player.pl nie będzie już darmowy. TVN wprowadza abonament
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 18 Lutego 2021

Player.pl już nie będzie darmowy. TVN zmienia regulamin platformy

player.pl zmienił się nie do poznania. 16 lutego 2021 r. Grupa TVN Discovery wdrożyła nową formułę funkcjonowania platformy. Od teraz wszystkie materiały dostępne w serwisie są płatne. Klienci mają do wyboru trzy rodzaje abonamentów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego TVN zmienił zasady działania serwisu
  • Jakie pakiety oferuje player.pl
  • Co można obejrzeć na platformie

player.pl i TVN ruszają do walki z konkurencją

player.pl to jeden z najpopularniejszych polskich serwisów wideo na życzenie (VOD) zarządzany przez TVN. Od lat jego głównymi konkurentami pozostaje ipla.pl, należąca do Cyfrowego Polsatu oraz VOD TVP. Ambicje TVN są jednak znacznie większe, dlatego też player.pl ma stać się groźnym graczem także dla zagranicznych platform streamingowych takich jak Netfix czy HBO GO.

Pandemia zdecydowanie zmieniła nawyki konsumentów. Wprost donosi, że w kwietniu 2020 r., kiedy większość państw pogrążyła się w lockdownie, Netflix zyskał rekordową liczbę nowych użytkowników, co przełożyło się na największy wynik oglądalności w historii serwisu.

TVN chce również podążać tą ścieżką, w związku z czym player.pl całkowicie zmienia swój model biznesowy i będzie opierał się wyłącznie o subskrypcję. „Rezygnujemy z podziału na AVOD i SVOD, gdyż chcemy uprościć model korzystania z platformy, a jednocześnie zapewnić widzom korzystającym z naszych usług jak najlepsze wrażenia” czytamy oficjalnym oświadczeniu TVN.

Trzy abonamenty w player.pl

Portal dobreprogramy.pl donosi, że TVN przygotował trzy rodzaje subskrypcji dla użytkowników. Pakiety różnią się ceną i biblioteką treści. Oferta jest dostępna dla klientów od środy 16 lutego 2021 r.

Pierwszy pakiet to player.pl, który pozwala na korzystanie z całej biblioteki serwisu, z wyjątkiem Canal +, HBO i TVOD. Na widzów czekają wszystkie produkcje TVN (bez reklam) oraz wybrane formaty grup partnerskich (np. Viacom). Klienci mają także dostęp do prapremier, produkcji Player Original oraz kolekcji discovery + i 50 wybranych filmów.

Co więcej, użytkownicy mogą pobierać programy i oglądać je w trybie offline. Niektóre treści dostępne są w jakości 4D/UHD. Koszt pakietu to 7,50 zł za pierwsze 30 dni użytkowania. Każdy kolejny miesiąc użytkowania wyceniono na 15 zł. TVN przekonuje, że jest to najczęściej wybierany rodzaj subskrypcji.

Druga opcja to player.pl z reklamami, która obejmuje identyczne materiały jak poprzedni pakiet, ale z reklamami. Dlatego też cena tej subskrypcji wynosi zaledwie 4 zł przez pierwsze 30 dni. Później miesięczny koszt abonamentu wyniesie 8 zł.

Trzeci pakiet to player.pl + kanały TV, gdzie na widzów czeka biblioteka player.pl oraz 27 kanałów telewizyjnych. Subskrypcja jest odpowiednikiem Start VOD + TV. Za tak szeroki dostęp klienci zapłacą 15 zł przez pierwsze 30 dni, a następnie – 30 zł.

Jakie produkcje można obejrzeć na player.pl? Na fanów polskich komedii romantycznych czeka kinowy hit "Listy do M 4". W serwisie można obejrzeć także produkcje zagraniczne np. "Dziewczynę z pociągu" czy "Wrota z zaświatów". W TOP 10 najczęściej oglądanych treści na player.pl znajduje się także serial "Chyłka" oraz film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Player.pl to także dobre miejsce dla fanów sportu. Na klientów czeka m.in. kanał Eurosport, który relacjonuje tegoroczny turniej tenisowy Australian Open. W internetowym serwisie TVN oferuje także pokaźny katalog programów lifestylowych np. Totalne remonty Szelągowskiej czy Polowanie na ogród.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News