Nowotwór wywoływany przez kubek
wikimedia.org/Wistula
Autor Przemysław Terlecki - 13 Grudnia 2019

Inspektorat alarmuje, kubek wycofują ze sprzedaży. Wyszło na jaw, że jest rakotwórczy

Nowotwór wywołany przez niepozorne naczynie? Może brzmi to jak nieśmieszny dowcip, ale Główny Inspektorat Sanitarny woli nie ryzykować w tej sprawie. Dlatego też zdecydował się na wycofanie produktu z obrotu.

Nowotwór ma łatwiej wystąpić w przypadku używania kubka, na którego wycofanie z obiegu zdecydował się Główny Inspektorat Sanitarny. Jak przekazał w komunikacie Inspektorat, wszystko za sprawą zawartości rakotwórczej substancji w składzie naczynia. Ta w trakcie użytkowania kubka ma przedostawać się do cieczy, która znajduje się wówczas wewnątrz.

O jakiej dokładnie substancji mowa? Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że chodzi o formaldehyd, w przypadku którego dochodzi do "migracji" w trakcie użytkowania kubka. Substancja ta jest wysoce rakotwórcza, a więc zagrożenie dla zdrowia użykujących kubek osób jest jak najbardziej realne.

- W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów. - czytamy na stronie GIS.

W niedzielę zakupów nie zrobisz już nigdzie. Nowy zakaz handlu wykończy nawet ŻabkęW niedzielę zakupów nie zrobisz już nigdzie. Nowy zakaz handlu wykończy nawet ŻabkęCzytaj dalej

Nowotwór może grozić podczas użytkowania kubka z formaldehydem

Kubek, o którym mowa, a który został wycofany z obiegu to produkt o nazwie i numerze HTBB2547- BAMBOO GEO i pojemności 240 ml. Produkowany jest przez firmę AFFEK DESIGN BY MONDEX. Kod kreskowy jakim opisany jest kubek to z kolei 5902643322547.

Niestety, mimo wycofania kubka z obiegu, nie jesteśmy wolni całkowicie od formaldehydu. Jak przypomina w rozmowie z Onet.pl profesor Adam Grochowalski z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, substancja ta jest nader powszechna w codzienności Polaków. Dlatego też nie da się go uniknąć całkowicie.

- Udowodniono, że formaldehyd jest jednym z czynników wywołujących astmę oskrzelową, szczególnie u dzieci zamieszkujących pomieszczenia wyposażone w meble z płyt wiórowych. Pacjenci, których dotyka alergia na formaldehyd, nie są w stanie uniknąć go całkowicie, tak powszechną jest on substancją - komentował Grochowalski.

Ceny żywności w 2020 to będzie kosmos. Wiemy już, co podrożeje najbardziejCeny żywności w 2020 to będzie kosmos. Wiemy już, co podrożeje najbardziejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"
  2. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. To już oficjalne, los 13. emerytury został przypieczętowany. Podpisana ustawa wywoła dreszcze u seniorów

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News