Orlen opłaty za ładowanie
Wikimedia Commons Zdzisław Adam Niedźwiecki CC3.0
Autor Konrad Karpiuk - 9 Grudnia 2020

Orlen zdecydował się na wprowadzenie dodatkowej opłaty. Wcześniej na stacjach jej nie było

Orlen kończy okres testowania ładowarek do samochodów elektrycznych. To oznacza wprowadzenie opłat dla osób, które będą chciały podładować swoje auto. Jest już lista pierwszych stacji objętych opłatami.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Na jakich stacjach Orlen wprowadza ładowanie
 • Jakie są plany Orlenu dotyczące ładowarek
 • Jakie są dostępne złącza na Orlenie

PKN Orlen będzie pobierał opłaty od właściciel aut elektrycznych

Orlen stopniowo wprowadza opłaty za ładowanie samochodów elektrycznych. Obecnie zapłacić trzeba tylko na pięciu stacjach, ale z czasem dołączą do nich kolejne. Koncern do końca 2021 roku zacznie oferować abonament na ładowarki.

- Działając w otoczeniu rynkowym, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wprowadzamy opłaty, dzięki którym finansowany będzie m.in. dalszy rozwój tej działalności - zapowiedział dyrektor wykonawczy ds. Energetyki PKN Orlen, Jarosław Dybowski.

Jak wskazuje Dybowski, obecnie sieć Orlen ma 67 stacji z ładowarkami. Do końca 2021 roku dojdą do nich 83 kolejne. W całej grupie, tzn. zarówno w Polsce i za granicą funkcjonuje 150 punktów ładowania Orlenu.

Obecnie polski koncern wdraża strategię o nazwie ORLEN2030. Jej założenia to zwiększenie na stacjach dostępności paliw alternatywnych. Stąd też ostatnie, sukcesywne testy punktów ładowania aut elektrycznych.

- Stawiamy na rozwój sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych na naszych stacjach paliw, tak aby nasi klienci mogli bezpiecznie i swobodnie poruszać się po całym kraju - mówił Dybowski cytowany przez Wiadomości Handlowe.

Opłaty za ładowanie obowiązują na poniższych stacjach Orlen:

 • Kraków, ul. Armii Krajowej 21a,
 • Łódź, ul. Brzezińska 25,
 • Wrocław, ul. Szybowcowa 27,
 • Katowice, ul. Piotrowicka 92,
 • Gdynia, ul. Morska 495.

Jest już aplikacja Orlenu dla właściciel aut elektrycznych

Niedawno polski koncern uruchomił aplikację dla osób korzystających z ładowarek do aut. Za pośrednictwem ORLEN Charge można szybko znaleźć stacje ładowania w okolicy oraz sprawdzić dane takie jak dostępność, moc ładowania, czy poziom naładowania na złączach DC.

Odnotowywane będzie także rozpoczęcie i zakończenie sesji ładowania. Aplikacja ma zbierać od użytkowników dane o historii korzystania z ładowarek. W razie gdyby klient miał problemy z urządzeniem, może skorzystać z całodobowej infolinii.

Na 67 stacjach ładowania Orlen, dostępne są ładowarki o mocy 50 i 100 W. To jednak dopiero początek, w przyszłości koncern planuje wprowadzenie kolejnych, mocniejszych i nowocześniejszych maszyn.

Obecnie ładowarki są umieszczane na stacjach, które znajdują się przy najważniejszych trasach komunikacyjnych. Dostępne w nich są złącza DC, czyli CHAdeMO, CSS oraz AC Typ 2, dzięki czemu możemy naładować każdy dostępny na świecie samochód elektryczny.

Premier zapowiedział wielki prezent dla seniorów. Na Święta zaoszczędzą mnóstwo pieniędzyPremier zapowiedział wielki prezent dla seniorów. Na Święta zaoszczędzą mnóstwo pieniędzyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. "Śnieżyca paraliżuje Warszawę. Ogromne utrudnienia na drogach "
 2. Nowe miejsce Polski w rankingu FIFA
 3. Rząd do szczepionki nie zmusza. Ale chętni dostaną prezenty

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News