Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o założeniach rozporządzenia, które wejdzie w życie od przyszłego roku. Nazwy wielu miejscowości ulegną zmianie
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 25 Listopada 2019

W 2020 zniknie ponad 200 miejscowości, jakie znamy. Możliwe, że twoja także

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o zmianach w wykazie nazw urzędowych. Zmiany mają dotyczyć ponad dwustu miejscowości oraz obiektów fizjograficznych.

Ministerstwo informuje o zmianach nazw miejscowości

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało komunikat na swojej stronie internetowej dotyczący nowego rozporządzenia o zmianie nazw miejscowości i obiektów geograficznych. Z komunikatu MSWIA można się dowiedzieć, że Wieś Teodorów Wielki w powiecie radomszczańskim zmieni nazwę na Teodorów Duży, Jeziorki w powiecie brodnickim przyjmą nazwę Jeziórki, a Grądy-Łazy w powiecie pajęczańskim - nazwę Grądy.

Zmiany przewidziane w projekcie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych wejdą w życie 1 stycznia 2020 roku.

Ponad 200 zmian

Postulowane korekty dotyczą 219 przypadków, w tym ustalenia nazw czterech miejscowości, zmiany nazw i określeń rodzajów 21 miejscowości oraz 8 obiektów fizjograficznych. Między innymi Wyryki w powiecie włodawskim zmienią nazwę na Wyryki-Kolonia, a Józefka w powiecie radomszczańskim na Dmenin-Józefka. Ponadto zniesione zostaną nazwy trzech miejscowości (Gołaszów w powiecie wołowskim, Łaniewo i Zwierzyniec w powiecie lidzbarskim) oraz 183 obiektów fizjograficznych (m.in. jezior, wzgórz, łąk i nieużytków). Nowe regulacje obejmą teren dwudziestu powiatów znajdujących się w dziesięciu województwach.

O modyfikacje wnioskowały, za pośrednictwem wojewodów, rady gmin. Wszystkie zostały poprzedzone konsultacjami społecznymi z mieszkańcami.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News