Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o założeniach rozporządzenia, które wejdzie w życie od przyszłego roku. Nazwy wielu miejscowości ulegną zmianie
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 25 Listopada 2019

W 2020 zniknie ponad 200 miejscowości, jakie znamy. Możliwe, że twoja także

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o zmianach w wykazie nazw urzędowych. Zmiany mają dotyczyć ponad dwustu miejscowości oraz obiektów fizjograficznych.

Ministerstwo informuje o zmianach nazw miejscowości

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało komunikat na swojej stronie internetowej dotyczący nowego rozporządzenia o zmianie nazw miejscowości i obiektów geograficznych. Z komunikatu MSWIA można się dowiedzieć, że Wieś Teodorów Wielki w powiecie radomszczańskim zmieni nazwę na Teodorów Duży, Jeziorki w powiecie brodnickim przyjmą nazwę Jeziórki, a Grądy-Łazy w powiecie pajęczańskim - nazwę Grądy.

Zmiany przewidziane w projekcie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych wejdą w życie 1 stycznia 2020 roku.

Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerRoztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerCzytaj dalej

Ponad 200 zmian

Postulowane korekty dotyczą 219 przypadków, w tym ustalenia nazw czterech miejscowości, zmiany nazw i określeń rodzajów 21 miejscowości oraz 8 obiektów fizjograficznych. Między innymi Wyryki w powiecie włodawskim zmienią nazwę na Wyryki-Kolonia, a Józefka w powiecie radomszczańskim na Dmenin-Józefka. Ponadto zniesione zostaną nazwy trzech miejscowości (Gołaszów w powiecie wołowskim, Łaniewo i Zwierzyniec w powiecie lidzbarskim) oraz 183 obiektów fizjograficznych (m.in. jezior, wzgórz, łąk i nieużytków). Nowe regulacje obejmą teren dwudziestu powiatów znajdujących się w dziesięciu województwach.

O modyfikacje wnioskowały, za pośrednictwem wojewodów, rady gmin. Wszystkie zostały poprzedzone konsultacjami społecznymi z mieszkańcami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża
  2. Nie żyje słynna modelka. Ciało kobiety zostało odnalezione pod mostem, tragiczne fakty
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News