BiznesINFO.pl
Minister zdrowia zapowiadał, że będzie inaczej. Powrót do szkoły okazał się krótkotrwały

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Minister zdrowia chciał uniknąć tej decyzji. A jednak zapadła, nauczanie zdalne wraca dla wszystkich

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Minister zdrowia w ostatnim czasie mocno podkreślał, że powrót do szkoły to absolutny priorytet dla rządu, a powrót do nauki zdalnej jest ostatecznością. Z uwagi na ostatni rozwój zakażeń koronawirusem, ministerstwo zdrowia spełniło najczarniejszy scenari

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co minister zdrowia mówił o nauce w szkole

  • Jak obecnie wygląda rzeczywistość

  • Do kiedy potrwają nowe obostrzenia

Minister zdrowia o nauce zdalnej

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, po wprowadzeniu lockdownu przed świętami Bożego Narodzenia podkreślał, że tegoroczne ferie dzieci spędzą w domu. W późniejszym czasie potwierdził to, że dzieci wrócą do szkoły 18 stycznia 2021 r.

- Powrót klas I-III do szkół jest postępem. Nauka będzie tak zorganizowana, by transmisja koronawirusa była na jak najmniejszym poziomie - mówił wówczas na konferencji prasowej minister edukacji narodowej, Przemysław Czarnek. Dodał także, że powrót dzieci do szkoły będzie monitorowany pod kątem wpływu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Jednakże edukacja to nie tylko klasy I-III, ale również IV-VIII. Rodzice starszych dzieci zwracali się z pytaniami kiedy do nauki powrócą ich pociechy.

- Priorytetem przywracania normalności jest na pewno edukacja stacjonarna. Jeśli tylko warunki na to będą pozwalały, będziemy wracali do tego typu nauki. Z ministrem Czarnkiem jesteśmy zdeterminowani, żeby robić to w pierwszej kolejności, również ze względu na to, że ogromny koszt dla psychiki dzieci, nie tylko najmłodszych, ale i starszych, ma brak kontaktu z grupą rówieśniczą - mówił minister zdrowia w programie Wirtualnej Polski "Tłit".

Minister zdrowia cofa dzieci ze szkół

Już w okresie poświątecznym rząd przygotowywał się do trzeciej fali pandemii koronawirusa. W tym samym programie minister zdrowia podkreślał, że wszystko zależy od apogeum trzeciego uderzenia.

Finalnie z powrotu do szkół starszych uczniów nic nie wyszło. Rządzący w środę ogłosili wprowadzenie lockdownu na terenie całego kraju. Obostrzenia będą obowiązywały od 20 marca do 9 kwietnia. Do nauki zdalnej znów wrócą także i najmłodsi, którzy szczególnie źle znoszą takie zmiany w nauczaniu i izolację od rówieśników.

- Jesteśmy na takim etapie, że jeżeli ten ruch nie spowoduje wygaszenia epidemii, czy przynajmniej spowolnienia trzeciej fali, to na pewno kolejne kroki będą już typowym lockdownem, sytuacją, gdzie będziemy zamykać zupełnie wszystko - powiedział minister zdrowia na konferencji.

Zgodnie z zapowiedziami obostrzenia wchodzące w życie od 20 marca mają obowiązywać do 9 kwietnia. Jednak na razie wciąż nie jest wiadome kiedy do szkoły powrócą dzieci. Minister zdrowia podkreślił, że pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Budweiser przekaże piwo zwycięzcom mundialu

Czytaj więcej >
elektrownia-jadrowa-pxhere-cc0

Polska i Świat

Na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej odnotowano wybuchy

Czytaj więcej >
Pijany kierowca zatrzymanie

Polska i Świat

Rząd będzie zabierał mienie nie tylko nietrzeźwym kierowcom. Ich rodziny też stracą dobytek

Czytaj więcej >
KMP Częstochowa

Polska i Świat

Będziesz jechać na światłach, a i tak wlepią Ci 3 tys. zł mandatu. Policja sprawdza jakość żarówek

Czytaj więcej >
Mistrzostwa Świata w Katarze. Zapadła decyzja w sprawie alkoholu. Kibice zapłacą "podatek od grzechu"

Polska i Świat

Informacja o tym, że Katar kupił mecz otwarcia MŚ płacąc Ekwadorowi $7,4mln to fake news

Czytaj więcej >
SERGEI BOBYLYOV/AFP/East News/HANDOUT/AFP/East News

Polska i Świat

Greene: „Nie dawajmy więcej pieniędzy Ukrainie. Nadszedł czas, aby zakończyć tę wojnę i żądać pokoju"

Czytaj więcej >