Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Rozenek-Majdan otworzyła biznes. Powodem walka z plastikiem
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 30.08.2019 02:00

Rozenek-Majdan otworzyła biznes. Powodem walka z plastikiem

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Małgorzata Rozenek-Majdan stawia na własną firmę. Słynna gwiazda programów TVN poszła w ślady innych sław, jak Krystyna Janda, Maja Bohosiewicz, czy nawet sam mąż Rozenek - były bramkarz, Radosław Majdan, który od lat prowadzi firmę kosmetyczną. Jego żona w przeciwieństwie do niego zdecydowała się jednak na całkiem inną branżę.

MRM Food, bo tak właśnie nazywa się firma, którą założyła Małgorzata Rozenek-Majdan, oferuje usługi cateringowe. Co zainspirowało gwiazdę do wejścia do branży? Jak oświadczyła, sama często korzysta z usług cateringowych, jednakże problemem dla niej był zawsze plastik, który w cateringu wciąż, niestety, jest wszechobecny. To natomiast, jak powszechnie wiadomo, nie jest dobre rozwiązanie dla naszej planety, co podkreśla Małogrzata Rozenek-Majdan.

Małgorzata Rozenek-Majdan otworzyła ekobiznes

Jako osoba starająca się dbać o środowisko i świadoma procesów zachodzących na naszej planecie, nie mogłam dalej patrzeć na ilość śmieci, do których tworzenia się przyczyniam. Był to jeden z wielu powodów, dla których zdecydowałam się stworzyć swój catering. Taki który jest dobry dla mojego zdrowia, ale również planety - cytuje gwiazdę portal MamBiznes.pl

Co więc wprowadziła w swojej firmie Małgorzata Rozenek-Majdan? Opakowania, w których MRM Food serwuje posiłki są z trzciny i cukru, a dodatkowo są biodegradowalne. To ważne z punktu widzenia ekologii, ponieważ, jak podkreśla sama właścicielka firmy, osoby regularnie korzystające z cateringu miesięcznie zużywają około 150 plastikowych opakowań. Portal MamBiznes.pl wskazuje jednak, że Rozenek-Majdan zależy nie tylko na tym, by jej firma kojarzona była z profilem ekologicznym.

Małgorzata Rozenek-Majdan stawia także na zdrowie. W produktach serwowanych przez MRM Food nie znajdziemy przetworzonej żywności, cukru. Diety komponowane są przez zawodowego dietetyka, a w ofercie jest pięć wariantów: optimal, sport, wege, detox, oraz special. Ceny usług MRM Food zaczynają się od 65 złotych za dzień, a z usług firmy Rozenek-Majdan korzystać można w większości miast Polski.