BiznesINFO.pl
Obostrzenia mają znowu powrócić. O jakich branżach mówi rząd

wikimedia.org/Marek Ślusarczyk

Obostrzenia mają wrócić, są przecieki. Galerie do zamknięcia, hotele tylko dla dorosłych

20 Lutego 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Obostrzenia, które zostały w ostatnim czasie zdjęte mogą powrócić jak bumerang. Rząd rozważa teraz przywrócenie restrykcji w sektorach, które “uwolniono" 12 lutego, dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie obostrzenia mają wrócić w przyszłym tygodniu

  • Co planuje rząd na kolejne dni

  • Ile jest nowych zakażeń

Obostrzenia jak bumerang

Obostrzenia, które zostały zdjęte 12 lutego, mają zostać znów przywrócone, dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska. Mowa o sektorach, które warunkowo dopuszczono do funkcjonowania na 14 dni.

Na posiedzeniu rządu rozważano ponowne zamknięcie stoków narciarskich ze względu na trudności z zachowaniem reżimu sanitarnego, ustalił portal.

Oprócz tego rząd ma rozważać ograniczenie obecności w hotelach osób poniżej 18. roku życia. Chodzi o to, by nie dopuścić, by rodziny z dziećmi uczącymi się w trybie zdalnym nie wykorzystywały tego czasu na “drugie ferie” i nie wyjeżdżały masowo na wczasy.

WP przypomina, że powyższe scenariusze są w fazie dyskusji. Decyzje zostaną ogłoszone z początkiem przyszłego tygodnia. Bardzo możliwe, że warunkowe zniesienie obostrzeń do 28 lutego skończy się właśnie tego dnia. Oznaczałoby to, że najbliższy tydzień będzie ostatnim tak "wolnym" w perspektywie ostatnich i najbliższych tygodni.

RMF FM podawało wcześniej, że możliwe jest także ponowne zamknięcie sklepów w galeriach handlowych i szkół, choć w programie “Tłit” WP, minister zdrowia Adam NIedzielski mówił, że nie spodziewa się ponownego zamknięcia szkół dla klas I-III.

Liczba zakażeń rośnie

Liczba zakażeń koronawirusem cały czas rośnie. Sytuacja jest coraz bardziej poważna, dlatego zaostrzenie obostrzeń jest jak najbardziej możliwe. Dziś na antenie Radia ZET minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał niezbyt optymistyczne dane.

- Dzisiejsze wyniki nadal pokazują duże przyrosty zakażeń koronawirusem. W sobotę mamy dokładnie 8500 nowych przypadków - przekazał. Według niego “to potwierdza fakt, że trzecia fala jest obecna w Polsce".

- Co prawda 8500 zakażeń to około 200 przypadków mniej niż wczoraj, ale trzeba to odnosić do ubiegłego tygodnia. W ubiegłą sobotę było o 2 tys. zakażeń mniej - tłumaczył szef resortu.

Regionalizacja obostrzeń wciąż możliwa

Minister zdrowia zdradził też, że w dalszym ciągu możliwa jest regionalizacja obostrzeń. Oznaczałoby to powrót do znanych już Polakom stref czerwonych i żółtych.

- Przy przywracaniu obostrzeń myślimy o regionalizacji, choć decyzja w tej sprawie jeszcze nie została podjęta - tłumaczył minister podkreślając, że np. Warmia i Mazury znacznie odstaje od innych jeśli chodzi o liczbę zakażeń i ich rozmieszczenie na mapie Polski.

Tagi:

Wiktoria PękalakAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

orlen paczkomat

Polska i Świat

Orlen rozwija sieć paczkomatów. Związkowcy Poczty Polskiej apelują do premiera

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Wzrost PKB Polski w 2022 r. wyższy niż zakładały prognozy. GUS opublikował dane

Czytaj więcej >
Opalanie na balkonie

Polska i Świat

Rząd chce walczyć z patodeweloperką w Polsce. Zacznie od balkonów

Czytaj więcej >
pendolino

Polska i Świat

Podróż pociągiem będzie tańsza. Już wkrótce ceny biletów zostaną obniżone

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Minister Czarnek zapowiedział. Nauczyciele dostaną od państwa 400 tys. laptopów

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Domagał się prawie 3 mln zł odszkodowania za wypadek. Sąd zdecydował, że to pracownik zapłaci karę

Czytaj więcej >