Piątka dla zwierząt z poparciem portalu Iberion
Facebook/Świat Zwierząt
Autor Kamila Jeziorska - 15 Września 2020

Piątka dla zwierząt: Tysiące Polaków popiera zakaz. Biorą udział w masowej akcji

Piątka dla zwierząt to niewątpliwie godny uwagi pomysł. Jarosław Kaczyński przekonał do niego nawet część swoich przeciwników. Do akcji #StopFurChallenge przyłącza się coraz więcej gwiazd oraz mediów. Świat Zwierząt, portal grupy mediowej Iberion nie jest wyjątkiem i także poparł piątkę dla zwierząt.

Piątka dla zwierząt ma ukrócić cierpienia zwierząt

Piątka dla zwierząt to projekt wysunięty przez Jarosława Kaczyńskiego, który tym samym chce ukrócić cierpienie zwierząt w Polsce. - Przyszedł moment, w którym możemy się w końcu na poważnie zająć sprawą ochrony zwierząt. [...] To jest ustawa, którą z całą pewnością poprą w Polsce wszyscy dobrzy ludzie. Jestem o tym przekonany, powiedział na konferencji w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości Kaczyński.

Piątka dla zwierząt obejmuje humanitarne traktowanie, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, precyzyjne prawo, a co za tym idzie, większą ochronę, bezpieczne schroniska oraz zakaz trzymania zwierząt na łańcuchach. Piątka dla zwierząt przewiduje zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, a ubój rytualny dopuszcza tylko i wyłącznie na na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Wydawać by się mogło, że piątka dla zwierząt to wspaniały projekt, który pozwoli połączyć zarówno zwolenników, jak i przeciwników obecnej władzy, ale nic bardziej mylnego. Piątka dla zwierząt spotkała się z niechęcią ze strony polityków Platformy Obywatelskiej czy nawet ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Co w takim razie dalej z piątką dla zwierząt?

Piątka dla zwierząt w akcji #StopFurChallenge

Piątka dla zwierząt jest bardzo mocno popierana i promowana przez prezesa PiS. Stroniący od mediów Jarosław Kaczyński wystąpił na TikToku, aby dotrzeć ze swoim apelem do młodych ludzi. - Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca, stwierdził Kaczyński i zapoczątkował także wyzwanie #StopFurChalennge. - [...] do tego, by dalej w tym kierunku działali, żeby ta akcja się udała, bo naprawdę jest potrzebna zwierzętom, ale jest przede wszystkim potrzebna ludziom, szczególnie dobrym ludziom, powiedział prezes PiS. Czy akcja chwyciła?

Piątka dla zwierząt promowana akcją #StopFurChallenge zdobywa coraz większą popularność wśród znanych osób i polityków. W akcji udział wzięło m.in.: stowarzyszenie Otwarte Klatki czy znana aktorka Julia Kamińska. Do akcji przyłączają się także poszczególne media. Jednym z nich jest portal grupy mediowej Iberion, Świat Zwierząt. "Odrzućmy na bok polityczne podziały, gdyż jest to sprawa wokół której trzeba się zjednoczyć, by ukrócić cierpienie małych, bezbronnych zwierzątek. Niniejszym jako Świat Zwierząt dołączamy do akcji i nominujemy wszystkich internautów do wyrażenia poparcia dla zakazu hodowli zwierząt na futra", napisał portal na swoim profilu na Facebooku. Świat zwierząt nominował m.in.: Marcina Dorocińskiego, Joannę Krupę czy Małgorzatę Rozenek - Majdan. Trzymamy kciuki za powodzenie tej wspaniałej akcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda siatkówki. Gwiazdor przegrał z koronawirusem, kochał go cały kraj
  2. Czy TVP Info powinno być finansowane przez podatników? W grę wchodzą gigantyczne pieniądze
  3. ZUS będzie ruszał z absolutną nowością. Szefowa zapowiedziała wielką zmianę
  4. Kodeks pracy do zmiany. Będziesz pracował z domu i jeszcze dostaniesz rekompensatę
  5. Wchodzi nowy podatek. I obejmie jednak więcej produktów, niż zakładano
  6. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News