BiznesINFO.pl

Pixabay/autokaremcom

Osiedle dla dużych katolickich rodzin powstanie pod Warszawą. Mieszkańcy będą mogli wspólnie wypiekać chleb

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Osiedle dla katolików zostanie wybudowane w podwarszawskich Łomiankach. W ten sposób deweloper chce stworzyć oazę sąsiedzkiej przyjaźni i poszanowania dla wartości. Na przyszłych lokatorów czekają domy z patronem, miejsce wyciszenia, a nawet wspólny piec do pieczenia chleba.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego deweloper zdecydował się na wybudowanie osiedla

  • Jakie dodatkowe „atrakcje” ma zapewniać osiedle dla katolików

  • Jakie będą ceny i metraże

Osiedle dla katolików już w przyszłym roku

Najpierw osiedle dla singli i bezdzietnych par, a teraz osiedle dla katolików. Inwestorzy nie przestają zaskakiwać. Zabudowa o dość kontrowersyjnym charakterze ma powstać w podwarszawskich Łomiankach. Osiedle dla katolików zostanie wybudowane między ulicą Brzegową a Wiślaną, czyli ok. 15-30 min samochodem od metra Młociny. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się już w kwietniu 2022 r.

Osiedle dla katolików będzie nosiło nazwę „Osiedle Przystań”. Na oficjalnej stronie internetowej deweloper tłumaczy, że domy dedykowane rodzinom wierzącym mają być miejscem spotkania osób, „które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga”.

Czy inwestorzy będą zatem sprawdzali wiarę potencjalnych lokatorów? Deweloper Kamil Kwiatkowski, który zamierza wprowadzić się na osiedle dla katolików wraz z całą swoją rodziną, zaprzeczył tym doniesieniom. - Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą żyć w zgodzie, sąsiedzkiej przyjaźni i szacunku do wyznawanych wartości - przekonywał.

Różne metraże, różni patroni

Osiedle dla katolików będzie składało się z kilkudziesięciu budynków jednorodzinnych, głównie w zabudowie bliźniaczej. Ich powierzchnia waha się od 105 do 160 mkw. Pierwszy etap inwestycji obejmuje 32 lokali położonych w północnej części osiedla.

Deweloper zadeklarował, że ceny domów będą przystępne. Inwestycja jest bowiem skierowana przede wszystkim do wielodzietnych rodzin, które nie dysponują wystarczającym budżetem, aby zakupić lokum w Warszawie.

Dostępność domów na stronie internetowej wskazuje, że zainteresowanie jest dość spore. Na nowych lokatorów czeka już tylko 6 domów. Cena za najdroższy z nich, o metrażu 155 mkw., wynosi 557 tys. zł.

Czym będzie wyróżniało się osiedle dla katolików? Każdy dom będzie dedykowany jednemu świętemu patronowi. Wśród opiekunów są m.in. św. Jan Paweł II, św. Ojciec Pio, św. Matka Teresa czy bł. ks. Jerzy Popiełuszko. National Geographic donosi, że każdy dom ma mieć w fundamentach „cudowny medalik”, a wszyscy jego lokatorzy zostaną „powierzeni w modlitewną opiekę zakonowi lub grupie modlitewnej związanej z danym świętym”.

Wspólna modlitwa, wspólne wypieki

Osiedle dla katolików zostanie wyposażone również w dziecięcy klubik, punkt przedszkolny i tereny rekreacyjne. W planach jest także sąsiedzka przestrzeń do spotkań i miejsce do co-workingu. Na terenie osiedla wierni znajdą też kapliczkę, miejsce kultu świętych, wycieszenia i modlitwy (Oratorium), a nawet wspólny piec do pieczenia chleba.

Poza konkurencyjnymi cenami osiedle dla katolików przyciąga również dobrą lokalizacją. Zabudowa powstanie w bliskim otoczeniu Wisły i trzech jezior Fabrycznego, Kiełpińskiego oraz Dziekanowskiego. To także dobre miejsce wypadowe do Puszczy Kampinoskiej.

Tylko czy wizja stworzenia „bezpiecznej przystani” dla rodzin wierzących nie utrwala podziałów w społeczeństwie? Szczytne zamiary dewelopera mogą przynieść efekty odwrotne od zamierzonych.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi:

NieruchomościWarszawaKościół

Podobne artykuły

Polska i Świat

Stworzył biznes na poddaszu. Wpadł w kłopoty, ponieważ urząd o nim nie wiedział
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gadu-Gadu wraca do walki o użytkowników. Polski komunikator zaskoczył szykowaną funkcją
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Refundacja badań przez NFZ. Oto lista darmowych zabiegów
Czytaj więcej >
Maria Glinka

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]