Nowa Sól, prezydent miasta Wadim Tyszkiewicz
ZielonaNews
Autor Paulina Musianek - 5 Sierpnia 2019

Wielki sukces Nowej Soli. Miasto zasypane milionami zza granicy

Nowa Sól staje się ulubioną lokalizacją inwestorów. Zaczyna powoli brakować gruntów, które można udostępnić na nowe inwestycje.

Nowa Sól atrakcyjna dla inwestorów

Nowa Sól, miejscowość w województwie lubuskim, staje się zagłębiem inwestorów.

Sprzedaliśmy nieruchomość pod kolejną wielką inwestycję w Nowej Soli, nad którą pracowałem wiele wiele miesięcy - ogłosił Wadim Tyszkiewicz. Za 12,12 mln zł działkę 22,5 ha kupiła firma z branży logistycznej Rhenus Logistics.

Jak dowiedział się Puls Biznesu, powstanie tam hala o powierzchni 110 tys. m kw. Zostanie zatrudnionych 500 osób. Nie wiadomo jeszcze, dla kogo firma będzie pracować. Klientami spółki są koncerny motoryzacyjne, ale również sieć handlowa Lidl.

Działkami w Nowej Soli interesuje się też holenderski inwestor z branży spożywczej, a także dwie japońskie spółki.

Sukcesy prezydenta Nowej Soli. Najpierw dochody, potem wydatki

Inwestycja trafia akurat do Nowej Soli przede wszystkim ze względu na profesjonalizm w obsłudze inwestora , no i... moje wielkie, wyjątkowe i osobiste zaangażowanie jako prezydenta miasta (przepraszam za nieskromność, ale to ich słowa) - napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Tyszkiewicz.

Realizuję swoją filozofię zarządzania miastem: najpierw dochody, a potem wydatki, aby realizując marzenia, nie narażać naszych dzieci na spłatę naszych zobowiązań - podkreślił prezydent Nowej Soli.

Powoli brak miejsca w Nowej Soli

Miasto ma 21 km kw. i jeśli nie zmienią się jego granice, to za 7-8 lat się zakleszczymy. Mamy jeszcze działki (5 ha i 8 ha) na północy, a na południu — 10 ha, 5,5 ha, 6 ha i trzy po 2 ha. Nie mamy już miejsca dla dużego inwestora, który szuka ponad 20 ha — mówi Pulsowi Biznesu Wadim Tyszkiewicz.

Na razie miasto chce czerpać korzyści z pojawienia się inwestorów w mieście. Pieniądze z podatków od inwestorów pozwolą na modernizację miasta i m.in. budowę hali widowiskowo-sportowej.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News