Obraz Krzysztof Dzwonek z Pixabay
Obraz Krzysztof Dzwonek z Pixabay
Autor Kamila Jeziorska - 17 Grudnia 2020

Na klientów wielkiego polskiego banku czekają duże zmiany. Właśnie je potwierdzono

PKO BP zawsze stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i dlatego postanowił zmienić co nieco w aplikacji IKO. Ułatwienia przygotowane przez PKO BP na pewno ucieszą wszystkich użytkowników. Co takiego przygotował bank?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie funkcje ma aplikacja IKO
  • W jaki sposób PKO BP zmodernizował IKO
  • Na jakie systemy operacyjne można pobrać aplikację bankowości mobilnej

PKO BP zmienia IKO

PKO BP w ostatnim czasie bardzo mocno stawia na rozwój bankowości internetowej oraz mobilnej. Z obiema gałęziami powiązana jest aplikacja IKO możliwa do zainstalowania na smartphone'ach i tabletach.

Już teraz użytkownicy aplikacji PKO IKO mogą dzięki niej obsługiwać konto, zlecać przelewy - w tym przelew natychmiastowy oraz przelew na telefon. IKO może pomóc także w przypadku wypłat z bankomatu, gdy użytkownik nie ma przy sobie karty.

Jednocześnie z pomocą aplikacji bankowej, klienci PKO mogą płacić za swoje zakupy przy użyciu kodu BLIK lub funkcji NFC - wystarczy zaznaczyć jej włączenie w telefonie, a karta płatnicza pojawi się na naszym ekranie. Jednakże to nie wszystkie funkcje aplikacji IKO.

Warto wiedzieć, że obecnie możemy poprzez aplikację banku PKO BP zakupić nawet bilety komunikacyjne (ważne od momentu zakupu biletu). Z kolei klienci potrzebujący gotówki mogą liczyć na szybką pożyczkę bez wychodzenia z domu.

Apel nietypowy, nawet jak na WHO. Szykują się Święta inne od wszystkichApel nietypowy, nawet jak na WHO. Szykują się Święta inne od wszystkichCzytaj dalej

PKO BP cały czas ulepsza swoją bankowość online, dlatego zaledwie kilka dni temu poinformował swoich klientów o nadchodzących ulepszeniach. Jednym z nich jest wprowadzenie asystenta głosowego, dzięki któremu klienci będą mogli zmienić limit karty lub spłacić kartę kredytową. Użytkownicy iOS za pomocą niezawodnej Siri będą mogli jeszcze szybciej wydawać polecenia - poinformował PKO BP w komunikacie prasowym.

PKO BP chce ułatwić życie klientom

Użytkownicy systemu Android oraz iOS poprzez aplikację IKO zgłoszą utratę dowodu osobistego lub paszportu. Dzięki temu PKO będzie mogło przekazać informację do ogólnopolskiej bazy dokumentów zastrzeżonych Związku Banków Polskich. Jednocześnie będą mogli przesunąć dzień spłaty pożyczki.

Poprzez nową wersję IKO, PKO BP udostępnia klientom możliwość sprawdzenia aktualności swoich danych kontaktowych. "Niektóre dane, np. PESEL, nr dokumentu tożsamości, nr telefonu, ze względów bezpieczeństwa prezentujemy w formie zamaskowanej. Żeby zobaczyć te dane, wystarczy podać PIN do aplikacji" - przestrzega PKO.

To właśnie dzięki zmianie danych kontaktowych, użytkownicy aplikacji PKO będą mogli zmienić adres mailowy czy wycofać zgodę marketingową.

Aplikacja IKO dostępna jest na systemy operacyjne iOS, Android, Windows Phone oraz Huawei, dlatego użytkownicy żadnego modelu telefonu nie muszą obawiać się o swoje sprawy w PKO BP.

PKO BP od lat pozostaje liderem polskiego sektora bankowego i jednym z największych podmiotów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Na koniec 2017 r. udział PKO BP w rynku depozytów wynosił 17,9 proc., a w rynku kredytów 17,7 proc.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Nawet 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
  2. 66-latka znalazła na ulicy 10 tys. zł. Później policjantom opadły szczęki
  3. Znamy już plany rządu ws. nowych obostrzeń. Pełne zamknięcie w grze

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News