Paliwo jeszcze droższe
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 22 Lutego 2020

Kierowco, szykuj się na wydatek. Od poniedziałku zapłacisz więcej, ale jest wyjątek

Paliwo jeszcze droższe od przyszłego tygodnia. Dotąd Polacy mieli okazję tankować taniej, choć wiele stacji paliw podwyższało sobie marże. Nadchodzi koniec tego okresu. Jak podaje Money.pl za analitykami e-petrol.pl, już lada chwila czekają nas podwyżki cen.

Paliwo w ostatnich tygodniach było stosunkowo tanie, jeśli mowa o hurcie. Najbardziej korzystały na tym jednak stacje paliw, które podnosiły marże, delikatnie tylko zmieniając cenę surowca. Dochodziło przez to do sytuacji, kiedy w jednym mieście paliwo kosztowało nawet 20 groszy mniej na jednej stacji względen cen paliw na drugiej.

To jednak koniec tego okresu. Analitycy z e-petrol.pl wskazują, że nie będzie już dochodziło do takich sytuacji, a to ze względu na pogłoski o opanowaniu epidemii koronawirusa. Wieść ta sprawić miała, że hurtowe ceny paliw szybko wzrosły. Jak donosili w piątek eksperci, "krajowi producenci paliw - PKN Orlen oraz Grupa Lotos pięciokrotnie zmieniali cenniki paliw w hurcie".

Znamy datę podpisania ustawy o trzynastkach. Dodatkowe pieniądze już niedługoZnamy datę podpisania ustawy o trzynastkach. Dodatkowe pieniądze już niedługoCzytaj dalej

Paliwo droższe. Już za chwilę zapłacisz więcej

Jak wskazują analitycy, już od poniedziałku ceny paliw na stacjach zaczną rosnąć. Pb 95 ma ich zdaniem kosztować od 4,87 zł za litr do 4,99 zł. Z kolei koszty tankowania olejem napędowym zmienią się przede wszystkim w drugiej połowie tygodnia, kiedy to uplasują się na poziomie od 5,03 zł do 5,14 zł za litr paliwa.

Jednak jest i dobra wieść. Kierowcy, których auta napędzane są LPG zapłacić mają mniej. Autogaz ma potaniec z powodu spadków cen w sprzedaży hurtowej. Chociaż i to nie jest pewne, ponieważ stacje paliw mogą znów spróbować zwiększyć marżę. Powinniśmy być jednak dobrej myśli.

- Z powodu spadków cen w sprzedaży hurtowej autogaz powinien potanieć, nawet do 2,19-2,26 zł/l i tym samym stać się jeszcze bardziej konkurencyjny cenowo wobec benzyny - cytuje analityków portal Money.pl.

TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. Zbezcześcili dorobek zmarłego powstańca. Wyrzucili książki i dokumenty z Powstania na śmietnik
  2. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów
Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złDobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News