po świadczenie w tym roku.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Z kim nawiązała współpracę Poczta Polska

  • W których placówkach już można otrzymać wsparcie

  • Kto może wnioskować o 300 plus

Poczta Polska z nowym zadaniem

Poczta Polska postanowiła zaangażować się w program 300 plus. Od tego roku po świadczenie można zgłaszać wyłącznie za pośrednictwem internetu, więc pojawiła się potrzeba zapewnienia dodatkowego wsparcia w składaniu wniosków. 

Poczta Polska oferuje pomoc wszystkim zainteresowanym 300 plus, którzy nie mają możliwości wysłania zgłoszenia online samodzielnie. W wybranych 938 placówkach pocztowych pojawią się pracownicy ZUS, którzy pomogą zarejestrować profile na PUE i złożyć wnioski.

Portal bankier.pl podaje, że niektóre oddziały już przystąpiły do działania. Do skorzystania z pomocy konsultantów Poczta Polska zaprasza do placówek w Małopolsce, Warszawie, Włocławku i Wrocławiu. 

Niebawem rozpoczną się dyżury w wybranych oddziałach kolejnych województw. Poczta Polska opublikuje pełną listę placówek oferujących pomoc na swojej stronie internetowej.

- Staramy się być w różnych miejscach - zapewniła prof. Gertruda Uścińska, szefowa ZUS. To właśnie ta instytucja odpowiada w tym roku za obsługę programu “Dobry start”. Dotychczas ten obowiązek spoczywał na barkach samorządów.

Poczta Polska jest przekonana, że współpraca z ZUS i KRUS wesprze rodziców, którzy są zainteresowani 300 plus. Natomiast Aleksandra Hadzik, prezes KRUS, stwierdziła, że zaangażowanie kolejnego podmiotu w obsługę wniosków to element walki z wykluczeniem cyfrowym, z którym zmagają się przede wszystkim mieszkańcy obszarów wiejskich. Poczta Polska oferuje bowiem pomoc, bez której część osób nie mogłaby w ogóle zgłosić się po świadczenie.

300 plus tylko przez internet

Tegoroczna rewolucja w programie “Dobry start” to pierwszy krok w stronę całkowitej cyfryzacji świadczeń. Jednak za zmianami przemawiają także koszty. Dzięki przeniesieniu programu w kompetencje ZUS koszt obsługi jednego wniosku spadnie z 10 zł do 30 gr. ZUS wyliczył, że dzięki temu w przeciągu 10 lat uda się zaoszczędzić 488 mln zł.

Jak można zgłosić się po 300 plus? Do wyboru są trzy kanały. Portal money.pl podaje, że wnioski można wysyłać przy pomocy portalu PUE ZUS, portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej. 

Radio Zet donosi, że na PUE powstał specjalny kreator wniosków o 300 plus. Dzięki temu wnioskodawca otrzymuje wskazówki na każdym etapie wypełniania zgłoszenia, a ryzyko pojawienia się błędów maleje.

300 zł na wyprawkę szkolną przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku osób niepełnosprawnych po 300 plus można zgłaszać do 24. roku życia. Z programu wyłączone są dzieci w wieku przedszkolnym, w tym także uczniowie zerówek. O 300 plus nie mogą wnioskować również studenci.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

MANDEL NGAN/AFP/East News

Joe Biden niemal powtórzył słowa Morawieckiego. W rok po słynnym odwołaniu pandemii przez premiera

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Poczta PolskaDzieckopieniądze

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Paliwo samochodowe – rodzaje, właściwości, charakterystyka

Polska i Świat

Węgierska firma w końcu wchodzi do Polski. Pierwszy punkt już działa

Czytaj więcej >

Polska i Świat

"Chleb grozy”. Nie brakuje w Polsce miejsc, gdzie za chleb zapłacisz 32 złote

Czytaj więcej >
wikimedia.org

Polska i Świat

Sankcje nie rujnują rosyjskiej gospodarki. Rosja odnotowała rekordową nadwyżkę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Poseł PiS zarobił 13 tys. zł za pięć minut pracy w podkomisji sejmowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rekordowa sprzedaż polskich jabłek. Nie jest to jednak powód do radości

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszwa, 22.06.2020. Sad Okregowy.Rozprawa w sprawie pozwu w trybie wyborczym, jaki sztab wyborczy Andrzeja Dudy zlozyl przeciwko Rafalowi Trzaskowskiemu. N/z sala rozpraw w rezimie sanitarnym

Polska i Świat

Polski producent soków ogłosił upadłość. Firma idzie pod młotek

Czytaj więcej >